Czy masaż twarzy może opóźnić proces starzenia się?

Masaż twarzy, to metoda pielęgnacyjna znana i stosowana od stuleci.
Czy masaż twarzy może opóźnić proces starzenia się?
17.11.2022
Katarzyna Lemanowicz

Stymulowanie mięśni twarzy pomaga opóźnić powstawanie nowych zmarszczek, spłyca już istniejące, liftinguje skórę i poprawia owal. Niezależnie od tego, czy do masażu używamy dłoni, czy zaawansowanych urządzeń dostępnych na rynku, rezultatem będzie bardziej promienna i zdrowo wyglądająca cera. Jeśli zatem nie masujemy jeszcze twarzy za każdym razem, gdy używamy kremu czy serum – naprawdę warto to zmienić. I to szybko.

Masaż twarzy a opóźnienie procesu starzenia

Siłownia dla twarzy: Nasza twarz składa się aż z 43 mięśni, które wymagają ciągłej stymulacji, żeby prawidłowo wykonywać pracę, do której zostały stworzone. Warto je ćwiczyć, niemal jak ciało na siłowni, aby nie stały się “leniwe”, co może prowadzić do utraty elastyczności skóry i opuchnięcia. Jeśli przyjrzymy się skórze śpiewaków operowych lub prawie każdego profesjonalnego piosenkarza, okaże się, że o wiele dłużej wygląda młodziej i pozbawiona jest zmarszczek. To wszystko dzięki ciągłemu "ćwiczeniu" mięśni twarzy.

5, 10, 15? Ile minut poświęcić na masaż twarzy?

Masaż twarzy wpiera dotlenienie naczyń krwionośnych, co zwiększa produkcję kolagenu, prowadząc do zdrowego i naturalnego blasku cery. Masaże pomagają również zmniejszyć napięcie, odprowadzić limfę z twarzy, a także podnieść i wyrzeźbić mięśnie. Warto o tym pamiętać, szczególnie w dni, w których budzimy się opuchnięci. Wystarczy przeznaczyć około 15 minut kilka razy w tygodniu na masaż rękoma albo wałeczkiem jadeitowym lub zainwestować w urządzenie z pulsacjami sonicznymi, które skróci niezbędny czas masażu do 2 minut. My polecamy szczoteczkę soniczną z najnowszej, kultowej serii LUNA 4 od FOREO, która wyposażona jest aż w 5 trybów masażu, w tym masaż ujędrniający czy popularny masaż Shiatsu (który wyciszy okolice czoła i skroni). Używając szczoteczki sonicznej, dzięki jej transdermalnym pulsacjom, nie tylko pobudzimy mięśnie, ale także poprawimy skuteczność działania produktów do pielęgnacji. LUNA 4 ułatwia wprowadzanie aktywnych składników kremów, serum i maseczek do głębokich warstw skóry, gdzie ich skuteczność jest największa.

Masaż jak ze spa

Dbanie o skórę w domu nie musi być trudne i okupione godiznami spędzonymi przed lustrem. Wystarczy wykonać te proste kroku, aby zaserwować skórze zabieg niczym ze spa. Gwarantujemy, że ta odwdzięczy się pięknym blaskiem!
  • Nałóż swój ulubiony produkt nawilżający,
  • Odwróć szczoteczkę LUNA 4 na drugą stronę i wybierz swój ulubiony masaż.

  • Prowadź szczoteczkę delikatnymi ruchami okrężnymi do wewnątrz i na zewnątrz
  • Po skończonym masażu wklep opuszkami palców pozostałości kosmetyku i ciesz się pięknym blaskiem!

Szczoteczki z serii LUNA 4 dostępne są na sephora.pl i w perfumeriach Sephora.
 
 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie