Dlaczego warto pielęgnować się naturalnie?

Czyste aktywne składniki wyłącznie naturalnego pochodzenia.
Dlaczego warto pielęgnować się naturalnie?
fot. istock.com
16.05.2022
Katarzyna Lemanowicz

Formuły zawierające jedynie to, co naprawdę potrzebne skórze i włosom. Skuteczne i ekologiczne. Takich kosmetyków poszukujemy na wiosnę 2022. I czasem wcale nie musimy szukać ich daleko.

Dlaczego warto pielęgnować się naturalnie?

Ekologiczne, roślinne składniki kosmetyków mogą produkować nawet o 50% więcej przeciwutleniaczy niż te pochodzące z upraw stosujących pestycydy czy inne toksyczne substancje. Są więc nie tylko zdrowsze dla nas i środowiska, ale też bardziej skuteczne. Marki produkujące naturalne, czyste kosmetyki starają się też dążyć do neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla, mierząc i kompensując corocznie swój ślad węglowy i nieustannie pracując nad zmniejszeniem przyszłych emisji. Ważne jest dla nich wszystko: począwszy od składników, poprzez zakłady produkcyjne, a skończywszy na opakowaniach. Firmy certyfikowane muszą przestrzegać też wyśrubowanych standardów ekologicznych – każdy składnik musi być pozyskiwany w sposób etyczny i zrównoważony oraz pochodzić ze źródeł naturalnych lub organicznych. Techniki rolnictwa ekologicznego stosowane do zbioru takich składników zapewniają również bezpieczniejsze i bardziej zrównoważone środowisko dla wszystkich. Rolnictwo ekologiczne eliminuje stosowanie syntetycznej chemii, co jest korzystne dla wody, przyrody i ludzi. Wszystkie te zrównoważone praktyki wiążą się z mniejszym zanieczyszczeniem, mniejszą erozją gleby i zużywają mniej energii.

„W kosmetykach naturalnych również tłuszcze i woda, czyli składniki, których procentowo jest najwięcej w każdym preparacie, nie są substancjami obojętnymi, ale dobroczynnymi dla skóry. Tłuszcze to masła roślinne lub oleje przetworzone w minimalnym stopniu, które nie tylko zapewniają najefektywniejsze wnikanie substancji aktywnych w skórę, ale też ją odżywiają i pielęgnują. Woda to często wody roślinne, które mają właściwości łagodzące i tonizujące”– tłumaczy Kinga Rusin, założycielka polskiej, naturalnej marki Pat&Rub.

„Aby nie kupować naturalnych produktów w ciemno warto zawsze czytać listę INCI umieszczoną na opakowaniu. W składzie kosmetyku naturalnego w żadnym wypadku nie powinny się znaleźć substancje takie jak: silikony, PEGi, glikol propylenowy, karbomery, aromaty i barwniki syntetyczne, parabeny czy oleje mineralne oraz inne substancje ropopochodne, takie jak parafina i wazelina” – podpowiada Kinga Rusin.

Naturalna pielęgnacja ogromną wagę przywiązuje też do sezonowości. Na wiosnę marka Pat&Rub proponuje program bazujący na 4 krokach – Oczyszczanie – Łagodzenie – Nawilżanie – Ochrona.

Zestaw na wiosnę

Myjący Eko-Żel Do Twarzy z Face Line z nawilżającą betainą z buraka cukrowego i ochronnym wyciągiem z Aktinidii chińskiej.

Cena: 60,00 zł/180ml

Maska kojąco-łagodząca Calm & Relieve z białą glinką

Cena: 129,00 zł/60ml

Krem na dzień DOUBLE SKIN & REVIVAL - produkt o działaniu rewitalizująco - zabezpieczającym wykorzystujący siłę KORNEOTERAPII. Zawarty w kremie naturalny Corneosticker DS tworzy tzw. molekularną “drugą skórę”.

Cena: 159,00 zł/50ml

Krem na noc OIL NOURISHMENT z olejami makadamia, awokado  i  jojoba.

Krem na noc

Cena: 159,00 zł/50ml

Ciekawostka – Kryształy w kosmetykach

Jednym z nowszych trendów jest używanie energii kryształów do wzmacniania dobroczynnych mocy naturalnych kosmetyków. Formuły są tworzone na bazie wody z kryształami różowego kwarcu, ametystami czy kryształami górskimi. Uważa się, że wibracja tych kryształów niesie w sobie delikatną, kojącą energię, która korzystnie wpływa na skórę, a przy okazji pomaga w budowaniu i wzmacnianiu poczucia własnej wartości.

 

 

DOSTĘPNY NA STRONIE WWW.PATANDRUB.EU i SEPHORA.PL BĄDŹ STACJONARNIE
W PERFUMERIACH SEPHORA

 

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie