Zrób sobie mleczko do demakijażu (podkradając kosmetyki swojemu dziecku)

Nie musisz wydawać osobnych 20 zł złotych lub więcej na delikatne, hipoalergiczne mleczko do demakijażu. Zrób je sama w banalny sposób - przeczytaj jak!
Zrób sobie mleczko do demakijażu (podkradając kosmetyki swojemu dziecku)
fot. istock.com
22.05.2015
Katarzyna Lemanowicz

Lubisz kupować kosmetyki? Wiadomo - każda z nas lubi. Od czasu do czasu po prostu musimy pozwolić sobie na coś fajnego i ekskluzywnego, nawet jeśli nie jest to nam do końca potrzebne. Ale co, jeśli nie bardzo możemy pozwolić sobie na wydatek, a kosmetyk jest nam bardzo potrzebny? Albo masz uczulenie na kosmetyki do demakijażu i jak na razie nie znalazłaś niczego, co nie wywoływałoby podrażnień? A może byłaś w sklepie i kupując niezbędne rzeczy dla swojego malucha zabrakło Ci kilku złotych na kosmetyk dla siebie?

Jeśli jesteś mamą to nie musisz się martwić.

Jak domowym sposobem zrobić świetne mleczko do demakijażu?

Nasz płyn do demakijażu będzie skuteczny, ale też bezpieczny i delikatny. Przepis, który proponujemy, jest niezwykle prosty i na pewno bez problemu uda Ci się go zrealizować. Nawet jeśli nie będziesz przekonana - spróbuj, a przekonasz się, jak łatwo możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Będziesz potrzebować pojemnika, najlepiej jeśli masz stare opakowanie po zużytym mleczku lub toniku do twarzy. Obecnie można też kupić w sklepach puste opakowania na kosmetyki, które są używane np. w czasie podróży, możesz więc użyć także takiego. Następna rzecz jakiej potrzebujesz to odpowiednie składniki.

Niezbędne składniki:

  • Oliwka dla dzieci
  • Szampon dla dzieci łagodny (tear free, czyli taki, który nie szczypie w oczy) oraz wodę.

Przygotowanie:

W zależności od wielkości opakowania, jakim dysponujesz, powinnaś odpowiednio zmniejszyć lub zwiększyć proporcje.

My podajemy proporcje na standardowy pojemnik do demakijażu (ok. 150-200 ml), zmieszaj z sobą:

  • 1 łyżeczkę szamponu dla dzieci (takiego, który nie wywołuje łez),
  • 10 kropli oliwki dla niemowląt,
  • wodę przegotowaną – wypełnij nią pojemnik do końca.

I to wszystko! Czyż to nie proste? Potrząśnij pojemnikiem w celu wymieszania składników, rób to zawsze przed użyciem. Wylej niewielką ilość na wacik i użyj tak samo jak używasz typowego produktu.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie