Oto najlepsze witaminy do pielęgnacji skóry

Witaminy, które powinniśmy uwzględnić nie tylko w diecie, ale także w produktach, które nakładamy na skórę.
Oto najlepsze witaminy do pielęgnacji skóry
fot. istock.com
27.07.2021
Dominika Stanisławska

Chociaż niezbędne witaminy przyjmujemy (a raczej powinniśmy) przy każdym posiłku, konieczne jest aplikowanie ich bezpośrednio na skórę. Które witaminy pomogą zachować zdrowy wygląd cery?

Najlepsze witaminy do pielęgnacji skóry

#1 Witamina A

Znana jako retinol. Pomaga leczyć i redukować trądzik. Jest to również jeden z głównych składników przeciwstarzeniowych, który wygładza skórę i zapobiega powstawaniu zmarszczek. Można go stosować przez cały rok, chociaż latem z retinolem trzeba uważać, ponieważ bardzo reaguje na słońce. Przywraca równowagę i koi skórę, pozostawiając ją zrelaksowaną i wygładzoną.

#2 Witamina B

Witamina B jest jedną z tych witamin, które są dobre na wszystko. Jest to witamina, która służy wzmocnieniu skóry, ale także paznokci i włosów. Najwięcej jej znajduje się w biotynie . W przypadku skóry jest witaminą niezbędną do utrzymania prawidłowego nawilżenia.

Zobacz więcej: Przygotowałyśmy wakacyjny niezbędnik! Zobacz co powinno się znaleźć w twojej walizce

Witaminy, które powinniśmy uwzględnić nie tylko w diecie, ale także w produktach, które nakładamy na skórę.
fot. istock.com

#3 Witamina C

Jest silnym przeciwutleniaczem, dzięki czemu chroni skórę przed wolnymi rodnikami i uszkodzeniami słonecznymi, pełniąc dodatkowo rolę kluczowego składnika przeciwstarzeniowego, ponieważ pomaga stymulować syntezę kolagenu w celu redukcji zmarszczek. Redukuje blizny i poprawia koloryt poprzez ujednolicenie cery. Oczywiście przy stosowaniu witaminy C trzeba uważać, ponieważ reaguje ona na słońce, dlatego zawsze, a szczególnie latem, powinna być stosowana z ochroną przeciwsłoneczną.

#4 Witamina E

Jeśli mówimy o ochronie skóry przed wolnymi rodnikami, witamina E jest kluczowa. To świetny przeciwutleniacz, który ochrania także skórę przed słońcem. Działa również na redukcję blizn oraz zapobiega i eliminuje pryszcze i przebarwienia.
Zobacz więcej: Czy kąpiel w źródlanej wodzie odpowiednio nawilży skórę?

#5 Witamina K

Wzmacnia naturalną barierę skóry, dodatkowo chroniąc ją. Sprawia, że ​​uszkodzenia szybciej się goją, ale przede wszystkim pomaga w szybkiej redukować stanów zapalnych, zaczerwienień, egzemy i leczeniu trądziku. Zapewnia również nawilżenie.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie