Jak pielęgnować włosy kręcone?

Jeśli masz włosy kręcone, to zapewne z ich pielęgnacji mogłabyś zrobić… doktorat!
Jak pielęgnować włosy kręcone?
20.04.2022
Katarzyna Lemanowicz

Odżywki Garnier Fructis Hair Food podbiły serca i włosy użytkowniczek Tik Toka. Jednak równie zawrotną popularność mają wśród posiadaczek włosów kręconych. Transparentny skład i możliwość zastosowania maski na kilka sposobów sprawia, że są obowiązkowym kosmetykiem, gdy chcesz podkreślić i wydobyć naturalną urodę loków.

Jak dbać o włosy kręcone?

Za co kochamy maski Garnier Fructis Hair Food? Za wegańską formułę z naturalnym składem, kremową konsystencję i uzależniający zapach. Brak parabenów i sztucznych barwników, to kolejne powody, dla których wybieramy produkty z tej serii. Najnowsza maska Garnier Fructis Hair Food Cocoa Butter dedykowana jest włosom puszącym się i niesfornym. Dlatego idealnie sprawdzi się, gdy włosy mają tendencję do kręcenia.

Jeśli masz włosy kręcone, to zapewne z ich pielęgnacji mogłabyś zrobić… doktorat. Choć z samej natury są piękne, wymagają szczególnej pielęgnacji i troski. Większość właścicielek loków zauważa, że ich włosy są suche, matowe, lubią się puszyć i plątać. Dlatego regularne odżywienie to podstawa dbania o ich kondycję.

Garnier Fructis Food Cocoa Butter - maska do włosów puszących się i niesfornych, cena: 24,99zł/390ml

OMO, czyli odżywianie - mycie - odżywianie

Metoda OMO to jedna z najpopularniejszych metod pielęgnacji włosów kręconych składająca się z trzech etapów.

Krok #1

Pielęgnację zaczynamy od nałożenia na włosy odżywki. Pozostawiamy ją co najmniej kilka lub kilkanaście minut. Ważne, odżywkę należy nakładać na pasma kilka centymetrów od nasady. Unikniemy w ten sposób efektu obciążonych i wyglądających na przetłuszczone włosów.

Krok #2

Moczymy włosy (bez spłukiwania odżywki) i aplikujemy szampon. Dokładnie myjemy skórę głowy, a  pianę z szamponu rozprowadzamy także na długości i końcach, na których znajduje się wcześniej naniesiona odżywka.

Krok #3

Po dokładnym spłukaniu czas na odżywienie. Po odsączeniu nadmiaru wody na włosy nakładamy odżywkę lub maskę i pozostawiamy ją na co najmniej 5 minut.

Maskę do włosów puszących się i niesfornych Garnier Fructis Cocoa Butter Hair Food możesz z powodzeniem wykorzystać do pielęgnacji według zasad OMO, jako: odżywienie przed szamponem i jako odżywkę lub maskę po umyciu włosów.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie