Edukacja z zakresu mody. Jak kupować używane ubrania?

Czy można kupić dobre i tanie ubrania?
Edukacja z zakresu mody. Jak kupować używane ubrania?
fot. istock.com
25.01.2021
Dominika Stanisławska

Edukacja domowa, seksualna, a teraz i „modowa”. Okazuje się, że nawet w lupeksach można się dobrze ubrać, o czym głośno się nie mówi. Moda używana to nie tylko sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, znalezienie prawdziwych perełek, które doskonale wstrzelą się we współczesne trendy, ale także sposób na dbanie o środowisko. Jak kupować w lumpeksach, żeby obyło się bez rozczarowań? Jak edukować na temat mody używanej?
Zobacz więcej: The North Face x Gucci stworzyli niesamowitą kolekcję!

Jak kupować w lumpeksach?

Zasada jest taka sama, jak przy kupowaniu w zwykłych sieciówkach. Trzeba wiedzieć, czego się potrzebuje, czyli wcześniej należy zrobić przegląd szafy. Chociaż wiele sklepów oferuje modne ubrania, to kolekcje zmieniają się dwa razy do roku, a jakość wielu ubrań pozostawia wiele do życzenia. Z tego powodu coraz popularniejsze stają się second handy, w których można znaleźć ubrania całkiem dobrej jakości, modne, często wyglądające jak nowe z największych światowych wybiegów. Zanim wybierzesz się na zakupy dowiedz się także, kiedy przychodzi nowa dostawa ubrań. Szanse na zalezienie czegoś wyjątkowego od razu rosną.

Zazwyczaj dostawa jest raz w tygodniu. To, czego uczy kupowanie w „lumach” to cierpliwość i bystre oko

fot. istock.com

Zazwyczaj dostawa jest raz w tygodniu. To, czego uczy kupowanie w „lumpach” to cierpliwość i bystre oko. Zanim wydasz pieniądze na wyjątkowy ciuch, upewnij się, że nie ma dziur i plam. Ubrania z odzysku są różne, miały różnych właścicieli. Niestety, ale nie każdy dba o swoją garderobę, dlatego trzeba zwracać uwagę na takie rzeczy. Kompletowanie idealnego outfitu wymaga także cierpliwości. W lumpeksach ubrania nie są posegregowane tak dokładnie, jak w galeriach handlowych, dlatego należy po kolei przejrzeć każdy wieszak, zanim powiesz „nic tu nie ma”.
Zobacz więcej: 12 największych trendów na wiosnę i lato 2021

Dlaczego warto kupować w lumpeksie?

Przede wszystkim dlatego, że jest dużo taniej niż w regularnych sklepach. Ponadto ludzie oddają ubrania markowe, które mają oryginalne metki i wpisują się w najgorętsze trendy. Wiele razy zdarza się, że za grosze można kupić bardzo dobrą jeansową kurtkę, która będzie pasować do twoich ulubionych leginsów. Jest to też dobre i ekologiczne rozwiązanie, które pozwala zadbać o planetę. Nie zwiększamy konsumpcjonizmu i produkcji, tylko korzystamy z tego co mamy. Dla mam, które mają więcej niż dwoje dzieci to także sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Można ubrać dziecko tanio i dobrze. To, czego nigdy nie należy kupować w sklepie z odzieżą używaną, to bielizna.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie