Czy twój typ skóry może się zmienić?

W rzeczywistości skóra jest podatna na zmiany…
Czy twój typ skóry może się zmienić?
fot. istock.com
13.04.2021
Dominika Stanisławska

Z tego artykułu dowiesz się m.in.

  • czy typ skóy może się zmienić;
  • co wpływa na zmianę zachodzące w skórze.

Typ cery jest uwarunkowany genetycznie i nie zmieni się wraz z porą roku. Istnieje różnica między skóra, która przechodzi tymczasowe zmiany, a tą, która stale się zmienia chociażby po menopauzie, czy przechodzi delikatny wstrząs w okresie jesienno-zimowym.
Zobacz więcej: 
[Super NEW] Serum korygujące i wygładzający krem na noc od Avène!

Co robić, gdy skóra staje się coraz bardziej sucha?

Zaczerwienienie i swędzenie to oznaki suchej skóry. Skóra często wykazuje suchość w okresie jesienno-zimowym, dlatego należy traktować ją delikatnie. Poszukaj  nawilżających kosmetyków oczyszczających, które nie naruszają bariery skórnej i pomogą zapobiec utracie wilgoci. Szukaj produktów z olejem słonecznikowym, awokado i alantoiną, która dobrze łagodzi i nawilża. Zamiast płynu micelarnego postaw na nawilżające mleczko do demakijażu, a po oczyszczaniu nie zapomnij o nałożeniu kremu nawilżającego, który pomoże zapobiegać swędzeniu i łuszczeniu się skóry. 
Zamiast płynu micelarnego postaw na nawilżające mleczko do demakijażu, a po oczyszczaniu nie zapomnij o nałożeniu kremu nawilżającego, który pomoże zapobiegać swędzeniu i łuszczeniu się skóry. 
fot. istock.com

Co robić, gdy skóra staje się coraz bardziej tłusta?

Błyszczenie i wypryski to oznaki tłustej skóry. Jeśli widzisz, że twoja skóra jest bardziej tłusta niż normalnie jest to tymczasowa zmiana. W zależności od fazy cyklu miesiączkowego, skóra może robić się miejscowo bardziej tłusta. Chwilowe używanie innego środka oszczędzającego skórę twarzy może pomóc w redukcji łoju. Glinki kaolinowe i bentonitowe pomagają zachować matowy wygląd twarzy, jednocześnie usuwając zanieczyszczenia. Zaleca się także stosowanie lekkiego, bezolejowego serum.
Zobacz więcej: 
[Super NEW] Kultowy podkład Face And Body MAC, zyskuje zupełnie nową odsłonę!

Co robić, gdy skóra w jednym miejscu jest tłusta, a w innym mieszana?

Masz tłustą skórę, ale zauważyłaś suche plamy na policzkach? A może masz suchą skórę, ale twoja strefa T nagle zaczyna się świecić? Zmiany pór roku mogą powodować te anomalie - ale są one tymczasowe. Jeśli odczuwasz zwiększoną suchość lub tłustość w niektórych częściach twarzy, zacznij traktować ją jak skórę mieszaną, aż wróci do zwykłego typu skóry. W takim wypadku zaleca się kosmetyki normalizujące. Wybierz kosmetyki, które mają w składzie kwas hialuronowy, są lekkie, a przy tym dobrze nawilżą twoją skórę i pomogą wrócić jej do poprzedniego stanu.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Jagoda (Ocena: 5) 16.04.2021 15:41
Miałam duże problemy z suchą skórą, ale teraz jak zmieniłam kosmetyki na naturalne z MOKOSH widzę znaczną poprawę. Skóra jest nawilżona i odżywiona. Najważniejsze to dobrze zadbać o swoją skórę, do tego naturalne kosmetyki są najlepsze :)
odpowiedz
Polecane dla Ciebie