Jak prawidłowo dobrać ochronę przeciwsłoneczną?

O ochronie przeciwsłonecznej powinniśmy pamiętać nie tylko na wakacjach.
Jak prawidłowo dobrać ochronę przeciwsłoneczną?
30.05.2022
Katarzyna Lemanowicz

W warunkach miejskich nasza skóra również narażona jest na szkodliwe działanie promieni słonecznych. I choć na urlopie nie wychodzimy na słońce bez odpowiedniej ochrony, w mieście często zapominamy o konieczności aplikowania produktów z filtrem. To duży błąd! Nasza skóra każdego dnia – w zasadzie już od pierwszych dni życia – narażona jest na działanie negatywnych czynników zewnętrznych. Obok promieni UV, HEV i IR każdego dnia musi mierzyć się ze zgubnymi skutkami stresu, zanieczyszczeniem środowiska, smogiem, alergenami i wolnymi rodnikami. Te wszystkie czynniki zewnętrzne to tzw. eksopzom, który przyczynia się do przedwczesnego starzenia komórek nawet… cztery razy bardziej niż wynikałoby to z uwarunkowań genetycznych!

Ochrona przeciwsłoneczna - jak wybrać odpowiedni krem z filtrem?

Nowa linia DAX SUN UrbanAdapt Complete Protection skutecznie i kompleksowo chroni przed działaniem słońca i szkodliwych czynników zewnętrznych. Produkty wyróżniają ultralekkie konsystencje, które idealnie sprawdzą się zarówno na plaży, jak i w miejskiej dżungli.

Koncepcja UrbanAdapt koncentruje się wielowymiarowo na człowieku i otaczającym go środowisku. Relacja człowieka i środowiska to nieustanne oddziaływanie i współzależność. Z jednej strony każdego dnia narażane jesteśmy na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, z drugiej sami codziennie przyczyniamy się do jego degradacji.

Linia UrbanAdapt to pewnego rodzaju sojusz i próba pojednania człowieka z przyrodą. Preparaty z linii działają niczym tarcza ochronna dla skóry, chroniąc ją przed szkodliwym działaniem krytycznych czynników środowiskowych. Z drugiej strony formuły preparatów zostały skomponowane tak, aby wykluczyć negatywny wpływ na naszą planetę. Zostały zastosowane cząsteczkowe filtry przeciwsłoneczne nowej generacji potwierdzone The BASF Eco Sun Pass, które działają w poszanowaniu dla życia morskiego. Układ filtrów jest biodegradowalny, dzięki czemu nie są uciążliwe dla otoczenia. 

Formuły kosmetyków Dax Sun UrbanAdapt to także ukłon w stronę ajurwedy, by w harmonii
z naturą, tradycją i nauką wykorzystać wyjątkowe właściwości amli (agrestu indyjskiego) - adaptogenu. Amla skutecznie niweluje skutki stresu oraz stymuluje adaptację organizmu
do niesprzyjających warunków zewnętrznych. Dodatkowo długoterminowo chroni przed wolnymi rodnikami i miejskimi zanieczyszczeniami.

URBAN ADAPT SPF30 Ochronne mleczko do opalania intensywnie nawilżające - cena: 45,99zł/500ml; URBAN ADAPT SPF50 Ochronne mleczko do opalania intensywnie nawilżające - cena: 49,99zł/500ml

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie