Jak bezpiecznie „odzyskać” ciało po ciąży?

Ciąża to piękny czas, przez 9 miesięcy przygotowujemy się na powitanie małego człowieka
Jak bezpiecznie „odzyskać” ciało po ciąży?
30.12.2022
Katarzyna Lemanowicz

Ciąża to też czas, kiedy kobiecy organizm wykonuje niesamowitą pracę, by dziecko mogło bezpiecznie i zdrowo rosnąć. Wszelkie zmiany, które zachodzą w ciele są po coś… Ale często zdarza się, że nie tak szybko (przynajmniej jakbyśmy sobie tego życzyły) wracamy do formy po ciąży. I oczywiście nie ma coś się spieszyć, wszystko przyjdzie z czasem i najważniejsze po porodzie to zdrowie i dobre samopoczucie mamy jak i dziecka. Ale… wiemy również, że to jak wyglądamy i jak czujemy się we własnym ciele ma kolosalny wpływ na to jak funkcjonujemy, na naszą psychikę. Dlatego tak ważne jest, by kobieta po porodzie w sposób szczególny mogła o siebie zadbać. Jeśli istnieją sposoby do przywrócenia tej formy sprzed ciąży to warto z nich skorzystać.

Jak wrócić do formy po ciąży?

W tej sprawie rozmawiamy z jedynym w swoim fachu specjalistą od zabiegów na ciało, tak by każda kobieta poczuła się cudownie i wyjątkowo we własnym ciele.

Dr Franciszek Strzałkowski, założyciel Kliniki Strzałkowski odpowiada na najbardziej nurtujące nas pytania, dotyczące powrotu do formy sprzed ciąży.

Z jakimi problemami dotyczącymi zmian w ciele borykają się najczęściej kobiety po ciąży?

Najczęstszymi problemami po ciąży to zdecydowanie nadmiarową tkankę tłuszczową zgromadzona w okolicach brzucha podbrzusza od i tak zwanych boczków. Występują też liczne rozstępy na ciele w szczególności na brzuchu i udach, które należy jak najszybciej rozpoznać w celu ich zniwelowania.

Czy jesteśmy w stanie profilaktycznie zadbać o ciało przed ciążą?

Jeżeli dbamy o siebie przez całe życie wysypiamy się nie pijemy nadmiarowo alkoholu, nie palimy papierosów czy unikamy słońce słonecznego to nasza skóra i ciało będą na pewno lepiej przygotowane na szok hormonalne i dużego rodzaju zmiany w naszym ciele jakim jest okres ciąży.

Jak dbać o ciało w czasie ciąży? 

Po prostu żyć cieszyć się tym specjalnym czasem jaki jest zarezerwowany tylko dla kobiety i dla jej dziecka. Na pewno można zastosować jakieś delikatne zabiegi jak masaże czy drenaży limfatyczny.

Jednym z podstawowych zabiegów dla kobiet w ciąży, gdzie może być problem z nalegania chłonki w partii kończyn dolnych jest na pewno endermologia. Jest to zabieg też zupełnie bezpieczny dla kobiet w okresie ciąży.

Jakie są skuteczne zabiegi na ciało po ciąży?

W Klinice mamy bardzo dużą gamę zabiegów dedykowanych kobietom, w zależności od problemu, z którym się borykają. W celu pozbycia się nadmiernej tkanki tłuszczowej, idealnym rozwiązaniem jest nasz autorski zabieg Target Body, który polega na trwałym usunięciu tkanki tłuszczowej podskórnej. Kolejnym zabiegiem to jest zabieg, który polega na zniwelowaniu świeżych rozstępów. Pamiętajmy, że im świeższe rozstępy, tym łatwiej jest go zniwelować. Tutaj mamy do dyspozycji kilka technologii i należy je połączyć dla najlepszego efektu. Mówimy tu o technologii radiofrekwencji mikroigłowej, i lasera frakcyjnego CO2. Jeśli chodzi o wiotkość skóry po ciąży to możemy zastosować serię zabiegów z użyciem radiofrekwencji na ciało. Zabieg pomaga nam zniwelować cellulit jak i wiotkość skóry. Bardzo obrazowo mówiąc pacjentka ma wrażenie, że jej cała noga wsadzona jest tak jakby w pończochę. Po tym zabiegu skóra jest bardziej napięta i ta struktura całej nogi jest o wiele młodsza.

Target Body - fala uderzeniowa

Jak często stosować poszczególne zabiegi, tak by zobaczyć ich efekt?

Zabieg Target Body to zabieg zasadzie jednorazowy natomiast dla głębszego efektu i pełniejszego warto go choć raz powtórzyć. Z kolei by zabiegi endermologii były naprawdę skuteczne warto poddać się serii zabiegów co kilka dnia i przeprowadzić od 8 do 10 zabiegów. Natomiast zabiegi niwelujące rozstępy, dla pełni skuteczności warto przeprowadzić od trzech do czterech zabiegów w odstępach między cztery a sześć tygodni. Zabieg napięcia skóry na nogach i na ciele za pomocą radiofrekwencji to seria czterech zabiegów raz w tygodniu.

Target Body - kriopoliza

Dlaczego warto poddać się zabiegom na ciało po ciąży?

Warto, bo warto być sobą i warto lubić siebie. Taki zabieg daje na pewno każdej kobiecie wiele pewności siebie, dobre samopoczucie, a jeśli kobieta czuję się dobrze ze sobą i lubi siebie to ma to dobry wpływ na jej relacje ze światem i ludźmi.

Czy zabiegi na ciało po ciąży powinniśmy uzupełniać odpowiednią pielęgnacją?

Do niektórych zabiegów rekomendujemy specjalnie dobrane kosmetyki, na ciało które pogłębia ją efekt.

Jak dobrać pielęgnację na ciało po ciąży?

Taką pielęgnację na pewno najlepiej jest z konsultować ze specjalistą. Do tego wymagana jest indywidualną konsultacje w klinice za pomocą specjalistycznego sprzętu diagnostycznego. Na podstawie problemów oczekiwań pacjentki w Klinice Strzałkowski dobieramy najskuteczniejszą terapię indywidualnie dla każdego pacjenta.

 

 

Dr Franciszek Strzałkowski: 

Lekarz medycyny estetycznej, anestezjolog, członek American Academy of Aesthetic Medicine oraz Niemieckiego Towarzystwa Terapeutów Toksyną Botulinową. Specjalizuje się w innowacyjnych zabiegach liftingu twarzy. Opracował wiele autorskich metod terapii, które dostępne są tylko w Klinice Strzałkowski. Współpracował z jednym z największych szpitali w Niemczech, w Klinice Uniwersyteckiej w Akwizgranie.

Największy autorytet w kraju w dziedzinie implantacji stałych nici liftingujących. Wprowadził do Polski innowacyjną metodę liftingu EASYLIFT® z wykorzystaniem nici stałych Spring Thread. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się podczas licznych wykładów i szkoleń. Prywatnie wielki miłośnik piękna. Od wielu lat zwiedza najlepsze galerie sztuki na świecie. Dzięki obserwacji wielkich dzieł nabywa niezwykłą wrażliwość i wyczucie estetyki, co wykorzystuje w swojej pracy.

Studiował na Uniwersytecie w Regensburgu i na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Swoje doświadczenie jako lekarz medycyny estetycznej zdobywał, poza Warszawą i Akwizgranem, m.in. w Berlinie, Duesseldorfie, Bonn, Kolonii i Trewirze.

 

Artykuł partnera

Polecane wideo

Komentarze (9)
Ocena: 5 / 5
Serek (Ocena: 5) 03.01.2023 14:09
Przy cellulicie istotna jest chyba głownie zbilansowana dieta i masaże antycellulitowe.
zobacz odpowiedzi (7)
Alicja (Ocena: 5) 03.01.2023 10:19
Może teraz nie wyglądam najlepiej, bo zostało mi kilka nadprogramowych kilogramów po ciąży, ale nie martwię się tym jakoś bardzo. Póki co chodzę na długie spacery, a dodatkowo zamówiłam sobie stacjonarny rowerek z polskiego geekbuying. Mam nadzieję, że znajdę chwilę czasu, żeby z niego korzystać w ciągu dnia.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie