Jakie witaminy może zawierać maska do włosów?

Maska do włosów to jeden z najlepszych kosmetyków pielęgnacyjnych.
Jakie witaminy może zawierać maska do włosów?
21.12.2021
Katarzyna Lemanowicz

Ze względu na wysoką zawartość substancji odżywczych, maska do włosów jest w stanie dostarczyć naszym pasmom znacznie więcej odżywienia niż klasyczna odżywka. Warto pamiętać jednak o tym, że takie efekty da nam jedynie odpowiednia i dobrze dobrana maska do włosów. Jak można ją wybrać i na jakie witaminy w jej składzie warto zwrócić uwagę?

Maska do włosów – jak działa ten kosmetyk?

Maska do włosów przypomina w swoim działaniu klasyczne odżywki do włosów, jednak nie możemy powiedzieć, że jest to ten sam produkt. Podstawową różnicą pomiędzy nimi jest fakt, że maska do włosów zawsze będzie zawierała większą ilość substancji odżywczych, które będą mogły pozytywnie wpłynąć na naszą fryzurę. Zazwyczaj od odżywki będzie ją różnił sposób aplikacji. Maska do włosów jest najczęściej nakładana po myciu na wilgotne pasma i zostaje tam przez jakiś czas, w przeciwieństwie do odżywki, którą używa się podczas mycia i spłukuje niemal od razu.

W jaki sposób składniki, które znajdziemy w masce do włosów, mogą się przyczynić do poprawy naszej fryzury? O ile włosy są nieożywionym elementem organizmu, to mieszki włosowe, z których one wyrastają, są już jak najbardziej żywe. To właśnie ich zadaniem jest przekazywanie z krwiobiegu substancji, które mogą się przydać w rozwoju włosa. Warto pamiętać także o tym, że spora część substancji wchłania się przez skórę – właśnie dlatego maska do włosów powinna zostać dłużej na naszej głowie. Dzięki temu mamy pewność, że wszystkie substancje odżywcze dla włosów wnikną w naszą skórę i trafią tam gdzie powinny dzięki działaniu mieszków włosowych.

Maska do włosów – jakie witaminy powinny się w niej znaleźć?

Witaminy odgrywają niezwykle ważną rolę dla całego naszego organizmu. Od ich właściwego stężenia zależy wiele funkcji naszego ciała i jakikolwiek ich niedobór może skutkować dla nas przykrymi konsekwencjami, w tym pogorszeniem się stanu i kondycji naszych włosów. Jakie witaminy są podwójnie ważne dla naszych pasm i jakie z nich powinna zawierać maska do włosów?

Szczególnie istotne dla naszych pasm są witaminy z grupy B i to je powinna zawierać maska do włosów w pierwszej kolejności. Wynika to z bardzo prostej przyczyny – witaminy z grupy B, takie jak pantenol, są odpowiedzialne bezpośrednio za funkcjonowanie naszej skóry oraz włosów. Warto na nie postawić, jeśli zależy nam na właściwej odbudowie i odżywieniu fryzury.

Nie bez znaczenia będą tutaj także witaminy z grupy A, takie jak retinol. Znany jest on ze swoich ponadprzeciętnych właściwości odmładzających, jednak jego używanie może przynieść także sporo korzyści dla naszych włosów. Retinol zapobiega chociażby rogowaceniu mieszków włosowych, dzięki któremu nasze włosy mogą rozwijać się i rosnąć bez przeszkód.

Jeśli naszym problemem, w którym pomóc ma nam maska do włosów, jest wypadanie włosów, warto poszukać produktu bogatego w witaminy z grupy D. Ich niedobór może być przyczyną przerzedzania się naszej fryzury, warto więc poszukać ich nie tylko w diecie, ale także w kosmetykach.

 

Materiał partnera

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie