ASICS stworzył buty do biegania z materiałów pochodzących z recyklingu

Marka ASICS od lat angażuje się w inicjatywy na rzecz ochrony klimatu.
ASICS stworzył buty do biegania z materiałów pochodzących z recyklingu
Asics
01.04.2021
Katarzyna Lemanowicz

Tym razem, japoński producent stworzył limitowaną linię butów do biegania, SUNRISE REBORN, które zostały wykonane z materiałów ponownego użytku, pochodzących z recyklingu.

ASICS stworzył buty do biegania z materiałów pochodzących z recyklingu

Do produkcji butów wykorzystano innowacyjną oraz zaawansowaną technologię, pozwalającą na recykling, przeróbkę i zmianę stylu wyrzuconych materiałów na nowe towary tekstylne. SUNRISE REBORN jest kolejnym krokiem ASICS w kierunku redukcji negatywnego wpływu produkcji na środowisko.

Asics Sunrise Reborn

Od momentu powstania naszej marki w 1949 roku, naszym celem jest wspieranie ludzi w osiągnięciu zdrowego umysłu w zdrowym ciele. Aby ten cel zrealizować, muszą jednak ćwiczyć oraz trenować w przyjaznych warunkach zewnętrznych. Czujemy się w obowiązku, żeby budować gospodarkę w obiegu zamkniętym, która pomaga zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych czy spowolnić globalne ocieplenie. Wierzymy, że ekologiczne produkty pozwolą cieszyć się milionom ludzi na całym świecie psychicznymi i fizycznymi korzyściami wynikającymi z uprawiania sportu, jednocześnie chroniąc nasza planetę dla przyszłych pokoleń – powiedział Yasuhito Hirota, COO/President ASICS Corp.

Zobacz więcej: Czy bieganie odchudza? I w ogóle: Czy warto biegać? - EKSPERT odpowiada!

Linia SUNRISE REBORN obejmuje dwa wiodące modele do biegania – METARIDE oraz GEL-QUANTUM 360 TYO, w uderzającej czerwieni wschodzącego słońca. Nowe buty są już dostępne w sprzedaży.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie