Jak sobie poradzić, gdy ktoś krytykuje twoje metody wychowawcze?

Kristen Bell ma na to sposób!
Jak sobie poradzić, gdy ktoś krytykuje twoje metody wychowawcze?
fameflynet.com
16.04.2021
Katarzyna Lemanowicz

Z artykułu dowiesz się:

  • jak reagować, gdy ktoś krytykuje twoje metody wychowawcze;
  • jak mądrze wychować dziecko;
  • jaki sposób na wychowanie dziecka ma Kristen Bell.

Choć to ty jesteś mamą i natura wyposażyła cię w instynkt, który nie pozwoli twojemu dziecku zrobić krzywdy, choć to ty masz prawo podejmować decyzje, jak chcesz pielęgnować i wychowywać swoje dziecko, na swoje drodze trafisz na wielu "doradców i "krytyków". Bez względu czy to twoja matka, koleżanka czy zupełnie obca osoba nie raz usłyszysz, że coś należy robić inaczej - lepiej. Są mamy, które potrafią sobie z tym radzić i są takie kobiety, u których krytyka sprawia, że ich matczyne skrzydła zostają podcięte. Pewność siebie, która spada, sprawia, że kobiety często zaczynają wątpić, czy potrafią się właściwie opiekować swoim dzieckiem. Tymczasem tak nie jest i dla tych mam Kristen Bell ma radę.

Jak reagować na krytykę metod wychowawczych?

Aktorka, którą mogliśmy oglądać w "Złych mamuśkach" radzi, by nigdy nie dawać się dołować. Choć w filmie była "zahukaną" matką 24 na dobę, która odkryła, że także może mieć czas dla siebie i być sobą, w życiu jest zupełnie inna. Aktorka w wychowaniu swoich dzieci nie dopuszcza w ogóle do siebie żadnych krytycznych opinii i zachęca do tego inne mamy.

- Jeśli jesteś pewna, że to, co robisz jest dobre dla ciebie i twojego dziecka, nawet jeśli jest to dziwna metoda dla innych, ale działa na twoje dziecko i tobie to pasuje, nie pozwól nikomu mówić, że nie powinnaś tego robić - radzi Kristen.

Kristen Bell
fameflynet.com

Kristen ma dwoje dzieci i swoje metody wychowawcze. Podczas wywiadu dla Babble powiedziała, że nie pozwala innym, by wprowadzili ją w zakłopotanie np. gdy jej dzieci się źle zachowują w miejscu publicznym. Jej odpowiedź jest prosta, to są tylko dzieci i matka nie może czuć się zakłopotana, że robią to, co robią dzieci.

Zobacz więcej: Beyonce udostępnia zdjęcia z dziećmi na plaży

- To nie powinno mnie zawstydzać, czy wprowadzać w zakłopotanie w jakikolwiek sposób - mówi, jednak dodaje coś bardzo ważnego. - Tylko ty możesz sprawić, że czujesz się pewnie.

Kristen Bell
fameflynet.com

Pewność siebie kluczem do sukcesu

Właśnie pewność siebie ma być ważniejsza niż to, co mówią inni. Aktorka nie uznaje półśrodków, uważa, że każda matka wie najlepiej i ma do tego prawo. Takiego samego zdania jest w kwestii publicznego karmienia piersią. Najważniejsze bowiem jest dziecko, które trzeba nakarmić, a nie to czy ktoś będzie się czuł zażenowany widząc kobietę, która chce zaspokoić potrzeby swojego dziecka.

Kristen Bell
fameflynet.com

- Jeśli ktoś jest obruszony twoim postępowaniem to jego problem nie twój. Jeśli ten ktoś czuje się nieswojo, to niech on odejdzie i nie patrzy na twoje metody. To nie obowiązkiem matki jest odejść i się ukrywać! - twierdzi Kristen.

Aktorka także zwraca uwagę na ważną kwestię. Wiele przytłoczonych mam, które czasem za bardzo skupiają się na swoich dzieciach, jest zmęczonych i przez to tracą pewność siebie. Podpowiada, by nie zapominać o sobie i dać sobie czas dla siebie, by  "odpocząć" od bycia mamą.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie