Na gładko poproszę - czyli jak pozbyć się cellulitu?

Jeśli marzysz o gładkiej, jędrniejszej skórze ciała i zmniejszeniu widoczności cellulitu zacznij od regularnego szczotkowania.
Na gładko poproszę - czyli jak pozbyć się cellulitu?
30.05.2022
Katarzyna Lemanowicz

Tylko tyle. Gwarantujemy, że będziesz mile zaskoczona! Szczotkowanie ciała na sucho ma długie tradycje. W Ajurwedzie jest znane jako garshana. Piękno tej techniki polega na tym, że uzyskanie efektu wzmocnienia skóry wymaga bardzo niewiele narzędzi i wysiłku. A miłośnicy ajurwedyjskich praktyk urodowych przekonują, że przy regularnym szczotkowaniu na sucho (dwa do czterech razy w tygodniu) skóra jest dużo gładsza i jędrniejsza a cellulit mniej widoczny. Co więcej, sugerują, że skóra jest mocniejsza, bardziej odporna na podrażnienia. Ma też zdrowy, ładny odcień. Można to przypisać poprawie przepływu limfatycznego, stymulacji przepływu krwi w skórze i tkankach miękkich oraz delikatnym, ale jednak rozbijaniu tkanki tłuszczowej.

Jak się pozbyć cellulitu?

Poza widocznymi korzyściami z tego swoistego polerowania skóry (usuwasz martwe komórki naskórka i zanieczyszczenia) – ta praktyka jest według Ajurwedy również pomocna w przywracaniu równowagi emocjonalnej. Jak to możliwe? Stymulując układ limfatyczny, pomagamy organizmowi pozbyć się szybciej toksyn, rozluźniamy mięśnie i skórę, a co za tym idzie łagodzimy stres.

Jak szczotkować ciało?

Przede wszystkim masujemy się ruchami kolistymi, okrężnymi – zawsze w górę. Od stóp aż po szyję. Oczywiście omijamy miejsca podrażnione czy ze stanami zapalnymi. Szczotkujemy ciało przed kąpielą lub prysznicem i natychmiast po wytarciu ręcznikiem mokrej skóry, nakładamy na nią sporo balsamu nawilżającego. Jeśli masz bardzo delikatną skórę, zacznij od szczotkowania na mokro – jest dużo łagodniejsze.

Pielęgnację zewnętrzną warto wspomagać mądrą suplementacją. Medilâge anti-cellulite na cellulit to formuła, która dzięki połączeniu opatentowanych składników – Dimpless® i  Sinetrol® Xpure C1 – prowadzi do redukcji cellulitu oraz wspiera utratę wagi.

Cena: 450zł/90 kapsułek 

Z kolei Medilâge métabolisme to preparat bazuje na Sinetrol® Xpure C1, czyli opatentowanym składniku wytwarzanym z  soku, skórki i nasion pomarańczy, grejpfrutów oraz guarany. W skrócie jego działanie przestawia nasz metabolizm na pozyskiwanie energii ze zgromadzonego zapasu tłuszczów, co przekłada się na spadek masy ciała i redukcję wagi.

Cena: 390zł/90 kapsułek

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
Justyśka (Ocena: 5) 06.06.2022 22:29
Co do picia wody z poprzednią wiadomością się zgadzam :D Poza tym jeszcze u mnie regularne ćwiczenia robią wiele i masaże. Dieta to samo. Trzymam od 3 miesięcy tak jak kupiłam vialise liftin effects i zmiana jest widoczna max.
odpowiedz
Maja (Ocena: 5) 01.06.2022 08:13
Kiedyś miałam dość spory problem z cellulitem.. Wyglądało to okropnie, ale w końcu wzięłam się za siebie zaczęłam ćwiczyć, pic cisowianke czy herbatę a nawet zdrowo się odżywiać. Co do szczotkowania to robię to regularnie dopiero od miesiąca, ale efekty jako tako są widoczne.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie