Pielęgnacja anti-pollution okiem eksperta - czyli wszystko o tym jak prawidłowo oczyszczać skórę!

Miejski tryb życia to codzienne obcowanie z cały czas rosnącą w powietrzu ilością spalin, dwutlenku węgla i innych nieprzyjaznych zdrowiu zanieczyszczeń.
Pielęgnacja anti-pollution okiem eksperta - czyli wszystko o tym jak prawidłowo oczyszczać skórę!
fot. istock.com
05.12.2020
Katarzyna Lemanowicz

Oprócz bezpośredniego wpływu na stopniowe pogarszanie się stanu środowiska, czynniki te mają również negatywny wpływ na skórę. Wśród patologii zapalnych spowodowanych zanieczyszczeniem wymienia się trądzik, alergie skórne, egzemę, a nawet przyspieszone starzenie się skóry. Włączenie do codziennej pielęgnacji kosmetyków anti-pollution, przyczyni się do wzmocnienia ochronnej bariery lipidowej naskórka i pomoże zwalczyć skutki ekspozycji na te czynniki. To rodzaj ochrony odpowiednio dostosowany do wymagań skóry kobiet i mężczyzn, który stosowany regularnie oczyści ją i ukoi. Poniżej, dowiesz się jakie porady dotyczące pielęgnacji anti-pollution przygotowała dla nas Beauty ekspert marki EISENBERG PARIS Dominika Kasztelan i które kosmetyki warto wybierać, by zadbać o zdrowie skóry.

Oczyszczanie - jak prawidłowo oczyszczać skórę?

Linia START EISENBERG PARIS zapewnia naszej skórze podstawy odpowiedniej pielęgnacji, dwa najważniejsze kroki, jakimi są oczyszczenie i utrzymanie nawilżenia w skórze. Obecna sytuacja pandemiczna, częste noszenie masek ochronnych w celu ochrony siebie i innych, nie sprzyja kondycji naszej skóry. Często zauważamy pojawiające się krostki, podrażnienia, przesuszenia w niespodziewanych miejscach na twarzy. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W odpowiedzi na te problemy linia START zapewnia skórze ochronę, nie zaburzając przy tym naturalnej flory bakteryjnej skóry. Mój zdecydowany ulubieniec to maska oczyszczająca o kremowej konsystencji, pokocha się ze skórą skłonną do przetłuszczania i przesuszenia. Nie ściąga, a jednie koi skórę, usuwając zanieczyszczenia, tworząc film ochrony dla rotacji wolnych rodników - komentuje Dominika Kasztelan.

Zobacz więcej: 5 sposobów na poprawę zimowej rutyny pielęgnacyjnej

Eisenberg - pianka myjąca

fot. Eisenberg - MOUSSE AÉRIENNE VISAGE - LEKKA PIANKA DO TWARZY - cena 139zł

Piękna cera - nawilżanie

Drugim krokiem do zachowania zdrowej skóry, jest zadbanie o jej nawilżenie. Jesienią i zimą, chłodny wiatr uszkadza płaszcz hydrolipidowy naskórka, przez co zanieczyszczenia w łatwy sposób przedostają się w głąb skóry.

Co zrobić w nagłych, trądzikowych przypadkach?

Na stany zapalne, trądzik i wypryski zadziałaj ze zdwojoną siłą, produktem nakładanym punktowo. Wybierz coś co możesz wrzucić do torby i mieć pod ręką w razie potrzeby. W mojej podróżnej kosmetyczce nie może zabraknąć „pocket product“ czyli  S.O.S BOUTONS. Ten bezbarwny żel na bazie NIACYNAMINIDU, wyciągu z kory wierzby czarnej, moringi i portulaki jest absolutnym must-have!!! - dodaje Dominika Kasztelan.

Eisenberg - sos

fot. Eisenberg - SOS BOUTONS - SOS KROSTY - cena 129zł

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie