Jak zacząć wydobywać skręt z włosów?

Nadchodzi odrodzenie loków. Spraw, by były wyraziste.
Jak zacząć wydobywać skręt z włosów?
fot. istock.com
24.05.2021
Dominika Stanisławska

Od lat robimy wszystko, aby nasze naturalne loki były proste. Używamy do tego keratyny, nanoplastii i prostujemy je, aby nasze włosy były jak tafla. Puszenie się, suchość, brak blasku - to główne powody, przez które unikamy loków. Co robić, aby te czynniki nie stały się rzeczywistością?
Zobacz więcej: Zadbaj o wyjątkowe wykończenie swojej stylizacji z BABYLISS®

Jak zacząć wydobywać skręt z włosów?

#1 Potrzebujesz dobrego cięcia

Długie, grube  włosy mogą utrudniać wydobycie skrętu, dlatego pierwszą rzeczą, którą należy zrobić to odpowiednio podciąć włosy. Strzyżenie to podstawa każdej fryzury, ale w przypadku włosów kręconych jest to jeszcze ważniejsze. Od cięcia zależy, czy twoje włosy będą się dobrze układać i kręcić. Jakie rodzaje cięć preferują loki? Eksperci zalecają długie warstwy, które równomiernie rozprowadzają objętość i ciężar włosów, a nie krótkie.
loki
fot. istock.com

#2 Czesz włosy pod prysznicem

Kolejnym elementem jest moment rozczesywania loków. Zaleca się czesanie włosów grzebieniem o szerokich zębach pod prysznicem, po nałożeniu szamponu i odżywki, aby uniknąć splątania, nie poluzować loków i ułatwić późniejszą stylizację.

#3 Wysusz nadmiar wilgoci

Nadmiar wody we włosach sprawia, że ​​wyglądają one na mniej objętościowe, a produkt do stylizacji, którego później używamy w tym celu, ulega rozwodnieniu. Aby tego uniknąć, najlepiej przed kolejnymi produktami do pielęgnacji i stylizacji włosów, dobrze je porządnie osuszyć ręcznikiem z mikrofibry.

#4 Odpowiednie produkty

Na rynku wiele jest dedykowanych produktów do włosów zarówno prostych, jak i kręconych. To od nich zależy, czy nasze włosy utrzymują swój skręt, czy też zaczynają się prostować w ciągu dnia. Zanim zaczniesz suszyć włosy, pamiętaj o użyciu żelu do włosów w celu zachowania fryzury w nienaruszonym stanie.
Zobacz więcej: Tych 5 urodowych zasad powinnaś na stałe wprowadzić do swojego planu dnia

#5 Pamiętaj o suszeniu dyfuzorem

Dyfuzor jest idealnym narzędziem do suszenia włosów kręconych, ponieważ zapobiega ich puszeniu się. Trzeba go używać bez zbytniego dotykania włosów, lekko rozgniatając loki dłonią i pozwalając, aby ciepło stopniowo odparowywało wilgoć.

#6 Użyj odpowiedniego produktu do stylizacji

Po osiągnięciu idealnego skrętu loków, nie zaleca się ponownego czesania, ani szczotkowania, aby nie zepsuć efektu i nie rozprostować loków. Lepiej użyć rąk lub odpowiedniego środka wykończeniowego.

Wiele osób chciałoby wydobywać skręt jednak często wiąże się to ze żmudną pracą. Warto pamiętać, że w takich wypadkach są osoby chętne do pomocy. W mediach społecznościowych grupa Curly Hair Project pomaga nie tylko przejść przez pierwszy etap stylizacji, ale także dobrać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji włosów, określić typ loków oraz powiedzieć, co można zrobić lepiej.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie