Najnowszy zabieg na piękną skórę. Musisz wypróbować!

Oczyszczanie skóry na zimno zdobywa coraz większą popularność.
Najnowszy zabieg na piękną skórę. Musisz wypróbować!
fot. istock.com
11.03.2021
Dominika Stanisławska

Oczyszczanie skóry twarzy na zimno, to nic innego, jak rozpulchnianie naskórka i manualne usuwanie zanieczyszczeń. Tak jak w przypadku innych zabiegów oczyszczania, ważne jest, aby nie naruszać stanów zapalnych i zmian trądzikowych, bo te muszą być leczone farmakologicznie. Na czym polega oczyszczanie skóry na zimno, i jak przebiega? Jakie są przeciwwskazania i dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?
Zobacz więcej: 
Ujędrnij, rozjaśnij i ochroń skórę dzięki mocy witaminy C+E

Jak wygląda oczyszczanie twarzy na zimno?

Przede wszystkim, tak jak przy innych zabiegach, zaczyna się od demakijażu, usunięcia zanieczyszczeń i użycia toniku. Później przechodzi się do peelingu kawitacyjnego oraz rozpulchniania skóry twarzy, aby kosmetyki mogły się lepiej wchłaniać. Po tych krokach czas na właściwe oczyszczanie skóry na zimno. Zabieg polega na ręcznym usuwaniu zanieczyszczeń, a w niektórych przypadkach można użyć igły. Następnie, aby złagodzić podrażnienia nakłada się maskę lub serum łagodzące, w celu przyspieszenia regeneracji naskórka. Wszystkie kosmetyki dostosowuje się do konkretnego typu cery. Głównym celem zabiegu jest usunięcie zanieczyszczeń, zrogowaceń i łoju. Po zabiegu skóra jest gładka, pory są zwężone. W ciągu kilku dni widać, że cera staje się świetlista, nawilżona, ma zdrowy wygląd. Co więcej, zabieg gwarantuje, że domowe kosmetyki lepiej i szybciej się wchłaniają. Ważne jest, by regularnie oczyszczać skórę korzystając z tego zabiegu, bo dzięki temu wolniej się  ona starzeje i dłużej zachowuje zdrowy wygląd.
Ważne jest, by regularnie oczyszczać skórę korzystając z tego zabiegu, bo dzięki temu wolniej się starzeje i dłużej zachowuje zdrowy wygląd.
fot. istock.com

Dla kogo odpowiedni jest zabieg oczyszczania skóry na zimno?

Z zabiegu najchętniej korzystają osoby, które mają cerę problematyczną, tłustą, mieszaną, skłonną do gromadzenia zanieczyszczeń i łoju. Osoby z cerą suchą również mogą skorzystać z zabiegu, ponieważ zdarza się, że przesuszenie spowodowane jest złą pielęgnacją. 
Zobacz więcej: 
Jak zadbać o zdrową i świetlistą cerę?

Jakie są przeciwwskazania przy zabiegu oczyszczania skóry na zimno?

Głównymi z nich są infekcje (wszystkie rodzaje), stany ropne i zapalne, uszkodzenia naskórka, brodawki i opryszczka, choroby naczyniowe, nowotwory i opalenizna.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie