3 sposoby na udoskonalenie rutyny pielęgnacyjnej

Poświęć swojej skórze więcej uwagi.
3 sposoby na udoskonalenie rutyny pielęgnacyjnej
fot. istock.com
27.10.2020
Dominika Stanisławska

Nie ma jednego schematu na pielęgnację skóry, ponieważ dla każda cera jest inna. Można za pomocą prób i błędów udoskonalać rutynę pielęgnacyjną. Wszystkie składniki powinny do siebie pasować, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty pielęgnacyjne. Od czego zacząć tworzenie schematu pielęgnacyjnego? O czym trzeba pamiętać?
Zobacz więcej: Czy data ważności kosmetyków jest tak samo ważna, jak data ważności jedzenia?

3 sposoby na udoskonalenie rutyny pielęgnacyjnej

Określ swój typ cery

To podstawa, bez której nie rozpocznie się żadna pielęgnacja. Cerę można podzielić na cztery typy. Dzięki określeniu, jaki masz rodzaj skóry będziesz w stanie dobrać odpowiednie składniki, a niektóre będziesz mogła wykluczyć z pielęgnacji.

Cera tłusta, skłonna do trądziku: należy unikać produktów na bazie oleju. Najlepiej postawić na pielęgnację PHA. Kwasy pomogą złuszczać naskórek, usunąć brud i nadmiar łoju.
Cera wrażliwa: należy postawić na delikatną pielęgnację. Produkty powinny być wolne od siarczanów, parabenów, alkoholu i barwników.
Cera sucha: postaw na oleje i unikaj alkoholu. Pomogą gliceryna, ceramidy i kwas hialuronowy. Przy skórze suchej najważniejsze jest nawilżanie.
Cera mieszana: najtrudniejszy typ cery, który wymaga długiej i zróżnicowanej pielęgnacji. Jeśli masz cerę mieszaną na każdy obszar należy nakładać inny składnik, aby nie wysuszyć i nie przetłuścić skóry.
Jeśli masz cerę mieszaną na każdy obszar należy nakładać inny składnik, aby nie wysuszyć i nie przetłuścić skóry.
fot. istock.com

Określ swój styl życia

Chroniczne zmęczenie i zła dieta powodują zmiany na naszej skórze. To o czym warto pamiętać, to nie tylko odpowiednie jedzenie, ale też zmywanie makijażu na noc. Jest to podstawowa czynność przed snem. Nasza skóra musi odpocząć od produktów, których używamy na co dzień. Ponadto resztki makijażu pozostawione na skórze zapychają pory i przyspieszają proces starzenia się skóry. Kolejną kwestią jest wystawianie skóry na światło niebieskie, czyli długie siedzenie przed komputerem, telefonem lub telewizorem. Aby uchronić swoją skórę przełącz wszystkie urządzenia na tryb nocny oraz, co może wydawać się niepoważne, nakładaj filtry przeciwsłoneczne.
Zobacz więcej: Czy wszystkie składniki naszej pielęgnacji do siebie pasują?

Odwiedź dermatologa

Nie musisz mieć poważnych problemów, aby zapytać lekarza o stan swojej skóry. Dermatolog nie tylko pomoże dobrać pielęgnację, ale dokładnie określi twój typ cery. Ponadto może przepisać kosmetyki, które są dostępne na receptę, a o których nawet nie słyszałaś. Dzięki fachowej pomocy na pewno lepiej zadbasz o swoją skórę i opóźnisz proces starzenia.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
wiki (Ocena: 5) 27.10.2020 10:59
codzienna pielęgnacja, rano i wieczorem. a w ciągu dnia trzeba też mieć dobrze dobrane kosmetyki do makijażu, żeby był trwały. mam cerę suchą i używam puder bananowy ecocery, który jednocześnie nawilża. dla mnie nic więcej nie trzeba
odpowiedz
Polecane dla Ciebie