Jak zadbać o mikrobiom i równowagę skóry głowy?

Wegańskie kosmetyki NEBOA w megapromocji Rossmann!
Jak zadbać o mikrobiom i równowagę skóry głowy?
02.04.2022
Katarzyna Lemanowicz

Choć nie widać go „gołym” okiem, to mikrobiom skóry głowy jest sekretem zdrowych i pięknych włosów. Dlatego dbając świadomie o pasma, warto wzbogacić pielęgnację także o innowacyjne kosmetyki, które nie tylko oczyszczą, odżywią i nawilżą skalp, ale będą rownież wspierać jego naturalną mikroflorę. Wegański peeling enzymatyczny i wcierka z serii MICROBIOME CARE oraz oczyszczający szampon i odżywka DETOX & BALANCE od Neboa zadbają o skórę głowy oraz każdy rodzaj włosów.

Jak zadbać o mikrobiom i równowagę skóry głowy?

Mikroflora ludzkiej skóry, także skóry głowy, to niepowtarzalny, indywidualny dla każdego człowieka mikrosystem organizmów, takich jak m.in. dobroczynne bakterie i grzyby. Chronią one skórę przed patogennymi czynnikami oraz wspierają jej funkcje barierowe. W przypadku skalpu równowaga mikrobiomu wpływa także na stan i wygląd włosów. Jeśli utraciły one witalność, nadmiernie się przetłuszczają lub wypadają, a skóra głowy reaguje dyskomfortem związanym ze swędzeniem, wrażliwością i podrażnieniami, wówczas warto do codziennej pielęgnacji włączyć kosmetyki, które wzmocnią naturalny mikrobiom i przywrócą jego optymalny stan.

Aby jednak wcierka mogła zadziałać z całą swoją mocą, dobrze jest aplikować ją na oczyszczoną skórę głowy. Delikatny peeling enzymatyczny MICROBIOME CARE od Neboa usunie nagromadzone zanieczyszczenia oraz złuszczy martwy naskórek. Receptura peelingu została oparta na naturalnych składnikach, które nie naruszają równowagi mikrobiomu. Najlepsze efekty przynosi stosowanie peelingu raz w tygodniu.

Wcierka NEBOA

W codziennej pielęgnacji włosów niezastąpione są szampony i odżywki, których naturalne receptury zawierają łagodne składniki myjące i nawilżające. W wegańskiej serii DETOX & BALANCE od Neboa roślinne ekstrakty zostały wsparte Biofermentem z bakterii Lactobacillus, który wzmacnia mikrobiom skóry i przywraca jego równowagę.

Wegańskie kosmetyki od Neboa kupisz na wiosennej megapromocji w ROSSMANN. Już od 1 kwietnia wszystkie szampony i odżywki oraz wcierki i peelingi są dostępne w wyjątkowych, niższych cenach.

 

NEBOA to marka naturalnych kosmetyków do pielęgnacji włosów, stworzona zgodnie z filozofią RESPECT THE NATURE. Jej działanie opiera się na szczególnej trosce o środowisko naturalne - jako pierwsza polska marka NEBOA sięga do głębin oceanów, skąd pochodzi wykorzystywany przez nią w produkcji opakowań surowiec. Każda butelka NEBOA realnie zmniejsza ilość plastikowych śmieci w oceanach. NEBOA to 18 kosmetyków do pielęgnacji włosów i skóry głowy o nowatorskich wegańskich formułach, opartych na naturalnych składnikach. Pięć serii pielęgnacyjnych odpowiada potrzebom różnych rodzajów włosów. Ofertę marki uzupełniają specjalistyczne kosmetyki: wcierki i peelingi do skóry głowy, seria szamponów dla mężczyzn, maska oraz innowacyjna woda lamelarna.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie