Jak pozbyć się popękanych pięt?

4 proste kroki.
Jak pozbyć się popękanych pięt?
fot. istock.com
02.08.2021
Dominika Stanisławska

Istnieje kilka różnych przyczyn popękanych pięt. Może minąć trochę czasu, zanim dokładnie zorientujesz się, co wpływa na stan twoich stóp. Oto 4 proste kroki, dzięki którym szybko i skutecznie poprawisz ich wygląd.

4 kroki, by pozbyć się popękanych pięt

#1 Mocz je i złuszczaj skórę

Raz w tygodniu znajdź czas po prysznicu na leczenie stóp. Kluczem jest zmiękczenie zrogowaciałej, suchej skóry w ciepłej wodzie przez 10 do 15 minut. Jeśli masz ochotę, dodaj kilka kropli ulubionego olejku eterycznego lub użyj gotowego środka do namaczania stóp, aby nawilżyć i odświeżyć pięty. Moczenie stóp ułatwi pracę pumeksowi lub pilnikowi do stóp. Warto udać się wcześniej do kosmetyczki, która odpowiednio wykona pedicure i poleci odpowiednie produkty do samodzielnego stosowania.

suche pięty
fot. istock.com

#2 Regularnie nawilżaj pięty

W przypadku stwardniałych pięt bardzo ważne jest codzienne stosowanie kremu nawilżającego. Poszukaj takiego z mocznikiem lub kwasem mlekowym, będą one złuszczać, a także nawadniać pięty. Nałóż produkt równomiernie na obie stopy, owiń je folią i załóż skarpetki. Możesz również sama stworzyć krem do stóp. Nałóż dowolne oleje – oliwę z oliwek lub olej kokosowy – na pięty. Pamiętaj, aby zrobić to po prysznicu.
Zobacz więcej: Wakacyjny poradnik dla stóp – jak zadbać o nie latem?

#3 Noś odpowiednie obuwie

Jeśli ciągle masz do czynienia z popękaną skórą, być może nadszedł czas, aby przyjrzeć się swoim butom, ponieważ niektóre pary mogą obciążać pięty. Szczególnie te ciaśniejsze, które ograniczają ruchy, takie jak buty ze sztywnym zapiętkiem mogą być przyczyną brzydkich pięt.
Zobacz więcej: Jest gorąco - koniecznie zadbaj o nawodnienie organizmu!

#4 Uczyń z pielęgnacji stóp rutynę

Podobnie jak w przypadku rutynowej pielęgnacji skóry twarzy, równie ważne jest, aby i stopom zapewnić odpowiednie kosmetyki nawet po ich wygojeniu. Najlepszym sposobem leczenia pękających pięt jest przede wszystkim unikanie doprowadzenia ich do takiego stanu, co oznacza codzienne nawilżanie i cotygodniowe złuszczanie – jest to ważne zarówno w chłodne, jak i ciepłe dni.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 02.08.2021 09:54
Mocze stopy, nawilżam je. Nie traktuje ich tarką, która sprawia że piety gorzej pękają. Do tego piję również dużo mineralnej cisowianki. Odpowiednie nawodnienie ma duży wpływ na organizm... Nawet na stopy czy pięty.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie