Piękny uśmiech, a także zdrowe włosy - to są "urodowe" priorytety Polek!

Nie ma co ukrywać - my kobiety przywiązujemy dużą wagę do wyglądu!
Piękny uśmiech, a także zdrowe włosy - to są "urodowe" priorytety Polek!
fot. istock.com
07.07.2020
Katarzyna Lemanowicz

Zdrowy uśmiech, a także piękne włosy jest ważne dla 98% Polek. To jak wyglądamy, sposób prezentowania się to jedne z kluczowych czynników, które zwiększają poczucie wartości, pewności siebie i atrakcyjności. 

Które elementy wyglądu są dla nas najcenniejsze?

Ogólnopolskie badanie Pantene określa pozycję włosów w hierarchii ważności poszczególnych elementów wyglądu, weryfikuje poziom zadowolenia Polek ze swoich włosów i identyfikuje wpływ kondycji włosów na samopoczucie.

W badaniu wzięło udział ponad 500 kobiet w wieku od 18 do 65 lat ze średnim lub wyższym wykształceniem, pracujących na pełen etat, wychowujących dzieci, zajmujących się domem lub uczących się. Respondentki zamieszkiwały duże miasta, powyżej 200 000 mieszkańców. Wnioskować można, że były to konsumentki o ugruntowanej pozycji, świadome otaczającego je świata, mające poczucie własnej wartości, czyli typowe #KobietyPantene.

Zdrowe i w dobrej kondycji włosy to priorytet!

Niezależnie od koloru, czy struktury włosy to istotny element wyglądu dla niemal wszystkich Polek. Kondycja włosów jest ważna dla 98% kobiet. Według respondentek fryzura pozwala na wyrażenie siebie i jest pewnego rodzaju znakiem rozpoznawczym. Niestety tylko 6 na 10 kobiet pozytywnie ocenia stan swoich włosów. Co 5. kobieta przyznaje, że zadowolenie z włosów odczuwa raz w tygodniu lub rzadziej. 

Zobacz więcej: Babcine rady, których nie powinna słuchać młoda mama

Jakie są przyczyny niezadowolenia z włosów?

Bez względu na to, jaki typ włosów posiadała respondentka: proste, delikatne w kolorze mysiego blondu, które przeważają w naszej szerokości geograficznej (ok. 40% ankietowanych), falowane, cienkie, czy grube głównym powodem niezadowolenia z włosów była ich kondycja.

53% kobiet boryka się z problemem nadmiernego wypadania włosów, 50% respondentek skarży się na suche i matowe, a nawet rozdwajające się końcówki. Dla zdecydowanej większości jest to uciążliwy problem, ponieważ negatywnie wpływa na ich samopoczucie. Mierząc się z tym stają się mniej pewne siebie, zestresowane, odczuwają większą podatność na opinie innych.
Są skrępowane i zdekoncentrowane. Jako przyczyny ów problemów wskazują zmiany hormonalne, koloryzację, nieodpowiednią dietę i nadmierną stylizację.

Jak prawidłowo dbać o włosy?

Znaczna większość kobiet twierdzi, że może wpłynąć na stan swoich włosów, jednak działania
w tym kierunku podejmuje zaledwie połowa. Co 5-tej kobiecie brakuje informacji, jak poprawić kondycję włosów. Poza stosowaniem specjalistycznych kosmetyków – głównie regenerujących –dość popularne jest też przyjmowanie witamin i suplementów diety. Jednak największą popularnością cieszą się odżywki do włosów, maski i olejki. Większość kobiet, zgodnie z normą, deklaruje utratę ok. 100 włosów dziennie. Jako produkty kojarzące się z silnymi, zdrowymi i długimi włosami wskazują biotynę, keratynę, olejek arganowy, bambus i kofeinę.

Kosmetyki, których warto używać by poprawić stan włosów.

Nowa kolekcja Pantene Pro-V Miracles Grow Strong, to gama produktów do pielęgnacji włosów, która pomaga ograniczać wypadanie włosów u kobiet i zapobiegać uszkodzeniom, aby włosy były dłuższe i 100% silniejsze. Łączy w sobie potęgę technologii Pro-V z biotyną, bambusem i kofeiną. System Pantene Grow Strong zawiera dużą liczbę składników odżywczych i substancji kondycjonujących, które redukują nacisk wywierany na włosy podczas czesania, poprawiają ułożenie i gładkość oraz pomagają chronić włosy przed łamliwością, naśladując działanie ich naturalnej warstwy ochronnej. Składniki te odżywiają włosy i pomagają chronić je przed dalszymi uszkodzeniami. Ponadto kolekcja ta wykorzystuje specyficzne składniki o właściwościach przeciwutleniających, które zapobiegają uszkodzeniu struktury włosów przez jony.

Zdrowe i piękne włosy

fot. Materiały prasowe

SONDA
Co w wyglądzie jest dla ciebie najważniejsze?
Co w wyglądzie jest dla ciebie najważniejsze?

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 08.07.2020 10:20
To prawda, uśmiech i włosy to cechy charakterystyczne Polek. Każda z nas dba o włosy najlepiej jak może. Ja mam specjalne kosmetyki z kaminomoto do ich pielęgnacji. Chodzę co miesiąc na podcięcie końcówek, nie używam prostownicy ale lokówki. Jak suszę włosy to chłodnym powietrzem.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie