Naukowcy potwierdzają! Matki pracują ponad dwa razy więcej niż osoby na etacie!

Zanim znowu przyjdzie ci do głowy opowiadanie, że ktoś siedzi tylko w domu i czasem przechadza się na spacery, to pomyśl raz jeszcze albo się zamień.
Naukowcy potwierdzają! Matki pracują ponad dwa razy więcej niż osoby na etacie!
fot. istock.com
21.05.2020
Katarzyna Lemanowicz

Znacie ten typ kobiety, która raz na jakiś czas zachodzi sobie w ciążę, idzie na l4, buszuje po sklepach z ciuszkami dla niemowląt, potem stęka, że ją wszystko boli, na koniec idzie na kilka dni do szpitala, w międzyczasie rodzi, a potem przez kolejny rok siedzi w domu i chodzi na spacery? I to wszystko co najmniej dwa razy, a czasem częściej! Szczęściara? Owszem, ale bardzo pracowita szczęściara.

Okazuje się bowiem, że praca matki to średnio praca na 2,5 etatu!

Independent podaje, na podstawie badania, w którym wzięło udział 2000 matek dzieci od 5 do 12 roku życia, że statystyczna matka rozpoczyna dzień o 6:23 i wykonuje swoje obowiązki do 20:31. Daje to 14-godzinny dzień pracy przez siedem dni w tygodniu, czyli 98 godzin tygodniowo poświęconych wyłącznie na rodzicielskie obowiązki.

Kobiety przyznają, że ich życie to ciągła lista zadań do wykonania, a codzienna lista obowiązków zdaje się nie mieć końca.

Macierzyństwo - jak poradzić sobie z jego trudami?

Większość ankietowanych twierdzi, że największym błogosławieństwem wszystkich matek jest kofeina, bez której trudno uporać się ze wszystkimi obowiązkami. Wśród innych kół ratunkowych matki wymieniają: zabawki, krótkie drzemki i chusteczki nawilżone.

Ile czasu dla siebie mają tak naprawdę mamy?

Czasu, który nie jest poświęcony na macierzyństwo, jest niewiele, a właściwie - prawie w ogóle. Wobec 14 godzin na dobę poświęconych dzieciom, domowi i rodzinie, czas tylko dla siebie obejmuje zaledwie godzinę i siedem minut dziennie!
Zgadzacie się z wynikami tego badania? Jak to jest u was?

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 22.05.2020 15:13
W takim razie powinny oczekiwać od swoich dzieci emerytury. Podwójnej.
odpowiedz
Polecane dla Ciebie