[Super NEW] Zaopiekuj się swoją skórą i postaw na kurację „smart”- czyli poznaj moc retinolu!

Smart Night Clinical™ MD Multi-Dimensional Repair Treatment Retinol
[Super NEW] Zaopiekuj się swoją skórą i postaw na kurację „smart”- czyli poznaj moc retinolu!
fot. istock.com
16.02.2021
Katarzyna Lemanowicz

Rozpocznij proces przeciwstarzeniowy dzięki wielowymiarowej sile retinolu. Uzyskaj efekt młodszej, zregenerowanej skóry i przywróć jej dawny blask. 

Jak uzyskać efekt młodszej i zregenerowanej skóry?

Smart Night Clinical™ MD Multi-Dimensional Repair Treatment Retinol od Clinique to skuteczna, a jednocześnie odżywcza kuracja, która ma klinicznie udowodnione działanie. Wyraźnie odmładza skórę, wygładza jej strukturę, minimalizuje widoczność porów, redukuje drobne linie i zmarszczki oraz w widoczny sposób wyrównuje koloryt skóry.

Efekty, które zaobserwujesz natychmiast po użyciu to: poprawa promienistości skóry i poprawa nawilżenia. Po tygodniu stosowania widoczne zmniejszenie porów, z kolei po 4 tygodniach wyraźnie gładsza skóra. Po 8 tygodniach stosowania widoczna redukcja drobnych linii i zmarszczek oraz wyrównanie kolorytu. Po 12 tygodniach stosowania konkretna poprawa struktury skóry. Powyższe na podstawie badań klinicznych na 27 kobietach po 12 tygodniach. 

Kuracja retinolem od Clinique

Sposób działania Clinique Smart Night

Retinol, który jest czystą formą witaminy A to skuteczna i silna substancja przeciwstarzeniowa polecana przez dermatologów. Retinol pomaga zredukować drobne linie i zmarszczki, zminimalizować widoczność porów i wygładzić strukturę skóry.

Mieszanka odmładzająca zawiera: acetyloheksapetyd, niacynamid, ekstrakt Sigesbeckia Orientalis i kwas askorbinowy. Ta mieszanka składników odmładzających pomaga przeciwdziałać starzeniu się skóry poprzez wielotorowe podejście do jej regeneracji.

Acetyloheksapetyd: to biopeptyd, który wspomaga produkcję naturalnego kolagenu w skórze, zapewniając widocznie wygładzone zmarszczki.

Niacynamid: znany również jako witamina B3. Jest to to rozpuszczalna w wodzie witamina, która współpracuje z naturalnymi substancjami w skórze, aby zapewnić zauważalną redukcję widoczności porów oraz gładszą strukturę. 

Ekstrakt Sigesbeckia Orientalis: to składnik pochodzenia roślinnego, który wspomaga produkcję naturalnego kolagenu w skórze.

Clinique Smart night

Kwas askorbinowy: pomaga przyspieszyć wymianę komórek poprzez rozdzielenie wiązań, które utrzymują martwe komórki skóry, pozostawiając skórę gładszą i zadbaną.

Kojąca mieszanka nawilżająca zawiera: hialuronian sodu, glicerynę, hydroksyetylomocznik, masło z nasion mango, trehalozę i sorbitol, ekstrakt z pszenicy i jęczmienia, skwalan, olej z nasion kawy, kofeinę i witaminę E:
Ta kojąca mieszanka nawilżająca zapewnia skórze intensywny zastrzyk nawodnienia za pomocą skoncentrowanego roztworu kwasu hialuronowego i innych cennych składników nawilżających. Kuracja retinolem jest dzięki temu wygodniejsza i bardziej komfortowa, ponieważ substancje nawilżające równoważą wysuszanie skóry.

Hialuronian sodu: humektant, który wspomaga nawilżanie i utrzymuje jędrność i komfort skóry

Gliceryna: silny humektant, który pomaga zwiększyć poziom nawilżenia.

Hydroksyetylomocznik: silny środek nawilżający naturalnie występujący w skórze. Składnik ten nawilża suchą skórę, pozostawiając ją komfortową i elastyczną. Dobrze współpracuje z gliceryną, zapewniając intensywne nawilżenie.

Masło z nasion mango: zawiera niezbędne kwasy tłuszczowe i jest powszechnie stosowane ze względu na swoje bogate właściwości nawilżające.

Trehaloza i sorbitol: są pochodnymi cukru, które wnikają głęboko w warstwę rogową naskórka, aby zmaksymalizować naturalną zdolność skóry do przyciągania wilgoci.

Ekstrakty z kiełków pszenicy i jęczmienia: mieszanka, która wspomaga naturalną barierę nawilżającą skórę. Skwalan: składnik nawilżający, pomagająca zwiększyć nawilżenie dla zdrowego wyglądu skóry.

Olejek z nasion kawy Caffea Arabica: nawilża i poprawia jędrność skóry. Kofeina: składnik energetyzujący, pomaga zapewnić skórze komfort, a witamina E: składnik odżywczy, pomaga nawilżyć skórę.

Jak używać Clinique Smart Night?

Nałóż ilość wielkości ziarnka grochu (0,25 g) na oczyszczoną skórę przed snem. Unikaj okolic oczu. Przez pierwsze dwa tygodnie rekomendowane jest stosowanie produktu co drugą noc, a następnie rozpoczęcie stosowania co wieczór. Kuracja Smart Night Clinical™ MD Multi-Dimensional Repair Treatment Retinol została opracowana z myślą o maksymalnej skuteczności i bezpieczeństwie. Jednak tolerancja na retinol może się różnić indywidualnie. Osobom stosującym ją po raz pierwszy i osobom o bardziej suchym typie skóry zalecamy stosowanie produktu co drugi dzień przez ponad dwa tygodnie, aby dać skórze dodatkowy czas na przystosowanie. Podczas kuracji mogą wystąpić: łagodne zaczerwienienia, uczucie ciepła, mrowienie lub łuszczenie skóry. Są to normalne, tymczasowe oznaki potwierdzające działanie formuły. W przypadku zwiększonego dyskomfortu, należy powrócić do stosowania kuracji co drugi wieczór, aż skóra dostosuje się. Może to potrwać nawet do 4 tygodni.

Podczas trwania kuracji i tydzień po jej zakończeniu należy ograniczyć ekspozycję na słońce, a w ciągu dnia stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym SPF15 lub wyższym. Należy pamiętać, że ekstremalne warunki pogodowe, takie jak wiatr lub zimno, mogą dodatkowo podrażniać na skórę. Należy odpowiednio chronić twarz i skórę.

SuperMamy testują Clinique Smart Night - efektami podzielimy się na naszym Instagramie!

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie