„Miałam nie pokazywać tego zdjęcia...”. Szczery wpis tuż po porodzie dodaje otuchy innym matkom

Niewiele kobiet odważyłoby się zrobić coś takiego.
„Miałam nie pokazywać tego zdjęcia...”. Szczery wpis tuż po porodzie dodaje otuchy innym matkom
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/jademariekingxx/)
24.03.2020
Katarzyna Lemanowicz

Z myślą o zbliżającym się terminie rozwiązania wiele przyszłych mam decyduje się na sesje ciążowe. Chcą upamiętnić chwile, gdy nosiły pod sercem jeszcze nie narodzone dziecko i mieć wyjątkową pamiątkę na całe życie. Tym bardziej, że pierwsze dni i tygodnie po porodzie raczej nie należą do najłatwiejszych. 

Zobacz również: Jak wygląda brzuch matki 24 godziny po porodzie? Mocny widok

Nie każda kobieta odważyłaby się pokazać takie zdjęcia

Ciążowe sesje fotograficzne są pełne magii i piękna, ale niewiele kobiet odważyłoby się pokazać swój brzuch tuż po urodzeniu dziecka. Nawet po paru dniach czy tygodniach brzuch po porodzie wciąż jest duży i opuchnięty. Raczej nie jest to czas, w którym kobieta czuje się wyjątkowo piękna i pociągająca. Jednak pewna młoda mama postanowiła podzielić się z całym światem odważnym i szczerym zdjęciem wykonanym zaledwie 4 dni po porodzie. 
Jade Marie King to influencerka i blogerka pochodząca z Wielkiej Brytanii. Parę miesięcy temu Jade urodziła swoje drugie dziecko, synka o imieniu ZionZ okazji Dnia Kobiet, który obchodziliśmy 8 marca, kobieta postanowiła opublikować na swoim koncie na Instagramie bardzo intymne zdjęcie z czasów, gdy dopiero dochodziła do siebie po porodzie.  

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Motherhood |Fashion |Lifestyle (@jademariekingxx)

Nigdy nie zamierzałam dzielić się tym zdjęciem. Zion miał 4 dni i leżałam z nim na swojej piersi, czując mój spuchnięty brzuch i myśląc: “Co to jest? Czy w środku jest jeszcze jedno dziecko?!”. Brzuch był wciąż tak duży i bardzo obolały. Ale w tamtym momencie po raz pierwszy poczułam się naprawdę w zgodzie ze swoim ciałem. Nie wiedziałam, czy już zawsze będę miała taki wielki, ciążowy brzuch (na szczęście nie!), ale byłam na tyle zadowolona, że mogłam powiedzieć: “Nie obchodzi mnie to. Jestem po prostu szczęśliwa, bo urodziłam dziecko”. To pociążowe ciało tylko jednej kobiety, istnieje ich milion różnych wersji. Każde z nich jest PRAWDZIWE i magiczne. Od czasu wykonania tego zdjęcia minęło 7 miesięcy, a mój brzuch dopiero zaczyna wracać do normalnego wyglądu. Jesteśmy niesamowite i mamy niezwykłą moc, aby rozwijać w sobie życie. A więc w dniu, w którym świętujemy kobiecość, oto zdjęcie kobiecego ciała w stanie, które nie zawsze się celebruje. Mam nadzieję, że jesteśmy w stanie być dla siebie trochę milsze i doceniać niesamowitą moc, jaką posiadamy jako kobiety. Wszystkiego najlepszego z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, wy niesamowite osoby 

- napisała Jade na Instagramie. 

Jak podoba wam się takie oblicze macierzyństwa i ciała kobiety po porodzie? Chcielibyście, aby więcej kobiet normalizowało ten naturalny stan w mediach społecznościowych? 

Zobacz również: Nie chcą ukrywać, co zrobiła z nimi ciąża. Inne matki mają im to za złe

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie