Czy okulary przeciwsłoneczne mogą powodować przebarwienia pod oczami?

Ciemnobrązowe, płaskie, nieregularne plamy to nic innego jak przebarwienia soczewicowate. Powstają z wielu powodów, a w okresie letnim, najczęściej, z powodu noszenia okularów przeciwsłonecznych. Szacuje się, że w rzeczywistości ponad 20% osób powyżej 35 roku życia ma jakiś rodzaj plam soczewicowatych, a od 60 roku życia dotyka on już 90% populacji, ze względu na ciągłą ekspozycję na słońce przez lata.
Obecnie istnieje kilka rodzajów ciemnych, pigmentowanych przebarwień, które mogą powstawać z przyczyn genetycznych lub przez przyjmowanie leków, ale także przez nadmierną ekspozycję na słońce lub noszenie okularów przeciwsłonecznych z metalowymi krawędziami. Kontur oka to obszar, który jest bardzo wrażliwy na działanie promieni słonecznych. Skóra powiek jest cieńsza i mniej elastyczna, przez co jest bardziej wrażliwa na słońce. Stwierdzono, że używanie okularów przeciwsłonecznych z metalowymi oprawkami powoduje wzrost odbicia promieni słonecznych, co prowadzi do nadmiernej ekspozycji tego obszaru, co w konsekwencji prowadzi do pogorszenia pigmentacji miejscowej.
Zobacz więcej: Pomysły na makijaż z białym eyelinerem
fot. istock.com
Skóra w obszarze oczu jest cieńsza i wymaga stosowania określonych kosmetyków już od 20 roku życia. Witamina C, kolagen, elastyna i kwas hialuronowy w ciągu dnia nawilżają, regenerują i chronią. Tlenek witaminy K, cynk i ekstrakt kanabidiolowy na noc, zapobiegnie utrzymywaniu się wody pod skórą. Unikaj noszenia okularów ze złotymi lub metalicznymi oprawkami, które opierają się tam, gdzie pojawiają się ciemne kręgi. Upewnij się, że twoje okulary mają kryształy, które chronią przed niebieskim światłem. Musisz również aktywować tę funkcję na używanych przez ciebie urządzeniach elektronicznych.
Najlepszym sposobem będzie wypełnianie kwasem hialuronowym, który jest infiltrowany między kością a wiechami tłuszczowymi. Nie można go zobaczyć, co pozwala uniknąć możliwego efektu Tyndalla, który polega na tym, że wypełnienie jest powierzchowne, światło jest odbijane, a cienie są równomierne i mniej widoczne. Kwas hialuronowy jest osadzany w formie wachlarza do momentu skorygowania zagłębienia. Następnie wykonuje się delikatny masaż, aby rozprowadzić produkt w kanale oka i upewnić się, że wypełnienie pozostaje we właściwym miejscu.