Summer OMO, nawilżająca pielęgnacja włosów latem

Lato to czas, gdy nasze włosy są szczególnie narażone na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.
Summer OMO, nawilżająca pielęgnacja włosów latem
01.07.2024
Katarzyna Lemanowicz

Słońce, wiatr, chlorowana woda w basenach czy słona woda morska mogą prowadzić do przesuszenia, łamliwości i ogólnego pogorszenia kondycji włosów. Aby temu zapobiec, warto stosować odpowiednią pielęgnację, która nawilży i ochroni nasze włosy. Doskonałym rozwiązaniem jest metoda OMO z kosmetykami marki OnlyBio, która zapewnia kompleksową ochronę i odżywienie.

Czym jest metoda OMO?

Metoda OMO (Odżywka - Mycie - Odżywka) polega na stosowaniu odżywki przed myciem włosów szamponem, a następnie ponownym użyciu odżywki po umyciu. Ta technika jest szczególnie polecana dla włosów suchych i zniszczonych, ponieważ chroni włosy przed wysuszającym działaniem szamponu i zapewnia im dodatkową dawkę nawilżenia oraz odżywienia.

Krok 1: Pierwsze O - nawilżenie. Pierwszym krokiem w Summer OMO jest nałożenie na włosy odżywki humektantowej. Humektanty to substancje, które przyciągają i zatrzymują wilgoć we włosach. Dlatego doskonałym wyborem na lato będzie odżywka humektantowa Hair in Balance, która intensywnie nawilża włosy i przygotowuje je do kolejnych etapów pielęgnacji.

Krok 2: M jak Mycie szamponem nawilżającym. Po zastosowaniu odżywki humektantowej, umyj włosy i skórę głowy szamponem nawilżającym, który delikatnie oczyści włosy, nie pozbawiając ich naturalnej wilgoci. Szampon nawilżający Hair in Balance OnlyBio zawiera składniki, które łagodnie oczyszczają skórę głowy, jednocześnie nawilżając i odżywiając włosy.

Krok 3: Drugie O – ochrona przez utratą wilgoci. Po umyciu włosów szamponem, ponownie nałóż odżywkę, tym razem emolientową. Emolienty to substancje, które tworzą na powierzchni włosa ochronną warstwę, zapobiegając utracie wilgoci i chroniąc przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Odżywka emolientowa OnlyBio sprawi, że włosy będą gładkie, miękkie i lśniące.

Zabezpiecz końcówki włosów

Końcówki włosów są najbardziej podatne na uszkodzenia, dlatego warto je dodatkowo zabezpieczyć. Latem doskonale sprawdzi się olejek zabezpieczający końcówki włosów Hair in Balance OnlyBio. Olejek ten chroni końcówki przed rozdwajaniem się, a także nadaje im zdrowy wygląd i blask. A jego kuszący zapach soczystego mango wprowadzi Cię w znakomity wakacyjny nastrój.

Dodatkowa ochrona bez spłukiwania

Dla dodatkowej dawki nawilżenia i ochrony warto używać odżywki bez spłukiwania. Odżywka bez spłukiwania OnlyBio działa jak tarcza ochronna, zabezpieczając włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i innych czynników zewnętrznych. Dzięki lekkiej konsystencji nie obciąża włosów, pozostawiając je miękkie i łatwe do rozczesania.

Efekt lśniących i zdrowych włosów

Raz w tygodniu warto zastosować maskę do laminacji, która intensywnie regeneruje i odżywia włosy, nadając im zdrowy blask. Maska do laminacji Hair in Balance tworzy na włosach ochronną powłokę, która wygładza łuski włosa i zapobiega ich uszkodzeniom. Stosując ją przed wyjściem na plażę zabezpieczysz włosy przed szkodliwym działaniem morskiej wody i promieniowaniem UV.

Pielęgnacja włosów latem wymaga odpowiedniego podejścia, aby chronić je przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Summer OMO to idealne rozwiązanie, które zapewni Twoim włosom kompleksową ochronę i odżywienie.

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie