Przebarwienia - niechciane wspomnienie lata. Jak z nimi walczyć?

Proces produkcji melaniny odpowiada za kolor naszej skóry, jednak, gdy zostaje zachwiany dochodzi do zaburzeń pigmentacji - wzmożonej produkcji barwników, czyli powstawaniu przebarwień.
Przebarwienia - niechciane wspomnienie lata. Jak z nimi walczyć?
fot. istock.com
23.08.2021
Katarzyna Lemanowicz

Wśród głównych przyczyn ich powstawania zalicza się nadmierną ekspozycję na światło UV, ale można tutaj także zaliczyć przesuszenie skóry czy działanie niektórych leków. Hamowanie tego procesu to cel wielu kosmetyków rozjaśniających skórę. ZO Skin Health to ekspert w walce z przebarwieniami – zarówno poprzez użycie kremów z retinolem, jak także technologii Brightalive, która przez przełomowe połączenie składników na siedem sposobów wyrównuje koloryt skóry.

Przebarwienia - jak z nimi walczyć?

Wieloletnie doświadczenie Dr. Zeina Obagi w leczeniu hiperpigmentacji zaowocowało powstaniem produktów do profilaktyki oraz usuwania przebarwień. W szerokim portfolio marki ZO® Skin Health znajdują się preparaty oraz programy pielęgnacyjne, których działanie, oparte jest m.in. na retinolu, substancjach wspomagających rozjaśnianie, antyoksydantach i składnikach przyspieszających złuszczanie. Programy ZO® do leczenia przebarwień skutecznie rozjaśniają istniejącą pigmentację i blokują procesy melanogenezy prowadzące do powstawania i odkładania nadmiaru pigmentu.

Brightalive® skin brightener

to preparat niezawierający retinolu wieloskładnikowa formuła, która rozjaśnia skórę i wyrównuje pigmentację. Jego główne działanie oparte jest na kompleksie rozjaśniającym to połączenie wielu aktywnych substancji, które razem dają wzmocniony efekt i skutecznie hamują melanogenezę. Oprócz rozjaśniania, Brightalive® regularnie, ale bardzo delikatnie złuszcza wierzchnie komórki warstwy rogowej. Ponadto produkt zawiera kapsułkowany kompleks antyoksydantów dzięki temu utrzymuje produkcję melaniny na stabilnym poziomie. W składzie tego niezwykłego preparatu zawarte są również substancje przeciwzapalne i nawilżające. Cena: 560 zł/ 50 ml

Retinol skin brightener

Występuje w 3 wariantach 0,25%, 0,5% oraz 1% retinolem należy do grupy preparatów, które pełnią kluczową rolę w kuracjach zwalczających hiperpigmentację oraz w podtrzymywaniu efektów terapii rozjaśniających. Produkt usuwa niepożądaną pigmentację oraz szybko rozjaśnia skórę i wyrównuje jej koloryt. Formuła opiera się na łączeniu kilku funkcji w jednym kosmetyku. Retinol Skin Brightener to kompleks, który w pierwszej kolejności hamuje produkcję melaniny, rozjaśnia skórę, przyspiesza złuszczanie, by sprawnie usunąć nadmiar barwnika oraz działa antyoksydacyjnie. Cena: 355zł-520zł/ 50 ml.

ZO SKIN przebarwienia

Polecane wideo

Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
Misia (Ocena: 5) 15.09.2021 15:58
Miałam przebarwienia posloneczne, ale tak jak wspominalam to przez to, ze nie stosowałam żadnych kremów z filtrem. Pozbyłam się ich z pomocą lasera w klinice vesuna z Krakowa. Wydaje mi się, ze i tak w pierwszej kolejności powinnaś się wybrać do dermatologa, bo nie wiadomo z czym się zmagasz.
odpowiedz
Nel (Ocena: 5) 10.09.2021 14:34
A co dokładnie miałaś? Jak usuwałaś? Mam na dekolcie i twarzy niepokojące plamki i nie wiem co to jest.
odpowiedz
Misia (Ocena: 5) 07.09.2021 14:10
Mądry polak po szkodzie. Tez miałam przebarwienia po wakacjach, ale to przez to, ze kremów nie stosowałam. Na cale szczęście udało się je usunąć, ale bardzo się bałam jak się pojawiły.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie