Jak stosować szampon przeciw wypadaniu włosów?

Z różnych powodów nasze włosy mogą zacząć wypadać.
Jak stosować szampon przeciw wypadaniu włosów?
04.03.2022
Katarzyna Lemanowicz

Dla każdego z nas jest to stresująca sytuacja, którą chcemy w możliwie jak najszybszym czasie zatrzymać. W takim przypadku poszukujemy sposobów na wzrost nowych włosów. Czy szampon przeciw wypadaniu włosów może pomóc? W tym artykule znajdziesz podpowiedzi, jak zapanować nad nadmierną utratą owłosienia. 

Co może być powodem wypadania włosów?

Wiele kobiet, ale także i mężczyzn, skarży się, że na szczotce zaczyna pozostawać coraz więcej włosów. W takim przypadku zazwyczaj kupujemy szampon przeciw wypadaniu włosów. Jednak powodów takiego stanu może być niezwykle wiele. Nawet niepoprawna dieta, w której brakuje najważniejszych składników odżywczych, sprawia, że tracimy owłosienie. Mimo to najczęściej są to różnego rodzaju zaburzenia hormonalne, występujące tak naprawdę w każdym wieku. Warto też zwrócić uwagę na ciążę, ponieważ w okresie karmienia lub po jego zakończeniu kobiety zauważają, że ich włosy zaczynają wypadać. 

Dlatego, jeżeli zauważymy problem tego rodzaju, warto udać się na konsultacje do lekarza pierwszego kontaktu oraz na wizytę do trychologa. Znalezienie przyczyny jest tutaj kluczowe i od tego powinniśmy zacząć. Dopiero po diagnozie powinniśmy zastanowić się, jaki szampon do włosów kupić oraz o jakie produkty uzupełnić naszą kosmetyczkę. 

Czy szampon przeciw wypadaniu włosów może pomóc?

Na drogeryjnych półkach możemy znaleźć niejeden szampon przeciw wypadaniu włosów. Jest to produkt, który może nam pomóc, jeżeli będziemy stosować go regularnie. Ważne, aby zwrócić uwagę na zawarte w nim składniki aktywne. Mogą być pochodzenia naturalnego. W tym przypadku szczególnie poleca się stosować produkty z dodatkiem łopianu i kory chininowej.

Producenci kosmetyków wyraźnie zaznaczają, które preparaty mają ochronić nas przed utratą włosów. Możemy aplikować je przy każdym myciu głowy, natomiast warto pamiętać, że równie ważne okazuje się stosowanie odpowiedniej odżywki oraz maski do włosów. Wiele osób sięga również po wcierki, które nakładamy na skórę głowy zarówno przed myciem, jak i po (w dużej mierze zależne jest to od konsystencji i dodanych do składu substancji aktywnych).

Jak stosować szampon do włosów?

Jeżeli wybieramy szampon do włosów chroniący nas przed ich wypadaniem, tak naprawdę nie musimy stosować jakiejś specjalnej metody jego aplikacji. Takim produktem uzupełniamy pierwszy etap oczyszczania skóry głowy oraz włosów. Na szczęście nie jest to nic skomplikowanego. Zaczynamy od zmoczenia zarówno włosów, jak i skóry głowy. Niewielką ilość kosmetyku nakładamy na dłonie, a następnie staramy się go spienić. W ten sposób produkt staje się znacznie bardziej wydajny, a efekty mycia okazują się jeszcze lepsze. Szampon do włosów aplikujemy na skórę głowy. Niekoniecznie musimy rozprowadzać go na pasma, jeżeli na co dzień nie stosujemy zbyt wielu preparatów do stylizacji. Dlaczego? Podczas spłukiwania piana spłynie również po naszych włosach.

Skórę głowy masujemy bardzo delikatnie, nie wolno jej drapać ani mocno pocierać. Jest to najprostszy sposób na oczyszczenie skalpu, a jednocześnie pobudzenie wzrostu nowych włosów. Składniki aktywne stają się lepiej przyswajalne. Pamiętajmy jednak, aby szampon przeciw wypadaniu włosów został dobrze spłukany, w innym przypadku fryzura będzie wyglądała na nieestetyczną i obciążoną nadmiarem produktu. 

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 04.03.2022 11:52
Stosuję szampon kaminomoto na porost włosów i to nie jest w żaden sposób skomplikowane, wygląda tak samo jak używanie zwykłego szamponu do włosów
odpowiedz
Polecane dla Ciebie