Wykorzystaj zimowe wakacje na… odpoczynek!

Ten fizyczny i ten psychiczny. Skup się na codzienności, przestań planować i analizować.
Wykorzystaj zimowe wakacje na… odpoczynek!
02.02.2022
Katarzyna Lemanowicz

Zadbaj staranniej o swoją skórę. Teraz, bardziej niż zwykle potrzebuje ona ochrony przed przesuszeniem, różnicami temperatur, smogiem i stresem spowodowanym brakiem słońca. Po prostu zrób sobie: holistyczne ferie.

Jak zadbać o siebie zimą?

Bez względu na to czy wyjeżdżasz na narty, wyskoczysz gdzieś, gdzie jest cieplej, czy po prostu – będziesz wypoczywać w domu koniecznie zatroszcz się o ciało i umysł. Ponieważ chłodniejsze miesiące mogą być bardzo brutalne dla skóry – podaruj jej teraz extra program nawilżający i odbudowujący jej barierę ochronną. Pomyśl też o czymś regenerującym i zabezpieczającym przed szkodliwymi czynnikami takimi, jak promieniowanie HEV (niebieskie światło), UV (jeśli będziesz więcej czasu spędzać na powietrzu) czy zanieczyszczenia powietrza. Dzięki temu, do końca zimy dotrwasz zrelaksowana i w świetnej formie. Ba! Masz szansę nawet na promienny, powakacyjny blask! A potem już będzie wiosna.

Nawilżaj od zewnątrz

Hada Labo Deep Moisturising & Smoothing Body Essence-In-Milk to oryginalna japońska receptura. Z jednej strony esencja ma wyjątkowo silnie nawilżające właściwości z drugiej ma lekką, mleczną konsystencję. Zawiera skoncentrowany Super Hyaluronic Acid™, czyli opatentowaną kombinację kilku rodzajów kwasu hialuronowego oraz zaawansowaną formulację LOCK-in-MOIST, która pomaga utrzymać wysoki poziom nawilżenia skóry przez dłuższy czas. Skóra jest głęboko nawodniona i wypełniona.

Zadbaj o kondycję od środka

O nawilżenie i poprawę elastyczności skóry warto teraz zadbać na wszelkie możliwe sposoby. Także od wewnątrz. Medilâge Anti âge regularnie przyjmowany spektakularnie podnosi poziom nawilżenia i elastyczności skóry, a to przekłada się natychmiast na mniejszą liczbę zmarszczek oraz większy blask. Te niesamowite efekty są możliwe dzięki wykorzystaniu w formule dwóch opatentowanych składników: AstaPure®Arava i TetraSOD®. AstaPure®Arava to wyjątkowy ekstrakt z alg Haematococcus pluvialis zawierający astaksantynę, która zwiększa poziom nawilżenia skóry przy okazji chroni ją również przed szkodliwym działaniem promieniowania UV i światła niebieskiego. Zabezpiecza ona też DNA białek i lipidów przed uszkodzeniami antyoksydacyjnymi oraz szkodliwym wpływem środowiska. TetraSOD® to składnik pozyskiwany ze sproszkowanych alg Tetradelmis Chuii Tetra SOD®, który chroni praktycznie każdą komórkę przed toksycznym wpływem czynników zewnętrznych, w tym przed szkodliwym promieniowaniem UVB.

To idealny czas, żeby zadbać o ujędrnienie

EISENBERG Paris Sérum Affinant Visage Serum to kosmetyk modelujący twarz w formie lekkiego żelowego serum, które błyskawicznie się wchłania i głęboko wnika w skórę. Aplikowane pod codzienny krem (optymalnie kuracja ta powinna potrwać miesiąc) sprawi, że skóra odzyskuje sprężystość i jędrność. Głównym składnikiem tego produktu jest glaucyna otrzymywana z siwca żółtego posiadająca wiele przydatnych właściwości. Z jednej strony zapobiega magazynowaniu lipidów, hamując przemianę preadipocytów w adipocyty, co przeciwdziała kumulacji tłuszczów. Z drugiej strony odwraca kod komórkowy i zamienia dojrzałe adipocyty tłuszczowe w komórki zdolne do syntezy i produkcji kolagenu. Poza tym mamy tu także wyciąg z kakaowca bogaty w kofeinę i teobrominę. Te dwie cząsteczki działają bezpośrednio na adipocyty, komórki odpowiedzialne za magazynowanie i syntezę lipidów, sprzyjając rozpadowi trójglicerydów kumulowanych w komórkach.

Ochrona to podstawa

ZO Skin Health Broad-Spectrum SPF 50 to lekki filtr mineralny w postaci kremu przeznaczony dla osób ze skórą wrażliwą, ciężką postacią trądziku, a także po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Wykazuje również działanie kojące skórę i minimalizujące stany zapalne. Składniki aktywne zapewniające ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB to dwutlenek tytanu, tlenek cynku oraz frakcjonowana melanina, która chroni skórę przed błękitnym/fioletowym światłem, emitowanym także przez smartfony, tablety, laptopy, światła LED i inne. Kompleks witaminowy (zamknięte w mikrokapsułkach witaminy A, C i E) osłania również skórę przez szkodliwym promieniowaniem podczerwonym (IR).

Zadbaj o swoją psychikę

MUDITA PURE proponuje nam minimalistyczny, klasyczny telefon komórkowy klasy premium bez przeglądarki stron internetowych, dostępu do sieci społecznościowych czy gier. Ten telefon jest całkowicie offline. Został zaprojektowany i skonstruowany przez polskich inżynierów i wyprodukowany w Polsce. Daje możliwość kontaktu telefonicznego, jest wyposażony w niemęczący oczu wyświetlacz typu E-ink, oraz posiada unikalną antenę, dzięki której telefon posiada bardzo niską wartość SAR.

Zadbaj o siebie

Hada Labo Deep Moisturising&Smoothing Body Essence-in-milk, cena 44,99zł/200ml; Medilage Anti Age, cena 450zł/30 kapsułek; Eisenberg Paris Serum Affinant Visage, cena 419zł/50ml; ZO® SKIN HEALTH ochrona przeciwsłoneczna Broad-Spectrum SPF 50, cena230zł/118g; Mudita Pure telefon komórkowy klasy premium, cena 1449zł.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Daga (Ocena: 5) 03.02.2022 10:00
Nie mam zimowych wakacji, muszę poczekać do tych letnich, będziemy lecieć z przyjaciółkami enterem do gorącej Hiszpanii także uważam że warto czekać :)
odpowiedz
Polecane dla Ciebie