Skandynawskie sekrety pielęgnacyjne - poznaj tajemnicę fenomenu piękna!

Od ikony filmowej, Ingrid Bergman, po aktorkę Alicię Vikander i top influencerkę Matildę Djerf, skandynawskie kobiety fascynują świeżym wyglądem i swoim naturalnym, nienachalnym pięknem.
Skandynawskie sekrety pielęgnacyjne - poznaj tajemnicę fenomenu piękna!
25.08.2023
Katarzyna Lemanowicz

Tajemnica ich fenomenu kryje się nie tylko w pielęgnacji, ale również w traktowaniu dbania o siebie jak życiowej filozofii. Skandynawskie piękno opiera się na osiągnięciu równowagi we wszystkich dziedzinach życia. FOREO, szwedzka marka beauty-tech, która doskonale rozumie filozofię skandynawskiego piękna zdradza kilka sekretów, dzięki którym nawet nie mieszkając na Północy, możemy cieszyć się piękną skórą i szwedzką pielęgnacją.

Skandynawskie sekrety pielęgnacyjne

Sezonowa dieta: Piękna skóra zaczyna się od dobrze zbilansowanej diety, a skandynawskie kobiety doskonale o tym wiedzą. Podobnie jak w diecie śródziemnomorskiej, Skandynawki skupiają się na sezonowym jedzeniu opartym na lokalnych składnikach, doceniając to, co na dany moment serwuje im natura. Dzięki temu ich dieta bogata jest w owoce (zwłaszcza jagody), warzywa korzeniowe, ryby dostarczające kwasów tłuszczowych omega-3 i kolagenu i pełnoziarniste produkty zbożowe. Takie podejście do diety łatwo zastosować też w każdym innym klimacie. Szukajmy sezonowych owoców i warzyw, bawiąc się dziesiątkami przepisów dostępnych w internecie. Bób, młoda kapusta czy kiszonki będą miały na nas równie zbawienny wpływ, co owoce morza na Skandynawki.

"Friluftsliv": Skandynawowie spędzają sporo czasu na zewnątrz, czerpiąc z korzyści wynikających ze świeżego powietrza, zimnej wody i słońca. Dramaturg Henrik Ibsen już w XIX wieku wymyślił termin "Friluftsliv", który wyraża radość z przebywania na świeżym powietrzu. Skandynawki lubią ćwiczyć na zewnątrz, ale także się zrelaksować. Idąc ich przykładem, wybierzmy się na piknik z przyjaciółmi lub zdecydujmy na kolację na świeżym powietrzu.

Sauna i Mroźna Woda: Fińska kultura saunowania jest znana na całym świecie i nawet wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako niematerialne dziedzictwo kulturowe ludzkości. Badania wykazały spadek wydzielania sebum na skórze, stabilniejszą barierę ochronną i regulację pH skóry u osób, które regularnie korzystają z sauny. Skandynawki twierdzą, że połączenie gorącego powietrza i zimnej wody oczyszcza umysł i działa korzystnie na skórę. Dla każdego, kto nie ma sauny pod ręką FOREO proponuje urządzenie UFO 2. Ten mały gadżet przyśpiesza działanie maseczek, które na niego nałożymy, dostarczając składniki aktywne w głębokie warstwy skóry, ale przede wszystkim wyposażony jest w lecznicze światła LED oraz termo- i krioterapię. Dzięki temu bez wychodzenia z domu możemy cieszyć się zmniejszeniem opuchlizny, mniej widocznymi zmarszczkami i ujędrnioną, nawilżoną skórą.

Szwedzki minimalizm: W życiu i w podejściu do piękna Skandynawki skłaniają się ku minimalizmowi i prostocie. Chodzi o zdrowo wyglądającą skórę bez nadmiernej ilości makijażu. Z pomocą przychodzi tutaj szwedzka rutyna pielęgnacyjna od FOREO, która w 3 szybkich krokach pomoże osiągnąć piękny, naturalny glow. Zaczynając od dokładnego oczyszczenia skóry ze szczoteczką soniczną do twarzy LUNA 4, przez nieinwazyjny lifting twarzy przy pomocy BEAR - wykorzystującego technologię mikroprądów, aż po wspomniane UFO 2, które pomoże nam nawilżyć skórę o 126% w 90 sekund. Te 3 proste etapy pielęgnacyjne sprawią, że nasza cera będzie lśniła nawet bez grama makijażu.

​Urządzenia FOREO do szwedzkiej rutyny pielęgnacyjnej dostępne są w perfumeriach Sephora i na ​sephora.pl

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie