Dlaczego warto włączyć keratynę do pielęgnacji włosów?

Jak uniknąć efektu „puszenia się” włosów?
Dlaczego warto włączyć keratynę do pielęgnacji włosów?
fot. istock.com
16.11.2020
Dominika Stanisławska

Zanim zdecydujemy się na zakup kosmetyków do pielęgnacji, warto poznać potrzeby włosów. Inne produkty będą odpowiednie dla włosów kręconych, a inne dla prostych. Głównym składnikiem przeciwdziałającym puszeniu się włosów jest keratyna. Jeśli będziemy jej poprawnie używać, może zdziałać cuda nawet na najbardziej niezdyscyplinowanych włosach.
Zobacz więcej: Co robić, by mieć piękne włosy?

Co to jest keratyna i jak działa?

Keratyna to nic innego jak białko, które składa się z mieszanki aminokwasów, witamin i pierwiastków. Jest głównym budulcem łodygi włosa. Dzięki keratynie włosy są wytrzymałe na różne czynniki zewnętrzne. Wytrzymałość włosa zależy właśnie od ilości keratyny w łodydze, dlatego należy utrzymywać jej jak najwyższy poziom.
Wytrzymałość włosa zależy właśnie od ilości keratyny w łodydze, dlatego należy utrzymywać jej jak najwyższy poziom.
fot. istock.com

Kiedy należy stosować produkty keratynowe?

Keratyny nie powinno zabraknąć, gdy decydujemy się na ostre zabiegi fryzjerskie takie jak rozjaśnianie. Łodyga włosa przypomina dachówkę, a tą dachówką są łuski. Gdy łuski są porozchylane włos traci na elastyczności, połysku, staje się łamliwy i suchy. Gdy podejmuje decyzję o zabiegu fryzjerskim, który może zniszczyć nasze włosy, warto tuż przed zaopatrzyć się w składniki bogate w keratynę. Należy brać pod uwagę szampony, maski i odżywki oraz różnego rodzaju wcierki. Ponadto keratyna dobrze sprawdzi się przy włosach grubych. Sprawi, że włos będzie elastyczny i odporny na czynniki mechaniczne.
Zobacz więcej: 3 sposoby na udoskonalenie rutyny pielęgnacyjnej

Jak wprowadzić keratynę do codziennej pielęgnacji?

Przy stosowaniu produktów na bazie keratyny liczy się kupowanie kosmetyków odpowiednio dobranych do naszych włosów. Jeśli twoje włosy mają skłonność do puszenia się, brakuje im odżywienia, miękkości lub nawilżenia. Pielęgnacja wstępna powinna objąć produkty oczyszczające, a następnie wszelkiego rodzaju maseczki, sera i olejki. Pamiętaj jednak, aby nigdy nie przekraczać ilości, której potrzebujesz. W innym wypadku twoje włosy staną się tłuste i obciążone.

Keratyna, ale nie tylko, pomoże na wszystkie opisane problemy. Doda blasku suchym i zniszczonym włosom. Pielęgnację możesz wzbogacić naturalnymi składnikami aktywnymi zapobiegającymi puszeniu się włosów, takimi jak siemię lniane, konopie, argan i migdały . Zawsze wybieraj produkty wysokiej jakości, zwłaszcza jeśli włosy są mocno zniszczone.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 17.11.2020 12:57
Stosuję kreatynę, odżywkę kaminomoto i udało mi się doprowadzić włosy do dobrego stanu. Od stosowania odżywki na porost włosów zrobiły się one gęstsze, a kreatyna dodała im blasku.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie