Funkcjonalność i kobieca estetyka

Nowe ujęcie funkcjonalności, czyli zgrabnie dopasowane stroje, mnóstwo niestandardowych i ciekawych rozwiązań oraz kobiece fasony.
Funkcjonalność i kobieca estetyka
La Munt
06.05.2022
Katarzyna Lemanowicz
Włoska marka LaMunt inspiruje kobiety do spędzania wolnego czasu w górach w nowym stylu - z większą finezją i kobiecą estetyką. Odzież funkcyjna kojarzona jest przede wszystkim z właściwościami technicznymi. Jej zadanie to ochrona przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Pierwotnie projektowana wyłącznie dla mężczyzn, z czasem w kolekcjach zaczęły pojawiać się wzory dla żeńskiej części wielbicieli wysokich gór. LaMunt, pod względem stylu,  nie jest dokładnie tym, do czego przyzwyczajone są miłośniczki sportów górskich.

Włoska marka LaMunt - nowe spojrzenie na funkcjonalność

Marka stworzona przez kobiety dla kobiet dąży do wykreowania nowego dresscode dla odzieży wykorzystywanej podczas eksploracji gór. Projekty mają zapewnić nie tylko wygodę i funkcjonalność, ale również idealnie dopasować się do kobiecej figury. Wszechstronne rozwiązania pozwalają na wykorzystanie produktów na kilka sposobów w zależności od pogody. Idealne dla pewnych siebie, bezkompromisowych kobiet, które chcą wyrazić swoją kobiecość i styl bez kompromisów w zakresie funkcjonalności odzieży.
LaMunt

LaMunt

Tworząc kolekcję wiosna/lato 2022, marka LaMunt kierowała się czterema zasadami projektowania, które na różne sposoby znajdują odzwierciedlenie w zaproponowanych stylach.

Rozwiązanie Smart Fit i Versatility  

Odzież LaMunt stosuje ciekawe i bardzo proste rozwiązania, które pozwalają na dopasowanie ubrania do Twojej figury czy warunków, w jakich się znajdujesz. Jeśli potrzebujesz mocno taliowanej kurtki wystarczy wykorzystać możliwości zamka znajdującego się w okolicach bioder. W łatwy sposób możesz ją też poszerzyć luzując zapięcie. Podobnie jest z rękawami - można je całkowicie odpiąć zyskując kamizelkę lub podwinąć mankiety, by ich długość była idealnie dopasowana. LaMunt zawsze wykorzystuje materiały najwyższej jakości, aby techniczne aspekty ubrań spełniały swoją funkcję, ale łączy to zgrabnie z rozwiązaniami, które pozwalają na wyrażenie kobiecej strony kolekcji. 
LaMunt

LaMunt

Ali Shape i Magic Moments

"Ali" po włosku oznacza "skrzydło"- w kolekcji LaMunt ten element został wykorzystany, jako zaokrąglenia nawiązujące do kształtów kobiecego ciała. Góry to miejsce do odkrywania tego, co jest wokół Ciebie, ale również tego, co kryje Twoje wnętrze uwalniając umysł i odnajdując swoją duszę. Lekkie materiały i fasony tworzone z myślą o kobiecej figurze pozwolą na pełne wykorzystanie potencjału, z jakim pokonujesz kolejne wzniesienia. Dodatkowo marka ma dla swoich użytkowniczek niespodzianki. Są to  drobne wiadomości ukryte w produktach oraz inspirujące ilustracje. Czeka Cię ciekawy element zaskoczenia. 
LaMunt

LaMunt

Zrównoważona produkcja

LaMunt starannie wybrała najwyższej jakości materiały, stawiając na zrównoważony rozwój, co jest fundamentem firmy. Marka ma jasno wytyczone kryteria, dlatego do produkcji używa certyfikowanych, naturalnych materiałów, kaszmir pozyskuje z recyklingu i nie stosuje PFC, czyli substancji chemicznych szkodliwych dla środowiska, które mają powszechne zastosowanie w membranach (zapewniają właściwości hydrofobowe). Produkty są wytwarzane w kontrolowanych fabrykach, które dbają o uczciwe warunki pracy i etyczne standardy społeczne. LaMunt jest członkiem Fair Wear Foundation, organizacji pozarządowej promującej uczciwe warunki pracy w branży odzieżowej.
LaMunt

LaMunt

Wszechstronne zastosowanie

Uniwersalność kolekcji, zastosowana kolorystyka oraz sprytne rozwiązania sprawiają, że ubrania LaMunt nie są przeznaczona wyłącznie do wędrówek górskich, można je również swobodnie nosić w środowisku miejskim. Ponadto niektóre produkty są dwustronne, a inne dają się przekształcić np. z kurtki w kamizelkę. Wykorzystanie barw natury, różne odcienie zgaszonego niebieskiego i żółtego, na brązach kończąc tworzą całość nie na zasadzie kontrastu, a połączenia niuansów kolorystycznych. Ubrania można łatwo łączyć, tworząc różne stroje i stylizacje. Wszystkie produkty mają nazwy, którymi są żeńskie imiona, pochodzące od tej kobiety, która zainspirowała markę do stworzenia konkretnego modelu, kształtu, rozwiązania czy szczegółu. Motto, którym kieruje się LaMunt to:

Bądź pogodna i ciesz się czasem spędzonym w górach

 

Produkty włoskiej marki LaMunt znajdziecie w sklepach Sportofino na terenie całej Polski oraz na www.sportofino.com

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie