[Super NEW] Reima x Klaus Haapaniemi

Nowa kolekcja ubrań dla dzieci, która łączy w sobie funkcjonalność z wyjątkowymi nadrukami autorstwa fińskiego artysty
[Super NEW] Reima x Klaus Haapaniemi
30.04.2022
Katarzyna Lemanowicz

Fińska marka odzieży dziecięcej Reima po raz pierwszy nawiązała współpracę z projektantem, tworząc wspólnie kolekcję, która doskonale łączy charakterystyczną dla marki funkcjonalność z wyjątkowymi nadrukami autorstwa Klausa Haapaniemi, odzwierciedlającymi dziecięcą wyobraźnię. Światowej sławy artysta i projektant Klaus Haapaniemi opracował unikalny wzór o nazwie Niitty (Wiosenne pole), który oddaje jego żywy, fantazyjny styl projektowania, czerpiący z fińskiego folkloru. Kolekcja demonstruje również kilkudziesięcioletnie doświadczenie marki w produkcji wysokiej jakości dziecięcej odzieży funkcjonalnej, które teraz zostało przeniesione na inne ubrania. Dla twórców kolekcji nie bez znaczenia jest również idea zrównoważonego rozwoju - produkty wytwarzane są w Europie, głównie z bawełny organicznej. 

Wiek i płeć nie mają znaczenia, liczy się tylko wyobraźnia

Klaus Haapaniemi i Reima wyznają tę samą filozofię: wiek i płeć nie mają znaczenia, najważniejsza jest wyobraźnia. W procesie projektowania produktów zawsze brane są pod uwagę indywidualne potrzeby każdego dziecka - niezależnie od wieku, czy jego aktywności. Charakterystyczna dla Reimy funkcjonalność, w połączeniu z bajkowymi nadrukami Klausa Haapaniemi, zaowocowała kolekcją, która inspiruje dzieci i pozwala im rozwijać wyobraźnię. Barwne nadruki wnoszą do codziennego życia odrobinę elegancji i odświętności.

Natura jako inspiracja

Klausa Haapaniemi i Reimę łączy również głęboki związek z naturą. Właśnie dlatego zadaniem projektanta było stworzenie nadruku inspirowanego przyrodą, który pobudziłby wyobraźnię dzieci. Inspiracja naturą jest wyraźnie obecna zarówno w nadruku Niitty (łąka), jak i w materiałach użytych w projekcie Reima x Klaus Haapaniemi.

Wysoka jakość i zrównoważony rozwój są dla marki Reima zawsze na pierwszym miejscu. Dzięki innowacjom i know-how w zakresie zielonych technologii, etycznych łańcuchów dostaw i unikania szkodliwych substancji w materiałach, Reima dąży do tego, aby produkty miały mniejszy wpływ na środowisko w całym cyklu życia. Ubrania są projektowane tak, aby służyły przez lata, a celem marki jest stosowanie w 100% certyfikowanej bawełny organicznej i w 75% materiałów odzieży wierzchniej z certyfikatem bluesign® do 2023 roku.

 

Ubrania, które spełniają indywidualne potrzeby każdego dziecka

Odzież Reima jest sprawdzana przez najsurowszych testerów na świecie: dzieci. Kolekcja Reima x Klaus Haapaniemi, tak jak wszystkie kolekcje marki, oferuje szeroki zakres rozmiarów od 74 do 164 cm. W linii produktów znajdziemy bogaty wybór miękkiej i wygodnej odzieży casualowej, takiej jak bluzy, swetry, spodnie dresowe, sukienki, t-shirty i legginsy. Wyjątkowa jakość ubrań, w większości wykonanych z bawełny organicznej przez wykwalifikowanych litewskich fachowców, jest widoczna na pierwszy rzut oka i od razu zauważalna w dotyku. W kolekcji znalazła się również wodoodporna i oddychająca odzież funkcjonalna, wykonana z wysokiej jakości materiałów typu shell z włóknami pochodzącymi z recyklingu i nietoksyczną, trwałą hydrofobowością.

Kolekcja Reima x Klaus Haapamieni dostępna jest na stronie: www.reima.pl

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie