Kobiety mają (technologiczną) moc!

Motywem przewodnim Międzynarodowego Dnia Kobiet 2023 jest DigitALL: Innowacja i technologia na rzecz równości płci.
Kobiety mają (technologiczną) moc!
fot. istock.com
01.03.2023
Katarzyna Lemanowicz

To hasło idealnie łączy się z wartościami wyznawanymi przez szwedzką markę FOREO, czyli zaangażowaniem w technologiczny postęp i zaproszeniem wszystkich do przyłączenia się i wzniesienia toastu na cześć kobiecego wpływu w tej dziedzinie!

Kobiety mają (technologiczną) moc!

„W FOREO dokładamy wszelkich starań, aby niemożliwe stało się możliwe. I dlatego wierzymy, w technologicznie zaawansowaną przyszłość. W ostatnim czasie kobiety-innowatorki coraz częściej przejmują dowodzenie – w FOREO wiemy, że od zawsze kobiety są wspaniałymi wynalazczyniami w nauce i technologii! I dlatego dzisiaj nie mówimy o FOREO, tylko jako marce, która sprawia, że Twoja skóra będzie wyglądać zdrowo i pięknie, ale też przypominamy innowatorki, które na wielu polach dzierżą moc odblokowania pełnego technologicznego potencjału”, mówi Vladimir Cuturilo, General Manager Eastern Europe w FOREO.

Kobiety zmieniają rzeczywistość

Moglibyśmy mówić w nieskończoność o przełomowych wynalazkach kobiet. Na przykład kuloodporne włókno Stephanie Kwolek, algorytm komputerowy Ady Lovelace i Wifi Hedy Lamarr. Poza stanikami, lalkami Barbie i pigułkami antykoncepcyjnymi, kobiety są odpowiedzialne za spopularyzowanie… piwa! Z kolei Maria Beasley, która zmieniła swoją ścieżkę zawodową, porzuciła krawiectwo i wpłynęła na nasze życie. Beasley wynalazł rewolucyjną, ognioodporną tratwę ratunkową, która była nie tylko kompatybilna i niezawodna, ale także uratowała życie ponad 700 osobom w 1912 r., kiedy Titanic zatonął na północnym Atlantyku.

Swati Mohan - kosmiczna naukowiec

Kobiety zaangażowane w rozwój technologiczny to oczywiście nie tylko melodia przeszłości. Warto przypomnieć sobie choćby lądowanie na Marsie i Swati Mohan - kosmiczną naukowiec. Członkowie zespołu badawczego NASA sterującego lotem na Czerwoną Planetę zgodnie przyznali, że choć ostatnie minuty lądowania były prawdziwym wyzwaniem, optymizmu dodawał im uspokajający głos jednej osoby - dr Swati Mohan. Doktor współprowadziła lądowanie i co sekundę informowała świat o postępach tego przełomowego dla ludzkości wydarzenia.
W wywiadzie dla NASA doktor Mohan wspomina, że kosmosem i nauką zainteresowała się w wieku 9 lat, za sprawą serialu “Star Trek”. Już pierwszy odcinek, zadziałał na wyobraźnię młodej dziewczynki, uświadamiając jej, że badanie wszechświata, poznawanie nowych, nieodkrytych miejsc w kosmosie i zgłębianie jego tajemnic to coś, czemu chciałaby się bezgranicznie poświęcić. Tak też zrobiła, bo obecnie dr Swati Mohan może pochwalić się tytułem magistra i doktora w prestiżowym Massachusetts Institute of Technology w dziedzinie aeronautyki i astronautyki. Doktor Mohan udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych, wystarczy tylko uwierzyć w siebie, ciężką pracą dążyć do celu i zawalczyć o swoje marzenia.
Nasza inspiracja pielęgnacyjna od FOREO: Choć na Marsie jak na razie nie odnaleziono śladów życia, w pielęgnacji inspirowanej kosmicznymi dokonaniami doktor Mohan musiało znaleźć się FOREO UFO 2 (dostępne na Notino.pl). To technologicznie zaawansowane urządzenie za sprawą pełnego spektrum kolorów świateł LED, termo- i krioterapii oraz pulsacji sonicznych przenosi nakładanie maseczki w zupełnie inny wymiar. A pielęgnacja nim zajmuje jedynie 90 sekund! Jeśli połączycie je z kultową już maseczką Shimmer Freak, z drobinkami błyszczącymi niczym gwiazdy, otrzymacie nieziemski efekt rozświetlonej skóry nie z tego świata.
 
Zaawansowane technologicznie urządzenia FOREO, w tym LUNA 3, UFO 2 i BEAR dostępne są w specjalnej promocji na Dzień Kobiet na Notino.pl

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie