Jak skutecznie pozbyć się owłosienia?

Bo depilacja to zmora wielu kobiet!
Jak skutecznie pozbyć się owłosienia?
fot. istock.com
17.12.2021
Katarzyna Lemanowicz

Drogie SuperMamy, zbędne owłosienie to zmora niejednej z nas. Golenie maszynką czy depilacja to dosłownie codzienność. Jestem pewna, że naszym skrytym marzeniem jest skuteczne pozbycie się zbędnego owłosienia. Istnieje marka, która wychodzi naprzeciw potrzebom coraz bardziej świadomych konsumentek. Mowa o Garett, która wprowadziła na rynek urządzenie do depilacji IPL – Garett Beauty Light.

Technologia w walce z niechcianym owłosieniem

Garett Beauty Light emituje wiązkę światła, która oddziałuje tylko na pigment, znajdujący się we włosach. Rozgrzewa go do tego stopnia, że cebulka ulega zniszczeniu, jednak nie ma ryzyka uszkodzenia otaczającej ją skóry. To zjawisko nazywamy selektywną fototermolizą. Po naświetleniu cebulka obumiera, a następnie wypada. Odrastające włoski są coraz słabsze. Proces usuwania niechcianego owłosienia trwa do kilku tygodniu. Na początku specjaliści Garett rekomendują regularne zabiegi, 1-3 razy w tygodniu, ale z czasem ich częstotliwość należy zmniejszać, aż do jednego zabiegu na kilka miesięcy. Lampy znajdujące się w Garett Beauty Light pozwalają na wysłanie aż do 999 tys. impulsów świetlnych. Dzięki temu można wykonać wiele zabiegów depilacji i cieszyć się gładką skórą przez wiele lat.

Garett

Jaki depilator dobrać do odcieniu włosów?

Garett Beauty Light sprawdza się w walce z owłosieniem zarówno u kobiet, które mają włosy w odcieniu jasnego brązu, jak i brunetek. Oferuje 5 poziomów intensywności impulsów, które pozwalają dostosować parametry do typu skóry i włosów oraz preferencji. Głowica emituje światło na powierzchni ok. 3 cm², dlatego zabieg depilacji nóg zajmuje kilkanaście minut. Aktualne parametry pojawiają się na wyświetlaczu, co pozwala na ich stałą kontrolę. Na uwagę zasługuje funkcja zimnego kompresu, która dodatkowo podnosi komfort podczas użytkowania.

Projektanci zadbali o to, by Garett Beauty Light był łatwy w obsłudze i miał ergonomiczny kształt. Połączenie bieli ze złotymi elementami sprawia, że obudowa wygląda jednocześnie elegancko i nowocześnie. Depilator posiada wytrzymałą baterią, którą łatwo i szybko możemy naładować, podłączając urządzenie do zasilania.

Garett

Depilacja krok po kroku

Przed wykonaniem zabiegu należy umyć i ogolić wybrane miejsce. Po włączeniu urządzenia ustawiamy tryb pracy, a jeśli chcemy skorzystać z funkcji chłodzenia, wystarczy włączyć przycisk z „gwiazdką”. Kolejnym krokiem jest założenie okularów, które znajdują się w zestawie i już można rozpocząć depilację wybranego miejsca, poprzez wyemitowanie błysków. Warto przekładać głowicę tak, by światło nie oddziaływało dwa razy na to samo miejsce. Można skorzystać z trybu automatycznego lub ręcznego. W trybie automatycznym światło jest emitowane w równych odstępach czasu. Wystarczy przekładać nasadkę z miejsca w miejsce, a nakładka sama wyśle odpowiednią wiązkę światła. W trybie ręcznym to użytkownik, naciskając przycisk, decyduje o częstotliwości pojawia się błysku. Czas zabiegu jest uzależniony od depilowanego miejsca i trwa do kilkunastu minut.

Depilacja - o tym należy pamiętać!

Przed i po zabiegu nie wolno się opalać. IPL nie jest wskazany również dla kobiet w ciąży. Zabiegu nie powinny wykonywać osoby, które mają nieprawidłową percepcję sensoryczną, choroby zakaźne oraz problemy skórne.

Garett

Cena 799 zł

 

O Garett Electronics

Garett Electronics to młoda, polska marka, której celem jest dostarczanie zaawansowanych technologicznie oraz dostępnych dla każdego produktów. Ich wyróżnikiem jest funkcjonalność, nowoczesny design i jakość. Na uwagę zasługuje również różnorodność oferty – znajdziemy w niej między innymi smartwatche, słuchawki bezprzewodowe, czy kamery samochodowe. Marka nieustannie poszukuje nowych rozwiązań, by dostarczać odbiorcom, już nie tylko w Polsce, sprzęt dopasowany do dynamicznie zmieniającego się świata. W 2020 roku Garett wprowadził pierwsze urządzenia przeznaczone do pielęgnacji skóry. Ogromne zainteresowanie nowym asortymentem oraz pozytywne recenzje klientów dały impuls do regularnego poszerzania portfolio Garett Beauty. Za dobór produktów odpowiada zespół profesjonalistów, którym zależy na tym, by urządzenia Garett Electronics, dzięki nowoczesnym i bezpiecznym technologiom, ułatwiały życie i wyznaczały trendy. Zakup sprzętu to nie koniec procesu sprzedażowego, a dopiero początek wspólnej drogi klienta z producentem. Konsument ma zapewnione pełne wsparcie w trakcie eksploatacji produktów marki i może skontaktować się z zespołem Garett Electronics w wybrany przez siebie sposób.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 20.12.2021 12:23
Depilator nic nie pomógł, dopiero w moim przypadku skuteczne okazały się zabiegi shr w depilconcept. Owszem trochę musiałam zapłacić ale efekty są widoczne i są trwałe.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie