Siła ziół w kosmetykach DLA twoich włosów

Dla marki kosmetyków DLA to natura wyznacza nurt w dbaniu o siebie.
Siła ziół w kosmetykach DLA twoich włosów
20.09.2021
Katarzyna Lemanowicz

Jak wiadomo, kontakt z nią wpływa na zdrowie i samopoczucie, a korzystanie z jej darów to najlepsze wsparcie dla twarzy, ciała i włosów. A gdyby tak bazować na sile roślin w codziennej pielęgnacji? Roślinni sprzymierzeńcy występujący we wszystkich produktach marki DLA to zioła, i to w swoim najlepszym pielęgnacyjnym wydaniu – świeżych naparów, które stanowią aż 70% składu kosmetyków! Każdy z nich powstaje na bazie ziołowych naparów dopasowanych w zależności od szczególnych potrzeb i danego problemu, jaki mają zniwelować. Te określone wyzwania dotyczące włosów i skóry głowy to dla założycielek marki DLA główna motywacja w tworzeniu produktów. I to właśnie dzięki odpowiednio dobranym, wspierającym włosy kompozycjom ziołowym wszelkie problemy będziemy mieć już „z głowy”.

Marka DLA - pielęgnacja włosów na najwyższym poziomie

Serie do włosów marki DLA składają się z bio i wegańskich kosmetyków inspirowanych powrotem do korzeni: włosomyjek – czterech ziołowych szamponów w butelkach do różnych typów włosów i dwóch wariantów szamponów w kostkach, linii ziołooctów w formie płukanek do włosów na bazie octu jabłkowego oraz z chillowej ziołowcierki olejowej pobudzającej wzrost włosów. Historia powstania każdego z nich zaczyna się od poszukiwań kosmetyku, który spełni najwyższe wymagania dotyczące pielęgnacji bazującej na naturalnych, ziołowych formułach o skutecznym i udowodnionym działaniu.

Ziołowi sprzymierzeńcy urody 

Konkretne potrzeby i problemy skóry czy włosów to dla twórczyń marki DLA największa motywacja i jednocześnie punkt wyjścia do działania - czyli opracowania najskuteczniejszych produktów, które je rozwiążą. I to dopiero jest wyzwanie! W pracy nad kosmetykami do włosów pierwszy krok to rozmowy z dermatologami, trychologami i weryfikowanie przyczyny danego problemu. Następny etap to przeprowadzony research naukowych publikacji o substancjach aktywnych i uzasadnieniem ich właściwości w kosmetyce pielęgnacyjnej, a kolejny – szukanie odpowiedzi w medycynie ludowej i tradycyjnym ziołolecznictwie. Ostatni element wynika z połączenia wiedzy naukowej z rozwiązaniami medycyny ludowej. A to prowadzi już do stworzenia prostych i skutecznych receptur bazujących na naparach ziołowych.

Baza: świeże napary z ziół

Świeże napary ziołowe, będące bazą kosmetyków DLA, to najlepsze naturalne rozwiązanie dla problemów dotyczących włosów i skóry głowy. Wśród tych, z którymi zmagamy się najczęściej, są przetłuszczenie lub suchość skóry głowy, wypadanie włosów i łupież – i to właśnie między innymi na te dolegliwości przeznaczone są ziołowe receptury produktów marki. Ich odpowiednie kompozycje pod postacią naparów pomagają ukoić skórę wzmacniając cebulki włosów, a także widocznie ograniczają problemy związane z nadmiernym przetłuszczaniem się włosów czy łupieżem.

Wszystkie kosmetyki do włosów DLA stworzono w oparciu o napary z ziół i naturalne formuły z łagodnymi substancjami myjącymi. Dzięki temu szampony, zarówno w butelce jak i kostce, mając w składzie m.in. mydlnicę lekarską, odpowiednio „współpracują” - pienią się, pozostawiając skórę oczyszczoną i odświeżoną. Dopasowane do serii szamponów Ziołoocty, czyli płukanki do włosów z 99% ziołowych maceratów octowych bazujące na occie jabłkowym, to skuteczne uzupełnienie pielęgnacji, wygodna forma aplikacji z atomizerem i pozostający na włosach łagodny, odświeżający je zapach. Chillowa ziołowcierka to produkt do każdego rodzaju włosów i skóry głowy ze skłonnością do wypadania włosów. Jej formuła oparta jest na mocno wspierającym składzie: ostrej papryce i nasionach kozieradki, będącym najlepszym rozwiązaniem przy problemie wypadających włosów, pomagająca w ich zagęszczeniu
i stymulująca przyrost.

Jak prawidłowo dbać o włosy?

Pierwszym etapem w dbaniu o włosy jest skupienie się na pielęgnacji skóry głowy - od tego wszystko się zaczyna!
Gdy prawidłowo oczyszczamy skórę głowy, to pozwalamy na jej niezbędną regenerację, wzmocnienie kondycji i gotowość na przyjęcie składników aktywnych. Dlatego też na początku koncentrujemy się na dobrze dobranej pielęgnacji i kosmetykach, które zawierają w składzie odpowiednią kompozycję naparów ziołowych o ukierunkowanym działaniu. Każda seria kosmetyków DLA zapewnia wsparcie niwelując konkretne problemy związane z kondycją włosów i skóry głowy. Składniki i substancje aktywne zawarte w poszczególnych gamach produktowych DLA odpowiadają określonym potrzebom włosów.

Wypadające włosy - jak zapobiegać?

Linia kosmetyków DLA przeciw wypadaniu włosów dla kobiet zawiera włosomyjkę - szampon posiadający w składzie koniczynę czerwoną, kozieradkę i mydlnicę lekarską oraz ziołoocet – płukankę na bazie octu jabłkowego i koniczyny czerwonej. Główny składnik serii – koniczyna - ma zdolność hamowania procesu wypadania włosów spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. To wyjątkowe koniczynkowe zestawienie produktów przeciw wypadaniu włosów dla kobiet już po czterech tygodniach stosowania powoduje przyrost baby hair o 20%!

Seria kosmetyków DLA przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn składa się z chmielowej włosomyjki
z kozieradką i mydlnicą oraz ziołooctu chmielowego. Ziołowa kompozycja działa przeciwłojotokowo, ogranicza wypadanie włosów i pobudza wzrost nowych.

Szampon na wypadające włosyCena: szampon 200g - 33zł; ziołoocet 100g - 19zł

Włosy i skóra głowy przetłuszczające się - jak dbać?

Pielęgnacja włosów skłonnych do przetłuszczania powinna opierać się na regularnym i właściwym oczyszczaniu skóry głowy, ale przede wszystkim nawilżaniu. Skuteczne będą produkty zawierające w składzie substancje regulujące wydzielanie łoju i tonizujące, m.in. zioła takie jak koper, sosna, szałwia, krwawnik. Kosmetyki DLA przeznaczone do włosów przetłuszczających się to: linia koperkowa, czyli włosomyjka i ziołoocet oraz sosnowa włosomyjka w kostce - wyjątkowa koncepcja kosmetyku stworzonego w oparciu o filozofię less waste w wygodnej formie kostki i bez plastikowego opakowania. Praca nad włosomyjką i jej ziołowymi właściwościami zamkniętymi w kostce trwała 4 lata, dzięki którym powstał ten wyjątkowy produkt o udowodnionym działaniu myjącym, odświeżającym i ogólnie wspierającym włosy skłonne do przetłuszczania.

Koperkowy ziołoocet

Cena: Koperkowy ziołoocet 100g - 16zł

Polecane wideo

Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
chungus (Ocena: 5) 22.09.2021 13:49
polecam wypróbować nagierek, amle i witamine e w polaczeniu z innymi naturalnymi skladnikami na wlosy, u mnie wyszlo bajecznie
zobacz odpowiedzi (2)
Anka (Ocena: 5) 21.09.2021 14:34
Sprawdzałam kiedyś takie ziołowe preparaty na wypadanie włosów i nic nie pomogło. Dopiero po stosowaniu wcierek kaminomoto rano i wieczorem moje włosy przestały wypadać.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie