Reesee Whiterspoon szczerze o wczesnym macierzyństwie

Co powiedziała o swoich doświadczeniach?
Reesee Whiterspoon szczerze o wczesnym macierzyństwie
fot. Instagram @reesewitherspoon
15.11.2022
Katarzyna Lemanowicz

Jest mamą trójki dzieci i jak wyznała na swoim kanale na YouTubie, pełni tę rolę od 1999 roku. Jakie ma przemyślenia na temat macierzyństwa? Czy nie żałuje, że pierwsze dziecko urodziła dość wcześnie, bo w wieku 23 lat? Sprawdź poniżej

Reesee Whiterspoon szczerze o macierzyństwie

Jak przyznaje, przerażała ją wizja bycia mamą w tak młodym wieku, nie wiedziała, jak to wpłynie na jej pracę i karierę. „Będąc mamą nie liczy się już nic innego, jak bezpieczeństwo i zdrowie własnego dziecka. Nie myślisz o tym, czy jest ci zimno, czy gorąco. Myślisz o swoim dziecku!” – przyznała.

Ale to co istotne z jej wystąpienia, to jej stosunek do macierzyństwa i postrzeganie roli mamy na przestrzeni lat. Reesee przyznała, że posiadanie małych dzieci to ciężka praca fizyczna, bardzo wymagająca dla ciała. Whiterspoon wie co mówi, drugie dziecko urodziła w wieku 27 lat, a trzeciego syna w wieku 37 lat.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Reese Witherspoon (@reesewitherspoon)

„O mój Boże, urodzenie dziecka w wieku 37 lat było o wiele trudniejsze. Z jednej strony zupełnie świadome macierzyństwo, z drugiej już nie ta wytrzymałość co w wieku 23 lat” – powiedziała Reesee.

W dalszej części wideo Reesee odnosi się do wyzwań przed którymi stanęła jako młoda matka, a szczególnie taka, która była znana na całym świecie i odnosiła niesamowite sukcesy.

Bez dwóch zdań potwierdza, że wtedy nie dałaby sobie rady, gdyby nie wsparcie mamy i stabilność finansowa. Co dzisiaj doradziłaby parą, które zastanawiają się nad posiadaniem dziecka? Lepiej jest być rodzicem wcześnie, czy czekać na stabilizację i ugruntowanie kariery zawodowej?

„Prawda jest taka, że to zależy od dwójki kochających się ludzi. To oni powinni wybrać ten najlepszy moment na zostanie rodzicami. Ale… nie odkładajcie chęci posiadania dzieci z powodu kariery, pracy, chęci posiadania różnych materialnych rzeczy. Jeśli chcecie dziecko, to po prostu to zróbcie.” Powiedziała Reesee.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie