Holistyczne dbanie o siebie - jak ułożyć plan zabiegowy, aby zobaczyć upragnione efekty?

Jak dziś dbajmy o zdrowie? Z pewnością chcemy czuć się zaopiekowani przez wykwalifikowanych specjalistów, którzy zajmą się nami w kompleksowy sposób.
Holistyczne dbanie o siebie - jak ułożyć plan zabiegowy, aby zobaczyć upragnione efekty?
23.12.2022
Katarzyna Lemanowicz

Mamy też mało czasu i jesteśmy zabiegani, dlatego chcemy zaoszczędzić nasz czas. Coraz częściej dążymy do tego, aby lekarze podchodzili do nas indywidualnie i holistycznie - patrząc na stan naszego zdrowia oraz potrzeby. Stawiamy zdrowie na pierwszym miejscu, ale zależy nam także na utrzymaniu młodości i zarezerwowaniu czasu na relaks.

Jak ułożyć plan zabiegowy, aby zobaczyć upragnione efekty?

Dobrym pomysłem na dbanie o siebie jest oddanie się w ręce specjalistów, którzy synergicznie będą czuwali nad holistycznym planem leczenia. Klinika OT.CO wpisuje się w ten trend i potrzebę Pacjentów, dzięki zespołowi, który jest w stanie zadbać o nich od A do Z. Właściciele Kliniki wychodzą z założenie, że dobre zdrowie zaczyna się od wiedzy ekspertów, bo to oni są w stanie zagwarantować nam fachową konsultację, trafną diagnozę, poprowadzić przez plan leczenia, ale także dobrać zabiegi, które poprawią nasze samopoczucie. Taki przykładowy plan leczenia może zakładać następujące obszary:

Kosmetologia w wersji basic

Pokaż mi swoją twarz, a powiem Ci jak żyjesz i jak się odżywiasz. Tym razem to nie banalne mantry na nowy rok, a częste pytanie, które może paść w gabinecie kosmetologa. Ten z pewnością przeprowadzi z nami dokładny wywiad na temat naszych rytuałów pielęgnacyjnych oraz sprawdzi czy stan skóry wymaga dodatkowego wsparcia dermatologa, endokrynologa, ginekologa czy też dermatologa. Dobrym pomysłem na sam start może okazać się jej oczyszczenie poprzez peelingi chemiczne, które specjalnie skomponowane przygotują skórę do dalszych, bardziej inwazyjnych działań, a dopiero w następnym kroku do wizyty u lekarza medycyny estetycznej.

Kosmetologia estetyczna

Następny etap dbania o skórę może zakładać nowoczesną kosmetologię, czyli zabiegi dobrane w zależności od potrzeb. W Klinice OT.CO kosmetolog korzysta z pełnego spektrum zabiegów takich jak: radiofrekwencja mikroigłowa niwelująca blizny i przebarwienia potrądzikowe, fala radiowa SPADEEP, redukująca zmarszczki, tkankę tłuszczową oraz działająca silnie ujędrniająco, nowoczesna technologia Tixel słynąca z nieinwazyjnego liftingu powiek, a także kultowy zabieg Dermapen4, którym kosmetolog jest w stanie działać na niemalże każdy problem skóry. Dla tych, którzy chcą zadbać o jędrność i jakość skóry ciała OT.CO posiada karboksyterapię, falę radiową, falę uderzeniową Storz oraz bezkonkurencyjnego Icoone2. Zakres usług i technologii jest szeroki, a możliwości ich możliwości w rękach kosmetologa jeszcze większe, ot co!

Medycyna estetyczna

Jeśli chcemy zachować młodość lub zależy nam na radykalnej poprawie jakości naszej skory zostaniemy skierowani do lekarza medycyny estetycznej, który na przemian z kosmetologiem będą umiejętnie przeplatać popularne zabiegi z zastosowaniem najnowszych technologii, np. Dermapen4 połączą z biostymulatorami lub z falą radiową, aby boostować efekty. Na twarz i ciało zaproponują zabieg ICOONE, który daje sprężystość i napięcie, do tego dołożą światło lasera i lampy LED, a całość wzmocnią opracowaniem blizn i rozstępów laserem frakcyjnym. Mogą zaproponować nam także zastosowanie lasera pico, który skutecznie usuwa zmarszczki i blizny - przebarwienia oraz blizny powypadkowe. To jednak nie wszystko. Klinika OT.CO usuwa zmiany trądzikowe oraz rumień i naczynka wykorzystując lasera Cutera, wykonuje botoks, termolifting Zaffiro oraz zabiegi z wykorzystaniem kwasu polimlekowego. Wszystkie te działania stymulują produkcję kolagenu, przyczyniając się do poprawy elastyczności skóry i owalu twarzy. 

Ginekologia i ginekologia estetyczną

Klinika, która współpracuje z najlepszymi specjalistami oraz ma doskonałe zaplecze w postaci sprzętu, może nie tylko prowadzić ciążę, ale także przeprowadzać zabiegi ginekologii estetycznej. Dzięki temu Pacjentki mogą zredukować nietrzymanie moczu, zniwelować suchość pochwy oraz bolesne stosunki. W takich przypadkach eksperci OT.CO zalecają pakiet Nrose wykorzystujący fale radiowe wytwarzane przez urządzenie Sectum Neauvia. Wystarczą 4 zabiegi co kilka dni, aby poprawić jakość swojego życia. Coraz więcej kobiet trafia do Kliniki, aby poprawić także wygląd okolicy krocza i warg sromowych. Polki coraz częściej dbają o siebie bez poczucia wstydu.

Chirurgia

Aktualnie największym powodzeniem, oprócz przeszczepów włosów, cieszą się zabiegi liposukcji ultradźwiękowej, które pozwalają uzyskać efekt atletycznej czy też smukłej sylwetki. Zabiegi z medycyny estetycznej często bywają przygotowaniem do takich zabiegów chirurgicznych, np. ICOON przez planowaną liposukcją, gdzie włącza się także często konsultację u fizjoterapeuty, aby Pacjent został odpowiednio zaopiekowany. Kolejnym zabiegiem jest powiększanie i korekcji piersi. Wykonywanych jest także wiele zabiegów chirurgii w obrębie twarzy np. chirurgię nosa. Klinika OT.CO specjalizuje się także w terapii blizn pozabiegowych. Czasami wystarczy jeden telefon, aby odmienić swoje życie.

Założyciele – Katarzyna Osipowicz i Piotr Turkowski

Artykuł partnera

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie