Mistrzowskie PUMA SPEEDCAT wracają na tor!

PUMA ponownie wprowadza na rynek legendarne sylwetki, które nosili najwięksi mistrzowie Grand Prix.
Mistrzowskie PUMA SPEEDCAT wracają na tor!
11.06.2024
Katarzyna Lemanowicz

Model Speedcat, zaprojektowany pierwotnie dla najszybszego sportu na świecie, odcisnął swoje piętno w historii F1™. Dziś ponownie rusza w pogoni za podium odsłaniając nową wersję kultowego buta na rok 2024.

Mistrzowskie PUMA SPEEDCAT wracają na tor!

Na pierwszy rzut pojawia się model Speedcat w wersji niskiej z luksusowym wykończeniem zamszem, w kolorach czarnym i czerwonym, nawiązując do ikonicznych zespołów wyścigowych F1. Oddając hołd uniformom wyścigowym z początku lat 2000, nowa edycja posiada również haftowanego kota na czubku buta oraz złote logo na języku i nad paskiem Formstrip. Lifestyle'owa wersja modelu PUMA Speedcat z roku 1999 bazuje na ognioodpornych butach wyścigowych noszonych przez kierowców Grand Prix w latach 80. i 90. Smukłe, inspirowane wyścigami linie i aerodynamiczny wygląd Speedcat pozwoliły mu zaistnieć poza torem, w świecie mody i kultury sneakersów. Niskoprofilowy kształt Speedcat stał się ulubieńcem w stolicach mody na całym świecie, od Londynu przez Berlin po Koreę, a nawet zainspirował wariacje, takie jak PUMA Drift Cat i Race Cat. Do dziś oryginalny Speedcat jest najlepiej sprzedającym się butem PUMA w historii. 

Partnerem PUMA przy premierze modelu Speedcat 2024 jest NAKED Copenhagen, kopenhaski detalista znany ze swojego globalnego, kobiecego głosu. PUMA i NAKED Copenhagen promują Speedcat w kampanii prowadzonej przez kobiety, która celebruje to, co oznacza bycie pionierem zarówno na torze, jak i poza nim.

Tak jak każdy kierowca walczy o pole position, kampania oddaje hołd kobietom-liderkom. Muza i twarz kampanii to stylistka i twórczyni Sierra Rena, która ucieleśnia odważną autoekspresję, postawę opartą na pionierkach przed nią i determinację, by inspirować przyszłe pokolenia. Oddając hołd dziedzictwu modelu Speedcat, kampania przedstawia tę sylwetkę jako symbol wzmocnienia i innowacji.

 

PUMA Speedcat będzie dostępny na ekskluzywnym wydarzeniu przedpremierowym w sklepie NAKED Copenhagen w Paryżu, w dzielnicy Le Marais, 19 czerwca, a także od 29 czerwca będzie dostępny na PUMA.com.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie