Agnieszka Kaczorowska o karmieniu piersią - "Mamy spory problem z Gabrysią"

W programie "Plejada Live" aktorka i tancerka opowiedziała też jakie ma stanowisko wobec karmienia piersią w miejscach publicznych.
Agnieszka Kaczorowska o karmieniu piersią - "Mamy spory problem z Gabrysią"
fot. Instagram: agakaczor
03.01.2022

Agnieszka Kaczorowska kilka miesięcy temu po raz drugi została mamą. Tancerka i aktorka ma już jedną córkę Emilkę, która urodziła się w 2019 roku. Tuż po jej narodzinach Agnieszka Kaczorowska i Maciej Pela dostawali pytania, czy mają w planach powiększenie rodziny - i tak w lipcu 2021 roku na świat przyszła ich druga córka Gabriela. Jak jednak zapewnia Agnieszka, być może kiedyś "powalczy" jeszcze o synka, któremu nadałaby imię Stefek.

Agnieszka Kaczorowska o karmieniu piersią - "Mamy spory problem z Gabrysią"

Agnieszka bardzo chętnie dzieli się z fanami swoimi przemyśleniami o ciąży, macierzyństwie czy powrocie do formy - nie tak dawno temu w ramach pochwalenia się figurą napisała post o samoakceptacji i nie porównywaniu się do innych kobiet. Teraz w wywiadzie dla Plejady opowiedziała o karmieniu piersią - czy jest dla niej problematyczne oraz co sądzi o karmieniu w miejscach publicznych:

Od ponad dwóch lat bardzo często o tym mówię, wstawiam też zdjęcia na Instagram. (...) Z jednej strony to wszystko bardzo się zmienia, a z drugiej strony wciąż jest w tym temacie wiele stereotypów - podkreśliła w programie "Plejada Live"

Gwiazda uważa też, że karmienie piersią w miejscach publicznych powinno przestać być piętnowane, a zamiast tego ludzie powinni traktować je jako naturalne zjawisko. Kobiety, które zostały mamami nie powinny być zmuszone zrezygnować np. z wyjścia do restauracji:

Z karmieniem piersią jest tak, że niektórzy ludzie uważają, że to jest "fe" i nie chcą na to patrzeć, co dla mnie jest chorym zjawiskiem, ponieważ karmienie piersią to naturalna potrzeba maluszków. Gdziekolwiek ten maluszek jest i ma potrzebę zjeść, to powinien dostać tę pierś. (...) Ze wszystkich punktów widzenia karmienie piersią jest - wiem, że nie zawsze możliwym dla mamy, ale jednak najlepszym sposobem karmienia. Nie możemy z tego rezygnować, np. dlatego że chcemy wyjść do restauracji. (...) Świat się rozwija, w niektórych galeriach handlowych są wspaniałe pokoje, w których można po prostu usiąść wygodnie na fotelu i nakarmić, nie trzeba tego robić gdzieś na ławce, gdzie czasem bodźców jest tak dużo, że dziecko nie może się skoncentrować. To wszystko idzie do przodu, a ja zachęcam mamy do tego, żeby się nie wstydziły karmienia piersią

Okazało się również, że aktorka ma problem z młodszą córką, która nie akceptuje karmienia odciągniętym mlekiem z butelki i preferuje pierś matki:

Gabrysia póki co nie akceptuje niczego innego oprócz mojej piersi i to jest kłopot. Moja organizacja w serialu jest o wiele trudniejsza. Kiedy np. ona jest przeziębiona, ja nie mogę jej zabrać do pracy, bo to nie byłoby dla nikogo dobre. Muszę zmieniać plany. To nie jest tak, że Maciek ją nakarmi

 

 

 

 

 

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5
Polecane dla Ciebie