Masaż KOBIDO - to starożytna droga do piękna

Wypoczęta, odmłodzona twarz to efekt masażu kobido, który często jest nazywany niechirurgicznym liftingiem twarzy.
Masaż KOBIDO - to starożytna droga do piękna
22.09.2021
Katarzyna Lemanowicz

Z tego japońskiego rytuału można skorzystać w Biowitalnym SPA Manor House - najlepszego holistycznego hotelu SPA w Polsce.

Wywodzący się z japońskiej tradycji masaż kobido działa na głębsze warstwy skóry i mięśni. Rytuał polega na kombinacji złożonych i intensywnych ruchów ręką, charakteryzuje się głównie szybkością rąk i palców. Przy czym szybkość, z jaką terapeuta wykonuje masaż i wszystkie jego etapy, oddziałuje na masowaną osobę w różnych aspektach. Kiedy ruch jest powolny, łatwiej się zrelaksować, z kolei intensywne etapy masażu mają stymulować skórę i produkcję składników skóry w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu liftingującego.

Masaż KOBIDO - jakie efekty?

W efekcie kobido niweluje napięcie mięśniowe, odpręża i relaksuje, zwiększa przepływ Qi (energia) na twarzy i stymuluje skórę czyniąc ją promienną, wygładzoną i odprężoną. W dawnej Japonii masaż był przeznaczony jedynie dla przedstawicieli rodziny cesarskiej i szlachetnie urodzonych, dziś jest dostępny dla chętnych niezależnie od pochodzenia czy miejsca zamieszkania. Ze względu na spektakularne efekty cenią go kobiety na całym świecie, również Europejki i Polki, które coraz chętniej sięgają po tę naturalną metodę przywracania odmłodzonej, pełnej blasku, napiętej skóry twarzy. Rytuałowi można się oddać  w najlepszych gabinetach SPA. Właśnie został  on wprowadzony do Menu SPA Gabinetów Bioodnowy mazowieckiego komleksu hotelowego Manor House SPA.

„Kobido jest kombinacją tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych i różnych technik manipulacji ręką. Jego charakterystycznymi cechami są intensywniejszy nacisk oraz szybkość rąk i palców, z jakimi terapeuta przeprowadza rytuał. Masaż kobido uaktywnia nerwy twarzy, wzmacnia przepływ Qi, jak w filozofiach Dalekiego Wschodu jest nazywana energia życiowa, prowadzi też do naturalnego efektu liftingu, który jest zachwycający. Skóra promienieje, twarz wygląda na wypoczętą i młodszą, może poprawić się także owal twarzy. I co w naszym holistycznym SPA jest kluczowe - jest to całkowicie naturalne, nieinwazyjna alternatywa dla zabiegów medycyny estetycznej. To doskonały przykład na to, że naturalnymi metodami można spowolnić negatywne skutki upływu czasu i współczesnego stylu życia.”  – mówi Małgorzata Przydacka, Manager SPA w Hotelu Manor House SPA.

Masaż Kobido

Skąd pochodzi nazwa KOBIDO?

Nazwa Kobido oznacza „starożytną drogę do piękna”. Opanowwanie skomplikowanego rytuału, jakim jest niepowtarzalna forma sztuki masażu kobido, podlega ściśle określonym regułom poprzez swoją złożoność i intensywność technik działającyh na głębszych warstwach skóry i mięśni. Wymaga to dużego doświadczenia i celowego szkolenia. W Gabinetach Bioodnowy Manor House SPA masaż wykonuje kilku, dobrze przygotowanych terapeutów.

Manor House - jakie zabiegi oferuje?

Zgodnie z holistyczną filozofia Manor House w jego Biowitalnym SPA stosuje się wyłącznie naturalne metody i stawia na energetyczne terapie, w tym oparte o dźwięk, muzykę, światło i wibracje wspierające zdrowie i urodę. Wiele z nich jest unikatowych, np. seanse w Komnacie Biowitalności, które pobudzają siły życiowe, wzmacniają i rewitalizują organizm. Terapia na Kryształowym Łóżku, która dzięki oddziaływaniu kryształów, koloroterapii i muzyki solfeżowej o specjalnie dobranych częstotliwościach sprzyja osiągnięciu wewnętrznej równowagi czy systemy plazmowe Keshego i Eemana, które usprawniają wymianę energii, regenerują i relaksują.

Godne polecenia są także: zabiegi na twarz na kosmetykach marki Caudalie, które wykorzystują sekret młodości winogron; zabiegi infuzji tlenowej wzmocnione działaniem opartych na nurcie Slow Anti-Aging kosmeceutyków Chrissie Cosmetics; Lomi Lomi - holistyczny rytuał hawajski, wykonywany w intencji osoby masowanej, który ma moc jednoczenia ciała i umysłu, napełnia je energią i dobrostanem; refleksologia twarzy i stóp wpływająca kompleksowo na cały organizm (poprawia wygląd i napięcie skóry, rozluźnia mięśnie, zmniejsza obrzęki i zmarszczki, poprawia samopoczucie); terapie z użyciem magnetycznych baniek HACI, klasyczne, manualne masaże i wykonane dźwiękiem mis tybetańskich oraz odmładzająco – regenerujące kąpiele żywiczne, które oczyszczają organizm, poprawiają przemianę materii, odżywianie narządów i usuwanie toksyn. Warto oddać się także kąpielom w japońskim stylu w wysokich wannach ofuro z prozdrowotnym oddziaływaniem wysokiego słupa wody, a dzięki autorskim wannom Duo Ofuro by Manor House można wziąć taką kąpiel we dwoje.

Masaż Kobido

Dobroczynny wpływ na organizm mają też: hydroterapia w bezchlorowym basenie z ożywioną wodą Grandera, seanse saunowe w kompleksie Łaźni Rzymskich, uodparniająca haloterapia w Chacie Solnej czy terapia dźwiękiem – muzyka solfeżowa o prozdrowotncyh częstotliwościach, wibracje kamertonów oraz koncerty na gongi i misy tybetańskie, z których słynie tutejsze SPA.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie