Beauty trendy na 2022 rok! Co zdominuje naszą pielęgnację?

Od domowych zabiegów DIY, do wzmocnienia bariery ochronnej skóry, po krioterapię — oto wszystko, co warto wiedzieć o urodowych trendach na 2022 rok!
Beauty trendy na 2022 rok! Co zdominuje naszą pielęgnację?
12.01.2022
Katarzyna Lemanowicz

W latach 60. XX wieku chirurgia plastyczna zaczęła zyskiwać na popularności. Przez długi czas wierzyliśmy, że bolesne i kosztowne operacje to jedyny sposób na przywrócenie młodości naszej skórze. Jednak rok 2022 przynosi zupełnie nowe, odświeżające spojrzenie na “piękno”, które wreszcie polega na dbaniu o siebie i dobrym samopoczuciu. FOREO Sweden zauważyło powrót do holistycznego podejścia i wybór bezbolesnych zabiegów upiększających. Szczególnie takich z widocznymi, długotrwałymi rezultatami, zamiast chirurgicznych poprawek, napędzanych bólem i ryzykiem. Marka przewiduje, że trend na nieinwazyjne zabiegi będzie jednym z najbardziej widocznych w 2022 roku.

Beauty trendy na 2022 rok!

BEAR

BEAR - cena 1299zł

W 2021 r. FOREO odnotowało też olbrzymi wzrost popytu na BEAR, pierwsze na świecie medyczne urządzenie wyposażone w mikroprądy zatwierdzone przez FDA z systemem Anti-Shock™, co czyni MISIA najbezpieczniejszym tego typu urządzeniem. BEAR łączy technologię mikroprądów, pomagających uzyskać bardziej napiętą, jaśniejszą skórę z charakterystycznymi dla FOREO pulsacjami T-sonic, dla pięknie zarysowanej szczęki. MIŚ stymuluje i tonizuje skórę, zwalczając oznaki starzenia i zapewniając jędrniejszą cerę w ciągu kilku minut, obalając raz na zawsze mit, że chirurgia plastyczna to jedyny sposób na cofnięcie czasu na skórze.

Pielęgnacyjne DIY czyli jak prawidłowo dbać

Maskne i przebarwienia to problem, z którym zmaga się coraz więcej z nas. I choć intensywne składniki, jak retinoidy i kwasy złuszczające, mogą z nimi pomóc, nieprawidłowo wprowadzone do rutyny pielęgnacyjnej, są częstym źródłem podrażnień. Dlatego coraz więcej osób stawia na naturalne, łagodniejsze składniki i pielęgnację DIY - Do It Yourself, czyli Zrób To Sam. Według Euromonitora aż 41% konsumentów na świecie, każdego miesiąca używa „domowego” produktu. Z danych wynika, że ​​liczba wyszukiwań maseczek do twarzy DIY wzrosła o 233%, a hasło „do twarzy w domu” aż o 115%.
Biorąc pod uwagę rosnący popyt i przewidując trend DIY jako jeden z najmocniejszych na ten rok, FOREO wprowadziło Imagination, czyli pierwszą i jedyną na świecie bazę-booster do domowych masek. Nawilżająca formuła, starannie opracowana, aby idealnie łączyć się ze świeżymi składnikami, jak np. owoce, zapewnia codziennie świeżą porcję domowej pielęgnacji skóry, odżywiając ją bez podrażnień i pozwalając na dopasowanie maseczki DIY do swoich potrzeb.

Jak prawidłowo chronić skórę?

Bariera ochronna skóry (lub warstwa hydrolipidowa) to hasło, które często pojawia się w reklamach i artykułach. Zdominuje też 2022, jako kontynuacja trendu z zeszłego roku. Nie bez powodu, bo warstwa hydrolipidowa to ważny “płaszcz ochronny” skóry, będący dobrym połączeniem łoju, potu i lipidów, znajdujący się na powierzchni naskórka. Naruszona przez zbyt silne środki myjące lub nieprawidłową pielęgnację warstwa hydrolipidowa traci swoją siłę bojową, a skóra staje się wrażliwa i bardziej podatna na zaczerwienienia i podrażnienia.
Jak przewiduje FOREO Sweden, zgodnie z tym trendem, 2022 rok będzie obfitował w olbrzymi wybór kosmetyków zawierających ceramidy, które pomagają skórze w regeneracji i naprawie jej naturalnej warstwy ochronnej. Warto jednak pamiętać, że żaden składnik nie jest w stanie szybko odbudować długotrwałych uszkodzeń, dlatego zdecydowanie łatwiej jest im zapobiegać niż leczyć.
LUNA 3

LUNA 3 - cena 719zł

Jednym z największych winowajców uszkodzenia bariery ochronnej skóry jest nadmierne złuszczanie i niewłaściwe, mechaniczne oczyszczanie. Aby bezpiecznie zadbać o skórę warto zainteresować się kultową oryginalną szczoteczką LUNA 3 od FOREO. Linia produktów FOREO LUNA wyposażona jest w miękkie silikonowe wypustki, które zapewnia głębokie, ale delikatne oczyszczenie, pozostawiając nienaruszoną barierę skórną, jednocześnie eliminując do 99,5% nagromadzonych toksyn.

Krioterapia - dlaczego warto?

Krioterapia to zabieg wykorzystujący niskie temperatury do ożywienia skóry. Użycie zimna powoduje obkurczenie naczyń krwionośnych i pobudzenie krążenia, co prowadzi do zwężania porów i nadania skórze zdrowego, odmłodzonego wyglądu. Sposobem naszych mam i babć było sięganie po kostki lodu lub zamrożoną łyżkę, aby ukoić skórę pod oczami po wieczornym wyjściu lub nieprzespanej nocy i nadać jej odświeżony wygląd. Branża kosmetyczna poszła jednak o krok i na fali popularności morsowania zaczęła przyglądać się nowym sposobom na wykorzystanie potencjału krioterapii. Ten rok będzie więc również należał do używania zimna podczas domowej pielęgnacji.
UFO 2

UFO 2 - cena ok. 1200zł

Co ciekawe, wyprzedzając ten trend, marka FOREO wprowadziła techniczne zaawansowane rozwiązanie właśnie z użyciem krioterapii już w 2018 roku. UFO, bo to o nim mowa, na zawsze zmieniło sposób nakładania maseczek odżywczych na twarz. Jako prekursor wykorzystania zimna, ciepła oraz leczniczych świateł LED i pulsacji sonicznych w jednym urządzeniu, UFO 2 stało się jednym z bestsellerów marki wszech czasów. Krioterapia w UFO 2, w widoczny sposób zmniejsza obrzęki, zwęża pory, podnosi i ujędrnia skórę, usuwając oznaki starzenia. Nakładanie maseczek za pomocą UFO 2 poprawia poziom nawilżenia skóry o 126% już po 90 sekundach, efekty utrzymują się do 6 godzin, a badania kliniczne wykazały, że UFO 2 znacznie zmniejsza widoczność zmarszczek już po 7 dniach.
Według FOREO Institute ​​w 2022 r. nastąpi “nowa era piękna”. Trendy, które zdominują nasze rozmowy i przewijać się będą w mediach społecznościowych w 2022 to rewolucyjna mieszanka innowacji technologicznych, wykorzystania potencjału składników naturalnych, które znaleźć możemy chośby w swojej kuchni i, co najważniejsze, przejścia od postrzegania piękna jako osobnego zagadnienia, do piękna jako integralnej części dobrego samopoczucia.
FOREO, które znalazło się na 3. miejscu w globalnym rankingu najczęściej googlowanych marek produktów do pielęgnacji skóry z 6.851.000 wyszukaniami potwierdza, że ​​technologie kosmetyczne będą nadal napędzać przyszłość branży kosmetycznej. A obecność marki skin-tech w rankingu obok dziewięciu firm kosmetycznych jest wyraźnym sygnałem, że czasy się zmieniają.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie