Trendy fryzjerskie 2022 - co będzie modne i co będzie motywem przewodnim?

Boy Bob, Very Peri, 90’ S Layered Haircut – najmodniejsze trendy 2022 przybliżają eksperci Kevin Murphy: Irek Kłembokowski i Agnieszka Koper
Trendy fryzjerskie 2022 - co będzie modne i co będzie motywem przewodnim?
11.01.2022
Katarzyna Lemanowicz

Wraz z nowym rokiem nadchodzi zupełnie nowy zestaw trendów w strzyżeniu i stylizacji. Fryzury, które wam pokażemy  trafią w gust każdej kobiety. Są bardzo twarzowe, wiele z nich odmładza i większość nie wymaga wielkich umiejętności fryzjerskich.

Co będzie "rządzić" we fryzjerstwie w 2022 roku?

90’ S Layered Haircut

Cieniowanie włosów w stylu lat 90 tych, a tak naprawdę w stylu Rachel z „Przyjaciół” to największy trend 2022. „To proste cięcie a nadaje włosom ciekawej tekstury, objętości i po prostu wygląda fantastycznie. Takie cięcie sprawi, że optycznie zwiększy się objętość włosów i będą się one świetnie prezentować w ruchu. Dlatego idealnie sprawdzi się zarówno przy cienkich, jak i grubych pasmach” – mówi edukator marki Kevin Murphy Agnieszka Koper.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Hailey Rhode Baldwin Bieber (@haileybieber)

Bouncy Blowouts

Rok 2022 kocha objętość i warstwy. Ta fryzura łączy obie te cechy, dlatego jeśli tylko skusisz się na cieniowanie włosów musisz zaprzyjaźnić się ze szczotką do modelowania i produktami do objętości. Pianka R+Co idealnie podkreśli teksturę włosów, utrwali je i zwiększy objętość.

Stylizacja fryzury

The Boy Bob

Boby będą nadal dominować w 2022 roku. „Bob to klasyka”, istnieje wiele różnych sposobów noszenia go.  W tym roku króluje bob, w którym naturalna tekstura może swobodnie poruszać się od podbródka do obojczyka, musi być trochę rozpięta, nic zbyt sztywnego. Bob sprawdzi się zarówno przy cienkich, jak i grubszych włosach, a codzienna stylizacja nie sprawia trudności. Bedroom Hair sprawdzi się idealnie do stylizacji takiej fryzury.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Erickson A, @bumbleandbumble (@erickinvisible)

Grzywki i jeszcze więcej grzywek

Grzywki! Kręcone, proste, długie i krótkie, wszystkie! Szał na grzywki trwa.  W 2022 każda grzywka wpasuje się w trendy. Zostawione po bokach dłuższe kosmyki delikatnie uwydatnią kości jarzmowe oraz odejmują optycznie kilka lat. Czyli konturowanie i efekt anti-aging w jednym. Na dodatek, nie trzeba o nią szczególnie dbać -  zawsze świetnie się układa, a przy pomocy szczotki (lub wałków) i suszarki, to prostsze niż myślisz.

Stylizacja włosów

Eleven Australia Dry Finish Wax Spray – suchy wosk w sprayu

Podnieś ją bardziej niż dotychczas!  Jeśli chcesz podkreślić wyjątkowy charakter grzywki wykorzystaj suchy wosk w sprayu – Dry Finish Wax Spray.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Lily Collins (@lilyjcollins)

Wolf Cut & Shaggy Hair

Fryzura, która stała się trendem dzięki aplikacji TikTok, będzie bardzo popularna w 2022. Inspirowana latami 70 i 80 ma swój dziki charakter. To idealna propozycja dla wszystkich, którzy chcą ciekawej odmiany i lubią bawić się teksturą. W 2022 r. będziemy widzieć różne odmiany tego niezwykle modnego cięcia. Wszystkie chwyty są dozwolone. Shag przestał nas już onieśmielać i w nowym roku każdy może spróbować jego wariantu. Fryzura jest niezwykle prosta w utrzymaniu i stylizacji, a dzięki warstwom dodaje objętości.

stylizacja włosów

Kevin Murphy Bedroom Hair - spray nadający teksturę

Naturalna tekstura

Kolejny wielki trend na 2022 rok? Obejmowanie tego, co mamy i podkreślanie tego jeszcze bardziej. Chcemy wiarygodnych włosów – nic, co jest fałszywe, dlatego  pokażmy naturalną teksturę. 2022 będzie dotyczyć nie tylko naturalnych loków, ale także falistej, puszystej tekstury. Ten rok będzie obfitował we wszelkiego rodzaju fryzury w tzw. „nieładzie”. Dotyczy to zarówno upięć jak i swobodnie rozpuszczonych włosów. Nacisk kładziemy za to na odpowiednią, kilkuetapową pielęgnację. Zadbane włosy, to piękne włosy. Nie obciążamy ich wysokimi temperaturami i wysuszającymi produktami. Liczy się naturalna tekstura. Nieważne czy twoje włosy są proste, falowane czy kręcone. Bierzemy przykład z Francuzek i zamiast na perfekcji, skupiamy się na nonszalancji i luzie.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Selena Gomez (@selenagomez)

Trendy w koloryzacji – Very Peri

Rozpoczynający się rok 2022 to rok koloru, pozostawiamy kolory ziemi i  naśladujące odcienie skóry, a stawiamy na te  nieoczywiste. Kolor położony na kolor, kolory przenikające się i wzmacniające się nawzajem. Połączenia kolorów na pozór do siebie nie pasujących, ale po ich połączeniu okazuje się, że świetnie do siebie pasują. Przykładem może być kolor roku 2022 wybrany przez Pantone czyli kolor Very Peri czyli odcień niebieskiego wpadający w fiolet. To również jedna z propozycji koloryzacji na rok 2022 marki Kevin.Murphy koloryzacja pod nazwą Edie, czyli fioletowy kolor, wyfiltrowany srebrzysto-niebieskim tonem. Nieoczywisty, zmieniający się przy każdy ruchu głowy czy natężeniu światła – mówi edukator marki Kevin Murphy Irek Kłembokowski.

Blondy również w tym sezonie pozostają w nieoczywistej odsłonie. Ciepłe beżowe tony -  same to nuda,  ale - ciepłe beżowe tony blondu, przeplatane refleksami z fioletowo-perłową a także brzoskwiniową poświatą na włosach sprawdzą się rewelacyjnie. Dla fanek ciemniejszych kolorów proponowane są ciemno-czekoladowe tony wzbogacone o perłowo-popielaty refleks z poprzeplatanymi babylightsami w kolorze ciemnego ciepłego blondu. Znów połączenie na początku ryzykowne, okazuje się wyśmienitym wyborem. Propozycje koloryzacyjne są nieoczywiste, niestandardowe, wielotonowe. Mówią o podejściu do nadchodzących czasów, gdzie czas postawić na siebie i swoją pewność siebie. Wyjście ze standardów i ram. A przewodni motyw to odważ się znowu marzyć.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie