Lampa do paznokci – kiedy jest potrzebna?

Lampa do paznokci to niezbędny sprzęt, jeśli decydujesz się na wykonanie w domu niektórych rodzajów manicure’u.
Lampa do paznokci – kiedy jest potrzebna?
10.11.2022
Katarzyna Lemanowicz

Kiedy jest potrzebna, a które lakiery nie potrzebują tego typu utrwalenia? Jaką lampę wybrać – w zestawie czy osobno, UV czy LED? Podpowiadamy!

Do czego służy lampa do paznokci?

Lampa do paznokci pozwala na szybkie wysuszenie i utrwalenie lakieru hybrydowego lub żelowego. Nie jest natomiast potrzebna, jeśli nakładasz zwykły lakier lub decydujesz się na manicure z użyciem lakieru akrylowego. Lampa do paznokci do użytku domowego dostępna jest w dwóch wersjach: jako lampa UV lub lampa UV LED. Poza różnicą w zastosowanej technologii urządzenia te nie różnią się, jeśli chodzi o ich użytkowanie i efekty działania. Lampa LED nie wymaga wymiany świetlówek, ponieważ ma diody o bardzo długiej żywotności, więc wydaje się bardziej korzystnym wyborem. Jednak lampa do paznokci UV także posłuży nam przez długi czas. Większość modeli lamp do paznokci, zarówno LED, jak i UV posiada timer oraz czujnik ruchu.

Lampa do paznokci – jak jej używać?

Użytkowanie lampy do suszenia paznokci jest niezwykle proste. Przede wszystkim należy korzystać z niej jedynie do utrwalania lakierów hybrydowych i żelowych. Manicure klasyczny i akrylowy wykonamy bez korzystania z lampy. Lampę należy podłączyć do kontaktu, a następnie włączyć ją, naciskając przycisk. Timer pozwala ustawić czas działania lampy. Na wysuszenie jednej warstwy lakieru hybrydowego lub bazy wystarczy zazwyczaj około 30 sekund. Wszystko zależy od modelu i od grubości nałożonej warstwy. Wkładamy dłoń pod źródło światła w lampie i czekamy przez określony timerem czas. Po jego upływie możemy nałożyć kolejną warstwę lakieru lub top i powtórzyć utrwalanie pod lampą.

Lampa do paznokci w zestawie czy osobno – jaką kupić?

W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziesz zarówno lampy sprzedawane osobno, jak i zestawy, w których skład wchodzi lampa do paznokci. Na którą opcję się zdecydować? Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z manicure’em hybrydowym i nie posiadasz potrzebnych do tego celu akcesoriów, dobrym wyborem jest zakup zestawu. Jest w nim wszystko, co konieczne do wykonania stylizacji hybrydowej, także lampa do paznokci. Zestaw startowy do hybryd zawiera także akcesoria przydatne do zdejmowania hybrydy, więc można dowolnie często eksperymentować z różnymi stylizacjami i nabierać wprawy w samodzielnym wykonywaniu manicure’u. Profesjonalne stylistki mogą natomiast mieć konkretne preferencje dotyczące sprzętu do manicure’u hybrydowego lub żelowego, dlatego dostępna jest opcja zakupu lampy do paznokci osobno. Każdy znajdzie coś odpowiedniego do swoich potrzeb – oferta lamp do paznokci jest naprawdę bogata i dostosowana do różnych oczekiwań.

 

Artykuł partnera

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie