To właśnie dlatego twój manicure nie utrzymuje się długo zimą

Masz już dość odpryskiwania lakieru? Zdarza się to zdecydowanie za często? Dowiedz się dlaczego tak się dzieje.
To właśnie dlatego twój manicure nie utrzymuje się długo zimą
03.02.2023
Katarzyna Lemanowicz

To normalne, że zimą manicure nie utrzymuje się tak długo jak latem. I teraz, kiedy coraz częściej słyszy się o szkodliwości robienia manicure, który musi być utwardzany w lampach UV, chcemy zadbać o swoje dłonie i powrócić do robienia klasycznego manicure. Tylko jak wytrwać w postanowieniu, kiedy co chwilę lakier odpryskuje? Czy jest na to jakiś sposób?

Dlaczego manicure nie utrzymuje się długo zimą?

Odpryskiwanie lakieru potrafi konkretnie irytować, a szczególnie kiedy już po kilku godzinach od nałożenia, widzisz niedoskonałości. Zdarza się to nawet, kiedy sumiennie przejdziesz przez wszystkie kroki, aby twój manicure był trwały. Zastosujesz bazę wzmacniającą paznokcie, następnie lakier w wybranym kolorze i top, który ma utrwalić całość. Dlaczego zimą manicure jest nietrwały?

Dłonie, zaraz obok twarzy to najbardziej narażone miejsca w zimie. Najbardziej cierpią z powodu zimna i wiatru. Z tego też powodu, zimą mamy bardziej suchą skórę, nasze usta mają tendencję do przesuszania się i do pierzchnięcia. Z naszymi rękami jest tak samo.

Zimno na dworze to nie jedyny czynnik wpływający na nasz manicure. Wahania temperatury między pomieszczeniem, a na zewnątrz, różne poziomy wilgotności, powodują, że lakier do paznokci kurczy się, a następnie rozszerza. Dlatego też łatwiej lakier będzie odpryskiwać. Co więcej, zimno sprawia, że paznokcie stają się bardziej łamliwe, a kiedy te są w gorszej kondycji, to lakier trudniej się trzyma.

Kolejny czynnik, który należy wziąć pod uwagę to osłabiona odporność. Zimą jesteśmy narażeni na różnego rodzaju infekcje. Chcąc uniknąć zakażenia, częściej myjemy ręce lub stosujemy specjalne odkażacze na bazie alkoholu.

Co do trwałości manicure, warto również podkreślić, że paznokcie pochłaniają o 100% więcej wody niż skóra, a to bardzo obciążą komórki paznokcia. W rezultacie te są bardziej miękkie, bardziej kruche i znowu sprawia to, że lakier do paznokci trzyma się po prostu gorzej.

Jak mieć perfekcyjny manicure zimą?

Przede wszystkim należy zadbać w szczególności o dłonie i obficie nakładać krem nawilżający. Dodatkowo warto zastosować utwardzającą i ochronną bazę lakieru do paznokci i co najważniejsze nie pomijać top coatu, który będzie działał jak tarcza!

 

Przeczytaj również:

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie