Ciało po ciąży - kiedy tak na prawdę trzeba zacząć dbać o biust i skórę na brzuchu?

Problem z utratą jędrności nie jest niczym nowym i rzadko spotykanym.
Ciało po ciąży - kiedy tak na prawdę trzeba zacząć dbać o biust i skórę na brzuchu?
fot. istock.com
09.12.2020
Katarzyna Lemanowicz

Dbanie o ciało po porodzie najlepiej zacząć najszybciej jak się da, ponieważ najczęściej rozpoczęcie zamian w pielęgnacji zaczynamy od zabiegów na twarz lub nóg i z przyzwyczajenia skupiamy się tylko na nich, bo są najczęściej eksponowane. Po czasie zauważamy, że te obszary są w lepszej kondycji niż dekolt czy brzuch. Emilia Wieczorkowska - kosmetolog z kliniki Ot.Co radzi jakie są najskuteczniejsze i niezawodne technologie.

Zadbaj o ciało po porodzie - jakie zabiegi wybrać?

#1 Karboksyterapia

Zabieg ten w ostatnimi czasy wraca do łask i jest najbardziej docenianym przez pacjentów przez swoją prostotę. Sama procedura polega na podaniu pod skórę dwutlenku węgla, który naturalnie występuje w środowisku i jest produktem ubocznym oddychania, a podany pod skórę zamienia się w kwas węglowy powodując kontrolowany stan zapalny w miejscu podania, co objawia się w odczuciach mrowieniem, a w następstwie zachodzi proces oddychania komórkowego, co wspomaga procesy regeneracyjne skóry, a co najważniejsze dla nas poprawia krążenie, które jest niezwykle istotne w ujędrnianiu skór. Zalecane są serie zabiegowe w ilości 4-8 zabiegi.

#2 Endermomasaż

Najprzyjemniejszą, ale równie skuteczną metodą są masaże niezbędne do poruszenia układu limfatycznego, a także stymulację tkanki łącznej oraz skóry. Wprowadzenie mechanicznego drenażu limfatycznego do planu zabiegowego ujędrnienia skóry jest ważne, gdyż działamy przeciwobrzękowe oraz pozwala na gimnastykę 3 powierzchni w jednym czasie w indywidualnie dobranym programie w celu poprawy jędrności.

Klinika Ot.Co

fot. Klinika Ot.Co 

#3 Mezoterapia

Substancję podawane metodą iniekcyjną często wykorzystywane są jako uzupełnienie zabiegów maszynowych mające na celu uzupełnienie składników takich jak ceramidy, proteoglikany, kwas hialuronowych, krzemionki ale też poprawienie krążenia poprzez zastosowanie kofeiny, która poprawia krążenie. Skóra, która zwiotczeje, często potrzebuje uzupełniania o substancje, które z wiekiem są wypłukiwane.

#4 HIFU

Czyli zastosowanie ultradźwięków sprawia, że zabieg jest określany nieinwazyjnym liftingiem twarzy. Oznacza to, że nie dochodzi do naruszenia ciągłości naskórka oraz uszkodzeń w obrębie tkanek, dlatego też bezpośrednio po zabiegu pacjent może powrócić do codziennych obowiązków. Pierwsze efekty tego zabiegu są widoczne już po miesiącu a ostateczne rezultatów możemy spodziewać się do trzech miesięcy.

Najważniejsze w walce z wiotką skórą jest opracowanie konkretnego planu zabiegowego, pomaga to zarówno dokładnie pod okiem specjalisty, który na konsultacji na podstawie obecnego stanu zdrowia, specjalistycznej wiedzy na dobranie odpowiednich zabiegów, pielęgnacji domowej oraz zaleceń żywieniowych. Takie kuracje często wymagają połączenia kilku metod, co wiąże się z kilkoma wizytami.

 

Emilia Wieczorkowska - kosmetolog z kliniki Ot.Co

Emilia Wieczorkowska - kosmetolog z kliniki Ot.Co

Polecane wideo

Komentarze (7)
Ocena: 4.43 / 5
Gabrysia (Ocena: 5) 29.10.2022 13:34
Zacząć to już trzeba w ciąży. Polecam szczotkowanie na sucho, masaż rękawicą i kosmetyki Mama Care przeciw rozstępom. Mi to pomogło i nie mam rozstępów
odpowiedz
gościni (Ocena: 5) 18.01.2021 15:23
gdzie był błąd? co do tego jak doprowadzić ciało po ciąży to brzuch i nogi są jeszcze ok, ale jeżeli chodzi o najgorszy fragment ciała do zadbania to chyba biust. da radę sobie z tym rodzić, ale trzeba sposobu i sumienności :)
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 1) 10.12.2020 00:53
Czy można prosić o poprawę RAŻĄCEGO błędu w tytule artykułu? Dzięki ;)
odpowiedz
Polecane dla Ciebie