Wszystko, co chciałabyś wiedzieć o depilacji brazylijskiej

Zawsze chciałaś spróbować depilacji brazylijskiej, ale się boisz? Niepotrzebnie!
Wszystko, co chciałabyś wiedzieć o depilacji brazylijskiej
fot. istock.com
26.10.2021

Depilacja brazylijska jest obecnie jednym z najpopularniejszych i najchętniej wykonywanych zabiegów depilacji bikini. Chociaż pierwszy salon oferujący częściową lub całkowitą depilację okolic intymnych powstał w 1987 roku w Nowym Jorku, założony przez siostry z Brazylii, to już w starożytności zdarzało się, że kobiety depilowały miejsca intymne, chociażby w starożytnym Egipcie, Grecji czy Rzymie.

Na czym polega depilacja brazylijska?

Depilacja brazylijska jest metodą depilacji, polegającą całkowitym usunięciu owłosienia okolic intymnych, pozostawiając tylko wąski pasek włosów na wzgórku łonowym. Oznacza to, że włoski wyrywane są z łona, warg sromowych, a także pośladków i okolic między pośladkami. Depilacje wykonuje się woskiem (najczęściej opartym na wosku pszczelim) oraz pastą cukrową - w przypadku pasty cukrowej zabieg jest mniej bolesny i bezpieczniejszy dla wrażliwej skóry, ponieważ masa cukrowa przykleja się tylko do włosków, dzięki czemu podczas zrywania nie podrażnia skóry.

Depilacja brazylijska - jak wygląda zabieg?

Aby zabieg mógł zostać przeprowadzony, należy z wyprzedzeniem zadbać o odpowiednią długość włosów, która powinna wynosić minimum 0,5cm długości. Dlatego też przez co najmniej dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem należy unikać golenia. Przed samym zabiegiem nie należy również natłuszczać skóry (kremami, balsamami, olejkiem), ponieważ może to utrudnić lub nawet uniemożliwić wykonanie zabiegu. Na depilację należy przyjść czystym, dla większego komfortu chwilę przed zabiegiem można przetrzeć okolice intymne np. specjalną chusteczką do higieny intymnej. Nie zaleca się wykonywania zabiegów depilacji w trakcie okresu, nie tylko ze względu na higienę, ale również większą podatność na ból w trakcie miesiączki.

Zobacz więcej: To idealna pomoc dla wrażliwej, podrażnionej i swędzącej skóry głowy

Zabieg depilacji jest wykonywany na leżąco, przed wejściem do gabinetu dostaje się jednorazowe stringi, tzw. bikini brazylijskie - ma to zapewnić większy komfort psychiczny klientce, ponieważ kosmetyczka na bieżąco odsłania tylko miejsce, w którym w danym momencie używa wosku, a po wykonaniu depilacji z powrotem je zasłania.

Podczas depilacji woskiem, kosmetyczka nakłada na skórę płynny, rozgrzany do temperatury 37°C wosk na skórę, w kierunku porostu włosów, następnie przykrywa go bawełnianym plastrem. Po odczekaniu kilku sekund zrywa go szybkim, energicznym ruchem w przeciwnym do wzrostu włosków kierunku, usuwając je razem z cebulkami.

Z kolei przy depilacji pastą cukrową, kosmetyczka nakłada szpatułką gęstą masę cukrową w kierunku porostu włosów i czeka aż zaschnie. Następnie zrywa zaschnięte płaty z pastą, wykonując ruch w kierunku porostu włosów (czyli na odwrót niż za pomocą wosku), wyrywając włoski wraz z cebulkami.

Zazwyczaj po zabiegu kosmetyczka nakłada na skórę kojący krem lub serum, który zapobiega podrażnieniom i wrastającym włoskom.

fot. istock.com

fot. istock.com

Jak zadbać o ciało po depilacji brazylijskiej?

Najczęściej pojawiającym się pytaniem, jest: czy depilacja brazylijska boli? Oczywiście każdy z nas ma inny próg bólu, ale tak, depilacja brazylijska boli. Co prawda ból jest krótkotrwały, ale bardzo intensywny, jednak wykwalifikowana kosmetyczka przeprowadzi zabieg w maksymalnie najszybszy i komfortowy sposób. Należy jednak uważać, czy wraz z włoskami nie zostaną usunięte kawałki skóry, ponieważ może to zwiększyć ryzyko infekcji. Po zabiegu depilacji warto zadbać (już w warunkach domowych) o dobre nawilżenie wydepilowanych miejsc (np. specjalną oliwką łagodzącą lub balsamem z aloesem) oraz przynajmniej kilka razy w tygodniu peelingować skórę, by uniknąć wrastających włosków. Świeżo po zabiegu, gdy na skórze utrzymuje się podrażnienie, należy zrezygnować z pływania, opalania oraz ćwiczeń fizycznych, a w przerwie między zabiegami - z korzystania z golarki. Przeciwwskazaniami do zabiegu jest skóra naczynkowa lub choroby skóry. Depilacja brazylijska odradzana jest również osobom nadużywającym tytoniu, alkoholu i kofeiny, a także osobom cierpiącym na cukrzycę i choroby układu krążenia.

 

Gładka skóra po depilacji utrzymuje się ok. 3-4 tygodni, a z każdym kolejnym zabiegiem włoski stają się coraz słabsze, dzięki czemu kolejne depilacje powodują dużo mniejszy dyskomfort. Sam zabieg zajmuje ok. 20-30 minut.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Gość (Ocena: 5) 26.10.2021 11:12
Długo rozmyślałam czy zrobić bikini głębokie czy nie, ale jednak się zdecydowałam. Byłam już na kilku zabiegach w depilconcept na fotodepilacji. Pierwsze efekty są już widoczne. Jeszcze kilka zabiegów i całkiem pozbędę się zbędnego owłosienia w tamtych miejscach.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie