Pielęgnacja włosów w ciąży — co powinnaś wiedzieć?

Stylistka z salonu Maniewski - Agnieszka Mandel radzi!
Pielęgnacja włosów w ciąży — co powinnaś wiedzieć?
07.01.2023
Katarzyna Lemanowicz

Wiele kobiet w czasie ciąży twierdzi, że ich włosy są mocniejsze, pełne blasku i jest ich po prostu więcej. Jednak zachwiana równowaga hormonalna nie zawsze jest sprzymierzeńcem. Jak ułożyć swoją pielęgnację, by spełniała swoje zadanie? Odpowiedź na to pytanie wraz z najpopularniejszymi faktami i mitami dotyczącymi zabiegów fryzjerskich podczas ciąży znajdziesz w dzisiejszym wpisie!

Zabiegi fryzjerskie – fakty i mity

Farbowanie włosów w trakcie ciąży jest od lat tematem spornym, jednak lekarze i położnicy są w tej kwestii jednogłośni – koloryzację można wykonywać w trakcie tych 9 miesięcy. Szczególnie jeśli farbujesz włosy od lat, nie ma powodów, aby z tego rezygnować. Jeśli jednak nigdy nie poddawałaś włosów koloryzacji lub dekoloryzacji – podejdź do tematu ostrożnie i nie decyduj się na zabieg globalny (czyli od skóry głowy), bo nie ma pewności, jak skóra zareaguje na produkt.

Agnieszka Mandel - stylistka z salonu Maniewski

Zdecydowanie odradzamy natomiast keratynowe prostowanie włosów, szczególnie ze względu na opary, które ulatniają się w trakcie wykonywania zabiegu. O wiele lepszym pomysłem będzie kaszmirowa keratyna, która wygładzi włosy, zregeneruje, doda im blasku i objętości. Podczas aplikacji fluidu nie wydzielają się żadne opary oraz nie jest wykorzystywana wysoka temperatura, więc zabieg ten jest w pełni bezpieczny dla każdego, również dla przyszłych mam.

Jaką pielęgnację włosów w ciąży wybrać?

Dobrze jest zwrócić uwagę na skład produktu – aby był jak najbardziej delikatny i nie przesuszał skóry. Może pojawić się łupież lub nadmierna potliwość skóry głowy. W tym wypadku należy zwiększyć częstotliwość mycia włosów i skóry głowy oraz stosować specjalne kosmetyki przeciwłupieżowe. Regularny peeling skóry głowy (raz na 2 lub 3 tygodnie) pomoże ją oczyścić, więc warto o nim pamiętać.

Suszenie i stylizacja również są istotne. Jeśli suszysz włosy, pamiętaj, aby nie używać w tym celu zbyt gorącego powietrza. Strumień o zbyt wysokiej temperaturze zadziała pobudzająco na gruczoły łojowe, które będą produkować jeszcze więcej sebum. To dotyczy również temperatury wody, którą myjesz wcześniej włosy. Zarówno letnia woda, jak i letnie powietrze będą najlepsze.

Agnieszka Mandel - stylistka z salonu Maniewski

 

Lista Salonów Maniewski w Warszawie w których wykonasz usługi oraz zakupisz produkty rekomendowane przez stylistów marki Maniewski:

Warszawa: 

  1. VITKAC Bracka 9, 00-501 Warszawa
  2. HOTEL WARSZAWA, Plac Powstańców Warszawy 9, 00-039 Warszawa
  3. HOTEL EUROPEJSKI, Krakowskie Przedmieście 13, 00-071 Warszawa

Artykuł partnera

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie