Jak poradzić sobie z odwodnioną i pozbawioną blasku skórą?

Nierówny koloryt, przedwczesne pojawienie się drobnych linii i zmarszczek to widoczne oznaki starzenia zapalnego.
Jak poradzić sobie z odwodnioną i pozbawioną blasku skórą?
10.06.2022
Katarzyna Lemanowicz

DAILY POWER DEFENSE I ILLUMINATING AOX SERUM pomogą zatrzymać ten proces i zapewnią długotrwały efekt zdrowej, młodzieńczej cery.

Wraz z upływem czasu skóra traci zdolność do obrony przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi oraz naprawy kumulujących się uszkodzeń. Codzienny stres oksydacyjny wywoływany przez bodźce zewnętrzne i wewnętrzne wywołuje kaskadę reakcji zapalnych, która wyczerpuje zasoby skóry.

Jak poradzić sobie z odwodnioną i pozbawioną blasku skórą?

W przeciwieństwie do ostrego stanu zapalnego, który stymuluje wrodzoną odpowiedź immunologiczną organizmu ukierunkowaną na ochronę i naprawę tkanek, przewlekły stan zapalny wyczerpuje zdolności obronne i regeneracyjne skóry, prowadząc do uszkodzeń głównych składników macierzy zewnątrzkomórkowej, czyli kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. W rezultacie skóra jest odwodniona, traci blask, ma nierówny koloryt oraz dochodzi do przedwczesnego pojawiania się drobnych linii i zmarszczek.

Kaskada "starzenia zapalnego"

Starzenie zapalne odpowiada za przyspieszenie całościowych procesów starzenia się skóry.

 • Stres oksydacyjny - czynniki zewnętrzne i wewnętrzne powodują stres oksydacyjny, który umożliwia tworzenie się w komórkach kompleksów zwanych inflamasomami.
 • Stan zapalny - inflamasomy uruchamiają produkcję kaspazy-1, białka, które zapoczątkowuje wytwarzanie cytokin o działaniu prozapalnym,
 • Uszkodzenia komórek - niekontrolowana aktywność cytokin prowadzi do uszkodzeń komórek i tkanek oraz do powstawania widocznych oznak starzenia się skóry.

Wskutek oddziaływania szkodliwych czynników glikozaminoglikany (GAG) nie są w stanie transportować i zatrzymywać wilgoci, proces utleniania lipidów zaburza funkcję bariery ochronnej, dochodzi także do uszkodzeń włókien strukturalnych, takich jak kolagen i elastyna.

Dzięki najnowszym osiągnięciom nauki i technologii widoczne efekty przedwczesnego starzenia się skóry można zredukować, przywracając cerze młodzieńczy wygląd. Daily Power Defense i Illuminating AOX Serum ZO Skin Health chronią przed przedwczesnymi oznakami starzenia się skóry i zapewniają długotrwały efekt zdrowej, młodzieńczej cery. Formuły bogate w antyoksydanty, wyspecjalizowane enzymy, roślinne komórki macierzyste oraz nieobciążające składniki budujące barierę ochronną pozwolą zachować zdrowie, odpowiednie nawilżenie i ukojenie skóry, tak by zachowała swój młodzieńczy blask i energię.

Daily Power Defense ZO Skin Health

Daily Power Defense ZO Skin Health nowej generacji to zaawansowane serum, które wzmacnia barierę ochronną skóry, chroniąc ją przed szkodliwym działaniem czynników środowiskowych i przedwczesnymi oznakami starzenia. Wzmacnia barierę ochronną skóry, neutralizuje skutki stresu oksydacyjnego i minimalizuje uszkodzenia skóry spowodowane procesami zapalnymi.

DZIAŁANIE:

 • Chroni skórę przed przedwczesnym starzeniem powodowanym przez wolne rodniki.
 • Wyraźnie łagodzi liczne oznaki stanu zapalnego.
 • Przyspiesza odbudowę bariery ochronnej skóry i zapewnia długotrwałe nawilżenie.
 • Wspomaga naturalne procesy naprawcze komórek, pozwalając utrzymać optymalne zdrowie skóry.

To unikalny kompleks kultur komórek macierzystych z merystemu leontopodium alpinum (szarotki alpejskiej) i marrubium vulgare (szanty zwyczajnej) zapewnia silną ochronę antyoksydacyjną i minimalizuje stan zapalny, zapobiegając przyszłym uszkodzeniom skóry. Stanowi pierwszą linię obrony, neutralizując skutki stresu oksydacyjnego oraz łagodząc widoczne zaczerwienienia.

ZPOLY™:

Unikalny kompleks polisacharydów pochodzenia roślinnego, stanowiący połączenie 4 wyciągów z polisacharydów zapobiega przedwczesnym oznakom starzenia i przywraca skórze zdrowy wygląd:

 • Ekstrakt z listownicy palczastej (brunatnicy)
 • Ekstrakt z komórek macierzystych opuncji figowej
 • Schizofylan (z grzybów)
 • Galaktoarabinan (z modrzewia)

KORZYSTNE DZIAŁANIE ZPOLY™:

 • Skutecznie przeciwdziała starzeniu zapalnemu poprzez minimalizowanie ekspresji kaspazy-1, kluczowego białka odpowiedzialnego za powstawanie stanów zapalnych.
 • Przyspiesza odbudowę bariery ochronnej skóry, wzmacniając jej odporność na działanie zewnętrznych i wewnętrznych czynników, które odpowiadają za przedwczesne starzenie.
 • Zapewnia intensywne i długotrwałe nawilżenie już po jednej aplikacji, dzięki czemu odwodniona i pozbawiona blasku skóra natychmiast odzyskuje promienny wygląd.
 • Łagodzi zaczerwienienia i redukuje widoczność plam, wyrównując koloryt skóry.

Lizat z mikrokoków i ekstrakty z arabidopsis thaliana (rzodkiewnika pospolitego): wyspecjalizowane enzymy wspomagają i przyspieszają naturalne procesy naprawcze komórek, pozwalając utrzymać optymalne zdrowie skóry.

Ceramidy omega-6: (olej z krokosza barwierskiego/estry aminopropanediolu z oleju palmowego): Uzupełniają poziom lipidów i pomagają przywrócić funkcję barierową skóry.

Witaminy A i E: Dzięki właściwościom przeciwutleniającym chronią przed starzeniem się skóry pod wpływem czynników środowiskowych.

 

Skuteczność Daily Power Defense ZO Skin Health w ocenie pacjentów:

Po 15 minutach – 96% uczestniczek deklarowało zmniejszenie uczucia suchości skóry

Po 8 godzinach – 84% uczestniczek twierdziło, że ich skóra wydaje się ukojona, a efekt nawilżenia utrzymuje się przez cały dzień

Po 2 tygodniach – 92% uczestniczek było zdania, że ich skóra wygląda zdrowiej

Po 4 tygodniach – 92% uczestniczek twierdziło, że ich skóra zachowuje jednolity koloryt przez cały dzień

PROTOKÓŁ: 12-tygodniowe niezależne badanie kliniczne prowadzone przez instytucję zewnętrzną z udziałem 38 pacjentek mające na celu ocenę potencjału działania produktu Daily Power Defense. W badaniu uczestniczyły kobiety w wieku 47–70 lat o fototypie I–V w skali Fitzpatricka. W trakcie badania dopuszczono stosowanie następujących produktów: Gentle Cleanser oraz Sunscreen + Primer Broad-Spectrum SPF 30.

Illuminating AOX Serum ZO Skin Health

Skoncentrowane serum antyoksydacyjne zapewniające ochronę przed zanieczyszczeniami i przedwczesnymi oznakami starzenia. Jednocześnie wyraźnie rozjaśnia skórę, nadając jej promienny i subtelnie rozświetlony wygląd.

DZIAŁANIE:

 • Zapewnia całodniową ochronę przed czynnikami środowiskowymi powodującymi stres oksydacyjny.
 • Wyraźnie łagodzi liczne oznaki stanu zapalnego
 • Wspomaga naturalne procesy naprawcze komórek, pozwalając utrzymać optymalne zdrowie skóry.
 • Przywraca młodzieńczy blask skórze dojrzałej, suchej o poszarzałym kolorycie.
 • Maskuje niedoskonałości dzięki efektowi rozświetlenia cery.

ZOX12®: Unikalny kompleks antyoksydacyjny o 12-godzinnym uwalnianiu (z witaminami A, C i E) chroni skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i zapobiega powstawaniu oznak przedwczesnego starzenia się skóry. Zapewnia także ochronę przed szkodliwym promieniowaniem podczerwonym (IR-A).

ZO-RRS2®: Unikalny kompleks kultur komórek macierzystych z merystemu leontopodium alpinum (szarotki alpejskiej) i marrubium vulgare (szanty zwyczajnej) zapewnia silną ochronę antyoksydacyjną i minimalizuje stan zapalny, zapobiegając przyszłym uszkodzeniom skóry.

ZOX12® + ZO-RRS2® - stanowi pierwszą linię obrony, neutralizując skutki stresu oksydacyjnego oraz łagodząc widoczne zaczerwienienia.

ZPOLY™: Unikalny kompleks polisacharydów pochodzenia roślinnego, stanowiący połączenie 4 wyciągów z polisacharydów zapobiega przedwczesnym oznakom starzenia i przywraca skórze zdrowy wygląd:

 • Ekstrakt z listownicy palczastej (brunatnicy)
 • Ekstrakt z komórek macierzystych opuncji figowej
 • Schizofylan (z grzybów)
 • Galaktoarabinan (z modrzewia)

Lizat z mikrokoków i ekstrakty z arabidopsis thaliana (rzodkiewnika pospolitego): wyspecjalizowane enzymy wspomagają i przyspieszają naturalne procesy naprawcze komórek, pozwalając utrzymać optymalne zdrowie skóry.

Mikroskładniki mineralne (tlenek tytanu, mika, dwutlenek cyny, tlenki żelaza): zapewniają skórze subtelnie perłowe wykończenie i rozświetlony wygląd.

Daily Power Defense + Illuminating AOX Serum to produkty stworzone dla wszystkich typów skóry, stanowiące podstawę ochrony w każdym protokole pielęgnacji skóry. Można je stosować zamiennie.

Zapewniające doskonałe efekty estetyczne i działanie antyoksydacyjne przez 12 godzin, Illuminating AOX Serum rekomendowane jest do stosowania rano jako ostatni krok pielęgnacji przed nałożeniem makijażu lub produktu z filtrem przeciwsłonecznym.

Cena: 725 zł/50 ml

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie