Chcesz mieć włosy w odcieniu popielatego brązu?

Oto, co musisz wiedzieć.
Chcesz mieć włosy w odcieniu popielatego brązu?
fot. istock.com
05.02.2021
Dominika Stanisławska

Każda z nas chce mieć modny kolor włosów. Od kilku sezonów nieprzerwanie jest nim popielaty brąz. Co trzeba wiedzieć o tym kolorze?
Zobacz więcej: 
ANTY-TRENDY na 2021? Sprawdź koniecznie co już nie jest modne!

Co trzeba wiedzieć o popielatym brązie?

#1 Dobieraj odcień pod kolor skóry

Każdy fryzjer dobiera odcień pod kolor skóry. Im chłodniejsza karnacja, tym kolor będzie jaśniejszy. Jednak nie trzeba od razu się zniechęcać w kwestii popielatego brązu. Wystarczy porozmawiać z fryzjerem na temat kilku refleksów lub zmienić odrobinę swój makijaż, aby cieszyć się tym modnym kolorem.
Wystarczy porozmawiać z fryzjerem na temat kilku refleksów lub zmienić odrobinę swój makijaż, aby cieszyć się tym modnym kolorem.
fot. istock.com

#2 Oceń swój kolor wyjściowy

Zanim zdecydujesz się pofarbować włosy na popielaty brąz warto pokazać fryzjerce zdjęcia referencyjne oraz ocenić swój wyjściowy kolor włosów. Może się okazać, że wymarzony kolor będzie można uzyskać tylko dzięki rozjaśnianiu włosów, a trzeba pamiętać, że to inwazyjny zabieg. 

#3 Idealny kolor

Popielaty brąz to jeden z chłodniejszych odcieni. Aby odpowiednio wyszedł na włosach (jeśli postanawiasz koloryzację zrobić sama) trzeba wybierać odpowiednio zimne kolory. Jest to jeden z trudniejszych odcieni do uzyskania.

#4 Podcinanie końcówek

Jak przy każdym farbowaniu należy pamiętać, że włosy trzeba będzie podciąć na końcach, które zawsze są najbardziej zniszczone. Jeśli jednak zależy ci na długości, zamiast robić pełny popielaty brąz, lepiej zdecydować się na baleyage, który nie będzie za bardzo inwazyjny dla twoich włosów.
Zobacz więcej: 
O nieograniczonej mocy kinesiotapingu

#5 Dbaj o chłody kolor

Popielaty brąz wymaga odpowiedniej pielęgnacji. W zestawie kosmetyków do włosów koniecznie powinien znaleźć się jakiś szampon o fioletowym odcieniu oraz fioletowa odżywka.

#6 Zadbaj o włosy przed farbowaniem

Nawet najmodniejszy kolor nie będzie dobrze wyglądał na zniszczonych i suchych włosach. Zanim zaczniesz dążyć do idealnego koloru, upewnij się, że twoim włosom niczego nie brakuje. W pielęgnacji ważna jest równowaga PEH, czyli proteiny, emolienty i humektanty. To co ważne, a o czym wiele osób zapomina jest też szampon, który powinien być odpowiednio dobrany do skóry głowy.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie