Marzysz o pięknych włosach?

Ekspert ze Studia Fryzjerskiego Garaż 12 podpowiada, co robić.
Marzysz o pięknych włosach?
fot. Dominika Stanisławska
18.12.2020
Dominika Stanisławska

Włosy po wyjściu od fryzjera są miękkie, gładkie i bez rozdwojonych końcówek. Każda z nas marzy o takiej pielęgnacji na co dzień. Ekspert Piotr Rawicz-Mikułowski, który urodził się z nożyczkami w ręku, opowiedział redakcji SuperMam, jakich kosmetyków używać, aby na co dzień mieć włosy, jak po wyjściu z salonu.
Zobacz więcej: Co robić, by mieć piękne włosy?

Piękne włosy po pierwszym użyciu produktu. Niemożliwe? A jednak!

Przy zapuszczaniu włosów ważne jest dbanie o nie. Wiele kobiet, które zdecydowały się powalczyć o długość miały różne historie związane ze zmianą koloryzacji. Często były to zabiegi agresywne – jak rozjaśnianie. Z tego powodu marka Oribe postanowiła zatroszczyć się o wszystkie kobiety, które chcą trwale zmienić jakość swoich włosów - bez cotygodniowych wizyt u fryzjera. Na temat produktów marki wypowiedział się ekspert Piotr Rawicz-Mikułowski.

 - Szampon z serii Oribe Signature The Cleanse Clarifying zawiera pył wulkaniczny, ale też ekstrakt z roślin morskich i jest to kosmetyk, który przygotowuje włosy do tego, żeby wszystkie proteiny, aminokwasy i oksydanty efektywniej pracowały. Pozbawiony jest negatywnej chemii typu siarczany, parabeny i innych substancji chemicznych. Tu mamy kosmetyk w 100% wegański, oparty na naturalnych produktach i wysoce wyselekcjonowanych półproduktach.

Kosmetyki nie tylko widocznie zmieniają jakość włosów po pierwszym użyciu, ale też cała seria ma cytrusową woń. Po pierwszym zastosowaniu produktów widoczna jest transformacja włosów, która kontynuowana szybko poprawia ich stan. Jeśli natomiast nie użyjemy kosmetyków ponownie, to efekt będzie się utrzymywał do kilku myć.
Oribe
fot. Dominika Stanisławska

- Drugim szamponem idealnym do regeneracji włosów jest szampon z serii Gold Lust. Zawiera płynną keratynę i kofeinę. To kosmetyk, który jest przeznaczony do włosów suchych, zniszczonych, łamiących się. On je po prostu wzmacnia. Kolejnym krokiem do regeneracji jest maska. Warto pamiętać, że nie ma sensu trzymać odżywek dłużej niż 10 minut, a masek 15 minut, bo po tym czasie produkty się utleniają i nie pracują.

Dla osób, które farbują włosy poleca się maskę Beautiful Color, która zawiera flawonoidy. Są to organiczne związki chemiczne, które występują w roślinach i pełnią funkcję barwników. Warto ją nakładać od końcówek do połowy włosów, ponieważ te przy nasadzie nie są zniszczone.
Zobacz więcej: Farbujesz włosy? Sprawdź tę alternatywę!

Zasadność nabywania kosmetyków fryzjerskich polega na tym, że mamy łatwość w „ogarnianiu” włosów. Co to oznacza? Nie trzeba się przykładać do modelowania, gdy są suche wystarczy je przeczesać i wyglądają, jakby były wymodelowane. Im dłużej stosuje się kosmetyki profesjonalne, tym łatwiej uzyskać taki efekt. Kosmetyki mają certyfikaty PETA. Oznacza to, że przy tworzeniu ostatecznego produktu oraz przy tworzeniu półproduktów nie testowano niczego na zwierzętach.

Co nakładać po umyciu? Tu poleca się produkty, które ułatwią rozczesywanie i wyrównują porowatość takie jak Run-Through Detangling Primer. Później można się pobawić z Supershine Light Moisturising Cream i zmieszać go z 3-4 kroplami Power Drops Damage Repair Booster, który zawiera 2% kwasu linolowego i biotynę. Na dopieszczenie pielęgnacji najlepszy będzie Royal Blowout Heat Styling Spray, który zabezpiecza włosy przed wysoką temperaturą - do 230 stopni oraz do 72 godzin przed zewnętrzną wilgocią. Powoduje to, że cała praca, która została włożona w wygładzenie włosów będzie się utrzymywać.
Oribe
fot. Dominika Stanisławska
Oribe
fot. Dominika Stanisławska/ zdjęcie przed regeneracją
Oribe
fot. Dominika Stanisławska/ zdjęcie po regeneracji

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie